European Masters Championships Kranj 2018 – Mariusz Gabiec popłynął po dwa medale

W Słowenii zakończyły się w niedzielę (9 września) Mistrzostwa Europy Masters w pływaniu. Najpierw uczestnicy rywalizowali na klasycznych dystansach na pływalni, potem na jeziorze Bled w konkurencjach open water. W obu przypadkach znakomicie spisał się Mariusz Gabiec (Aquasfera Masters Olsztyn). Przywiózł do domu dwa brązowe krążki.

Pan Mariusz, który w przeszłości był znakomitym zawodnikiem – reprezentantem kraju, wznowił karierę w grupie mastersów i na krajowych imprezach stał się prawdziwym multimedalistą. Postanowił spróbować swych sił także w stawce międzynarodowej i to z doskonałym efektem. Najpierw zdobył brązowy medal w wyścigu na 200 metrów stylem motylkowym, a kilka dni później ponownie stanął na podium (3 miejsce) po wyścigu na 5 km na wodach otwartych. Godna uwagi jest wszechstronność Pana Mariusza, bowiem są to zupełnie inne specjalności, a w każdej z nich olsztynian czuje się znakomicie.

W ME wystąpił także Michał Kieres (Aquasfera Masters Olsztyn), który w wyścigu na 5 km zajął 20 miejsce w kat. 30/34.