Gdyńskie Delfinarium 2018 - 10-letni Marcel Jureko wrócił ze złotem, a w sumie 10 krążków

Fot. delfin gdynia

W sobotę (29 września) odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie Gdyńskie Delfinarium pod patronatem Prezydenta Miasta. Startowało 450 zawodników z 24 klubów. Województwo warmińsko-mazurskie reprezentowały: MTP Kormoram Olsztyn, UKP Elbląg, UKS Pirat Elbląg i SSP Orka Iława. Jedyny złoty medal zdobył na 500 metrów stylem dowolnym 10-letni Marcel Jureko z Jedynki Elbląg.

Rywale byli wymagający więc każdy medal był bardzo cenny. Dwa srebrne krążki wywalczył 17-letni Janusz Ciarczyński (Orka) na 100 metrów stylem dowolnym i 100 metrów stylem motylkowym, 13 letni Wiktor Adamiak (Kormoran) na 100 metrów stylem klasycznym, 15-letnia Zuzanna Łabaj (Kormoran) na 100 metrów stylem motylkowym, 12-letnia Aleksandra Kupis (Kormoran) na 50 metrów stylem klasycznym, 10letni Kajetan Misiewicz (Jedynka) na 50 metrów stylem klasycznym, Kacper Trykacz (Kormoran) na 100 metrów stylem motylkowym.

Brązowe medale zdobyli: 12-letni Bartosz Kapała (Kormoran) na 50 metrów stylem grzbietowym i 14-letni Mikołaj Szyłański (Kormoran) na 100 metrów stylem grzbietowym.

Klasyfikacja medalowa

1. Delfin Gdynia 13 7 6 26

2. Siódemka Sopot 8 8 4 20

3. TRI-Team Rumia 7 7 9 23

4. Siódemka Gdynia 6 7 6 19

5. Skalar Słupsk 6 3 4 13

6. Dwójka Tczew 4 4 2 10

..........

16. Jedynka Elbląg 1 1 - 2

19. Kormoran Olsztyn - 4 2 6

20. Orka Iława - 2 - 2

42876506 2150811094938521 6888192738857058304 n

Wyniki indywidualne

Dziewczęta

50 metrów stylem dowolnym

12 lat

21. Gagiew Pola 06 Jedynka Elbląg 38.69 208

22. Węsierska Lena 06 Jedynka Elbląg 40.43 182

27. Borawska Natalia 06 Jedynka Elbląg 41.80 165

11 lat

8. Kubera Helena 07 Jedynka Elbląg 34.92 283

22. Biernasiuk Milena 07 Pirat Elbląg 39.30 198

10 lat i młodsi

17. Kozak Lena 09 Jedynka Elbląg 43.27 148

32. Dudek Aniela 09 Jedynka Elbląg 56.69 66

50 metrów stylem klasycznym

12 lat

2. Kupis Aleksandra 06 Kormoran Olsztyn 40.73 347

11. Borawska Natalia 06 Jedynka Elbląg 52.61 161

100 metrów stylem zmiennym

5. Kupis Aleksandra 06 Kormoran Olsztyn 1:20.80 342

7. Wiśniewska Kinga 06 Pirat Elbląg 1:24.49 299

50 metrów stylem grzbietowym

12 lat

5. Wiśniewska Kinga 06 Pirat Elbląg 37.87 311

15. Gagiew Pola 06 Jedynka Elbląg 43.11 211

22. Węsierska Lena 06 Jedynka Elbląg 49.84 136

50 metrów stylem motylkowym

11 lat

6. Kubera Helena 07 Jedynka Elbląg 42.07 194

12. Biernasiuk Milena 07 Pirat Elbląg 46.98 139

10 lat i młodsi

4. Kozak Lena 09 Jedynka Elbląg 59.44 69

100 metrów stylem motylkowym

15 lat

2. Łabaj Zuzanna SOL 03 Kormoran Olsztyn 1:15.97 371

14 lat

5. Szałkowska Oliwia SOL 04 Kormoran Olsztyn 1:16.43 364

13 lat

4. Masłowska Wiktoria 05 Kormoran Olsztyn 1:20.66 310

6. Mentryka Gabriela 05 Kormoran Olsztyn 1:26.65 250

200 metrów stylem dowolnym

18. Muraszko Martyna SOL 04 Kormoran Olsztyn 2:45.63 296

19. Stankiewicz Aneta SOL 05 Kormoran Olsztyn 2:48.55 281

20. Samson Julia 05 Pirat Elbląg 2:55.12 250

100 metrów stylem grzbietowym

15 lat

7. Sadowska Wiktoria SOL 03 Kormoran Olsztyn 1:21.83 304

14 lat

9. Szałkowska Oliwia SOL 04 Kormoran Olsztyn 1:22.49 296

13 lat

6. Mierzejewska Wiktoria 05 Kormoran Olsztyn 1:17.23 361

7. Masłowska Wiktoria 05 Kormoran Olsztyn 1:18.12 349

8. Stankiewicz Aneta SOL 05 Kormoran Olsztyn 1:22.35 298

11. Tyburska Martyna 05 Pirat Elbląg 1:28.26 242

12. Soszyńska Zuzanna 05 Kormoran Olsztyn 1:31.41 218

100 metrów stylem klasycznym

15 lat

5. Kusaj Zuzanna SOL 03 Kormoran Olsztyn 1:33.37 297

13 lat

5. Mentryka Gabriela 05 Kormoran Olsztyn 1:25.66 385

200 metrów stylem zmiennym

16. Wierzchowska Maja SOL 04 Kormoran Olsztyn 2:56.16 331

17. Samson Julia 05 Pirat Elbląg 3:20.84 223

100 metrów stylem dowolnym

15 lat

4. Łabaj Zuzanna SOL 03 Kormoran Olsztyn 1:06.15 438

6. Sadowska Wiktoria SOL 03 Kormoran Olsztyn 1:10.32 364

7. Kusaj Zuzanna SOL 03 Kormoran Olsztyn 1:14.39 308

14 lat

12. Wierzchowska Maja SOL 04 Kormoran Olsztyn 1:15.16 298

13. Muraszko Martyna SOL 04 Kormoran Olsztyn 1:15.39 296

13 lat

5. Sujkowska Roksana SOL 05 Kormoran Olsztyn 1:05.58 449

7. Mierzejewska Wiktoria 05 Kormoran Olsztyn 1:07.57 411

16. Soszyńska Zuzanna 05 Kormoran Olsztyn 1:19.68 250

18. Tyburska Martyna 05 Pirat Elbląg 1:22.48 226

42782773 2150813501604947 1678841779010404352 n

Chłopcy

50 metrów stylem dowolnym

12 lat

11. Januszaniec Łukasz 06 Jedynka Elbląg 37.17 161

12. Kurczewski Paweł 06 Jedynka Elbląg 37.89 152

11 lat

16. Różalski Gracjan 07 Jedynka Elbląg 38.09 150

10 lat i młodsi

1. Jureko Marcel 08 Jedynka Elbląg 33.84 214

11. Misiewicz Kajetan 09 Jedynka Elbląg 38.93 140

25. Dudek Franciszek 08 Jedynka Elbląg 42.30 109

30. Sielicki Hubert 08 Jedynka Elbląg 45.19 90

32. Sokołowski Antoni 08 Jedynka Elbląg 45.51 88

34. Walczak Igor 09 Jedynka Elbląg 45.55 87

50 metrów stylem klasycznym

12 lat

5. Kurczewski Paweł 06 Jedynka Elbląg 45.18 174

7. Januszaniec Łukasz 06 Jedynka Elbląg 50.78 122

10 lat i młodsi

2. Misiewicz Kajetan 09 Jedynka Elbląg 47.44 150

6. Kurczewski Piotr 09 Jedynka Elbląg 50.22 127

14. Sokołowski Antoni 08 Jedynka Elbląg 53.51 105

100 metrów stylem zmiennym

5. Kapała Bartosz 06 Kormoran Olsztyn 1:19.51 253

17. Jureko Marcel 08 Jedynka Elbląg 1:32.89 158

50 metrów stylem grzbietowym

10 lat i młodsi

24. Walczak Igor 09 Jedynka Elbląg 54.65 67

28. Sielicki Hubert 08 Jedynka Elbląg 59.16 52

50 metrów stylem motylkowym

12 lat

3. Kapała Bartosz 06 Kormoran Olsztyn 35.11 239

11 lat

10. Różalski Gracjan 07 Jedynka Elbląg 43.61 124

10 lat i młodsi

6. Kurczewski Piotr 09 Jedynka Elbląg 49.82 83

100 metrów stylem motylkowym

16 - 19 lat

2. Ciarczyński Janusz 01 Orka Iława 1:00.74 495

4. Rutkiewicz Jakub 01 Orka Iława 1:10.24 320

14 lat

5. Szyłański Mikołaj SOL 04 Kormoran Olsztyn 1:22.33 199

13 lat

2. Trykacz Kacper 05 Kormoran Olsztyn 1:06.96 370

5. Woźniak Piotr 05 Kormoran Olsztyn 1:11.88 299

12. Maltsev Artem 05 Pirat Elbląg 1:34.34 132

200 metrów stylem dowolnym

13. Osełkowski Mateusz SOL 05 Kormoran Olsztyn 2:14.59 402

18. Jurczak Bartosz SOL 04 Kormoran Olsztyn 2:20.22 355

20. Tyrka Igor 05 Kormoran Olsztyn 2:24.44 325

24. Sobczak Mateusz SOL 04 Kormoran Olsztyn 2:30.40 288

25. Adamiak Wiktor 05 Kormoran Olsztyn 2:33.89 269

100 metrów stylem grzbietowym

14 lat

3. Szyłański Mikołaj SOL 04 Kormoran Olsztyn 1:17.03 255

13 lat

7. Nowacki Jacek 05 Kormoran Olsztyn 1:14.25 285

9. Ignatowicz Maciej 05 Kormoran Olsztyn 1:17.64 249

100 metrów stylem klasycznym

13 lat

2. Adamiak Wiktor 05 Kormoran Olsztyn 1:24.64 283

200 metrów stylem zmiennym

8. Trykacz Kacper 05 Kormoran Olsztyn 2:32.84 369

11. Niewiadomski Zbigniew 05 Kormoran Olsztyn 2:37.19 339

12. Woźniak Piotr 05 Kormoran Olsztyn 2:40.81 316

13. Nowacki Jacek 05 Kormoran Olsztyn 2:43.02 304

15. Kubicki Karol 05 Kormoran Olsztyn 2:47.05 282

17. Jachimczyk Remigiusz 05 Pirat Elbląg 3:18.85 167

100 metrów stylem dowolnym

16 - 19 lat

2. Ciarczyński Janusz 01 Orka Iława 54.99 545

5. Jakubczyk Patryk 01 Orka Iława 1:00.44 411

6. Rutkiewicz Jakub 01 Orka Iława 1:01.26 394

14 lat

6. Jurczak Bartosz SOL 04 Kormoran Olsztyn 1:06.21 312

10. Sobczak Mateusz SOL 04 Kormoran Olsztyn 1:09.45 270

13 lat

6. Osełkowski Mateusz SOL 05 Kormoran Olsztyn 1:02.09 379

8. Niewiadomski Zbigniew 05 Kormoran Olsztyn 1:04.77 334

11. Tyrka Igor 05 Kormoran Olsztyn 1:06.74 305

13. Kubicki Karol 05 Kormoran Olsztyn 1:07.29 297

15. Ignatowicz Maciej 05 Kormoran Olsztyn 1:09.27 273

18. Maltsev Artem 05 Pirat Elbląg 1:12.07 242

23. Jachimczyk Remigiusz 05 Pirat Elbląg 1:22.82 159

Sztafeta 6 razy 50 metrów stylem dowolnym

8. Jedynka Elbląg (Kozak Lena, Różalski Gracjan , Gagiew Pola, Kubera Helena , Januszaniec Łukasz, Jureko Marcel ) 3:50.38

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn