O Puchar Książąt Mazowieckich Ciechanów 2018 – Mocne rozpływanie Płetwala i Orki

Fot. nadesłane

W Ciechanowie odbyły się w sobotę (29 września) zawody pływackie pod hasłem „Jesienne Rozpływanie o puchar „Książąt Mazowieckich” . Impreza pod patronatem Prezydenta Miasta Ciechanów zgromadziła na starcie ponad 250 uczestników z 24 klubów, a z bardzo dobrej strony pokazali się pływacy dwóch warmińsko-mazurskich sekcji KS Płetwal Szczytno i SSP Orka Iława.

Ekipa ze Szczytna zdobyła w sumie 17 medali w tym pięć złotych i zajęła ósme miejsce w klasyfikacji. Na najwyższym stopniu podium staneli: Ignacy Choroszewski (10 lat) na 100 metrów stylem zmienny, Iwo Chroszewski (14 lat) na 200 metrów stylem zmienny, Zuzanna Pieńkowska (15 lat) na 100 metrów stylem grzbietowy, Martyna Lis (12 lat) w tej samej konkurencji oraz Karolina Piechowicz (13 lat) na 100 metrów stylem klasycznym.

Liderem Orki Iława, która zdobyła pięć krążków, był niewątpliwie 10-letni Jakub Zalewski, który aż trzykrotnie stanął na najwyższym stopniu podium na 100 metrów stylem grzbietowym oraz na 50 i 100 metrów stylem klasycznym.

Statystyka medalowa

1. MKS Juvenia Białystok 14 6 8 28

2. UKS Manta Warszawa Włochy 13 6 7 26

3. MPKS Orka Ciechanów 7 11 7 25

4. Klub Pływacki Płetwal Mława 7 9 15 31

5. PSP SWIM Płock 1 7 6 4 17

6. Buks Warszawa 6 12 13 31

7. Klub Pływacki Ciechanów 5 7 7 19

8. KP Płetwal Szczytno 5 7 5 17

9. Okregowe WOPR w Rawie Mazowieckiej 3 5 6 7 18

10. "Ósemka" Toruń 5 4 – 9

............................

17. SSP Orka Iława 3 1 1 5

Multimedaliści

1. JÓŹWIAK, Tymoteusz 08 POL PSP SWIM Płock 4 - - 4

1.NOWAK, Izabela 08 POL UKS Manta Warszawa Włochy 4 - - 4

3. ŁYSZKOWSKI, Franciszek 09 POL Uks Posejdon Pułtusk 3 2 - 5

4. ZALEWSKI, Jakub 08 POL SSP Orka Iława 3 1 - 4

5. BESZTERDA, Maria 05 POL MKS Juvenia Białystok 3 - - 3

5.GAUDEN, Kornelia 09 POL MUKS "HURAGAN" Koło 3 - - 3

5. KAMIŃSKA, Inga 03 POL Sinnet Club Warszawa 3 - - 3

5. KOZŁOWSKI, Julian 07 POL MUKS Rekin Bydgoszcz 3 - - 3

5. ROJEK, Wiktoria 07 POL UKS Manta Warszawa Włochy 3 - - 3

5. ŁUPIŃSKI, Mateusz 05 POL MKS Juvenia Białystok 3 - - 3

........................

28. CHOROSZEWSKI, Ignacy 08 POL KP Płetwal Szczytno 1 2 – 3

34CHOROSZEWSKI, Iwo 04 POL KP Płetwal Szczytno 1 1 1 3

41 LIS, Magdalena 06 POL KP Płetwal Szczytno 1 1 – 2

41 PIECHOWICZ, Karolina 05 POL KP Płetwal Szczytno 1 1 - 2

41 PIEŃKOWSKA, Zuzanna 03 POL KP Płetwal Szczytno 1 1 - 2

dra20

Wyniki indywidualne

Dziewczęta

50 metrów stylem dowolnym

9 lat

7. PIEŃKOWSKA, Martyna 09 KP Płetwal Szczytno 43.57 145

50 metrów stylem grzbietowym

9 lat

10. PIEŃKOWSKA, Martyna 09 KP Płetwal Szczytno 51.63 122

50 metrów stylem klasycznym

9 lat

6. PIEŃKOWSKA, Martyna 09 KP Płetwal Szczytno 53.41 154

200 metrów stylem dowolnym

12 lat

6. FILIPCZAK, Nikola 06 KP Płetwal Szczytno 2:34.32 366

100 metrów stylem grzbietowym

12 lat

1. LIS, Magdalena 06 KP Płetwal Szczytno 1:14.98 395

15 lat

1. PIEŃKOWSKA, Zuzanna 03 KP Płetwal Szczytno 1:20.43 320

2. KRAUZA, Julia 03 KP Płetwal Szczytno 1:22.63 295

100 metrów stylem motylkowym

13 lat

2. PIECHOWICZ, Karolina 05 KP Płetwal Szczytno 1:14.59 392

15 lat

2. PIEŃKOWSKA, Zuzanna 03 KP Płetwal Szczytno 1:24.24 272

100 metrów stylem dowolnym

12 lat

2. LIS, Magdalena 06 KP Płetwal Szczytno 1:08.60 393

3. FILIPCZAK, Nikola 06 KP Płetwal Szczytno 1:09.25 382

13 lat

9. ŻELAZNA, Maria 05 SSP Orka Iława 1:16.45 283

15 lat

3. KRAUZA, Julia 03 KP Płetwal Szczytno 1:15.08 299

100 metrów stylem klasycznym

12 lat

8. LIS, Magdalena 06 KP Płetwal Szczytno 1:35.40 279

13 lat

1. PIECHOWICZ, Karolina 05 KP Płetwal Szczytno 1:17.00 531

dra21

Chłopcy

50 metrów stylem dowolnym

9 lat

5. ZALEWSKI, Bartek 09 SSP Orka Iława 41.34 117

10 lat

2. ZALEWSKI, Jakub 08 SSP Orka Iława 33.48 221

4. CHOROSZEWSKI, Ignacy 08 KP Płetwal Szczytno 33.65 218

50 metrów stylem motylkowym

10 lat

6. JANKOWSKI, Hubert 08 SSP Orka Iława 51.40 76

50 metrów stylem grzbietowym

9 lat

3. ZALEWSKI, Bartek 09 SSP Orka Iława 48.44 96

50 metrów stylem klasycznym

9 lat

5. ZALEWSKI, Bartek 09 SSP Orka Iława 54.66 98

10 lat

1. ZALEWSKI, Jakub 08 SSP Orka Iława 42.03 216

100 metrów stylem zmiennym

10 lat

1. CHOROSZEWSKI, Ignacy 08 KP Płetwal Szczytno 1:24.83 208

6. JANKOWSKI, Hubert 08 SSP Orka Iława 1:59.57 74

200 metrów stylem dowolnym

10 lat i młodsi

2. CHOROSZEWSKI, Ignacy 08 KP Płetwal Szczytno 2:47.53 208

100 metrów stylem grzbietowym

10 lat i młodsi

1. ZALEWSKI, Jakub 08 SSP Orka Iława 1:27.61 173

100 metrów stylem motylkowym

13 lat

3. CZERNIAWSKI, Tobiasz 05 KP Płetwal Szczytno 1:19.78 218

14 lat

3. CHOROSZEWSKI, Iwo 04 KP Płetwal Szczytno 1:06.86 371

200 metrów stylem zmiennym

14 lat

1. CHOROSZEWSKI, Iwo 04 KP Płetwal Szczytno 2:30.33 387

100 metrów stylem dowolnym

10 lat i młodsi

2. CHOROSZEWSKI, Ignacy 08 KP Płetwal Szczytno 1:17.45 195

13 lat

7. CZERNIAWSKI, Tobiasz 05 KP Płetwal Szczytno 1:11.99 243

14 lat

2. CHOROSZEWSKI, Iwo 04 KP Płetwal Szczytno 59.81 424

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn