Międzynarodowe Mistrzostwa Miasta Gdańska 2018 – Złota sprinterka z Elbląga

Fot. UKP Jedynka Elbląg (ilustracja)

W weekend (13/14 października) odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Miasta Gdańska. Duża impreza z udziałem prawie 700 zawodniczek i zawodników z 38 klubów, w tym gości z Niemiec. Warmię i Mazury reprezentowały trzy sekcje: UKP Jedynka Elbląg, SSP Orka Iława i MKS Płetwal Szczytno. Wymagania były bardzo wysokie, dlatego trzy złote medale zdobyte przez naszych pływaków maja swoja wymowę.

Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanęła Wiktoria Domżalska (Jedynka) zwyciężczyni sprintów na 50 m st. dowolnym i motylkowym. Elblążanka zajęła drugie miejsce w klasyfikacji open i U15. Dla Iławy złoto wywalczył utalentowany Jakub Zalewski na 50 m. st. dowolnym. W sumie Jedynka zdobyła 6 medali (2-2-2), a Orka 7 krążków (1-1-5).

Statystyka medalowa

1. TRI-Team Rumia 15 9 7 31

2. Żabianka Gdańsk 14 28 18 60

3. Delfin Gdynia 11 9 7 27

4. Gryf Dębica 9 2 11 22

5. Dwójka Morena Gdańsk 7 6 10 23

6. Siódemka Gdynia 6 13 13 32

..................

19. Jedynka Elbląg 2 2 2 6

24. Orka Iława 1 1 5 7

Wyniki indywidualne

Dziewczęta

50 metrów stylem klasycznym

10 lat

9. Burza Magdalena 08 Orka Iława 52.31 164

13 – 14 lat

10. Kołecka Julia 04 Jedynka Elbląg 40.83 345

14. Zakrzewska Julia 04 Jedynka Elbląg 42.16 313

16. Pypan Martyna 04 Jedynka Elbląg 51.48 172

50 metrów stylem dowolnym

10 lat

18. Burza Magdalena 08 Orka Iława 41.94 163

13 - 14 lat

11. Kołecka Julia 04 Jedynka Elbląg 31.47 386

15 lat i starsi

1. Domżalska Wiktoria 00 Jedynka Elbląg 27.36 588

9. Dąbrowska Zuzanna 03 Jedynka Elbląg 29.97 447

200 metrów stylem grzbietowym

13 - 14 lat

4. Waśniewska Martyna 04 Jedynka Elbląg 2:30.91

200 metrów stylem dowolnym

13 - 14 lat

4. Gutowska Maria 04 Jedynka Elbląg 2:23.25

50 metrów stylem grzbietowym

13 - 14 lat

3. Waśniewska Martyna 04 Jedynka Elbląg 31.81 525

100 metrów stylem dowolnym

13 - 14 lat

24. Żelazna Maria 05 Orka Iława 1:15.38 296

32. Pypan Martyna 04 Jedynka Elbląg 1:25.16 205

33. Zamojska Alicja 04 Jedynka Elbląg 1:25.19 205

15 lat i starsi

2. Domżalska Wiktoria 00 Jedynka Elbląg 59.76 594

7. Kukiełka Liliana 02 Orka Iława 1:03.92 485

11. Dąbrowska Zuzanna 03 Jedynka Elbląg 1:04.67 469

100 metrów stylem grzbietowym

13 - 14 lat

3. Waśniewska Martyna 04 Jedynka Elbląg 1:08.73 513

4. Gutowska Maria 04 Jedynka Elbląg 1:08.74 513

50 metrów stylem motylkowym

15 lat i starsi

1. Domżalska Wiktoria 00 Jedynka Elbląg 29.72 552

7. Kukiełka Liliana 02 Orka Iława 31.44 466

8. Dąbrowska Zuzanna 03 Jedynka Elbląg 32.09 438

100 metrów stylem klasycznym

13 - 14 lat

9. Kołecka Julia 04 Jedynka Elbląg 1:27.88 357

12. Zakrzewska Julia 04 Jedynka Elbląg 1:31.72 314

100 metrów stylem zmiennym

13 - 14 lat

28. Zamojska Alicja 04 Jedynka Elbląg 1:39.60 182

Chłopcy

50 metrów stylem motylkowym

10 lat

5. Zalewski Jakub 08 Orka Iława 39.82 164

13 - 14 lat

8. Choroszewski Iwo 04 Płetwal Szczytno 29.72 394

15. Walczak Hubert 05 Jedynka Elbląg 32.69 296

18. Boros Olaf 04 Jedynka Elbląg 33.99 263

23. Bieńkowski Miłosz 05 Jedynka Elbląg 45.51 109

50 metrów stylem klasycznym

10 lat

1. Zalewski Jakub 08 Orka Iława 42.91 203

13 – 14 lat

10. Choroszewski Iwo 04 Płetwal Szczytno 37.08 315

15 lat i starsi

8. Wojtalewicz Robert 01 Jedynka Elbląg 32.73 459

50 metrów stylem dowolnym

13 - 14 lat

7. Choroszewski Iwo 04 Płetwal Szczytno 27.63 394

11. Pasieczny Bartłomiej 04 Jedynka Elbląg 28.47 360

12. Walczak Hubert 05 Jedynka Elbląg 28.52 358

18. Boros Olaf 04 Jedynka Elbląg 30.32 298

22. Kowalski Maciej 04 Orka Iława 31.06 277

25. Tucholski Jan 05 Jedynka Elbląg 32.27 247

27. Misiewicz Igor 05 Jedynka Elbląg 32.68 238

34. Sokół Oskar 05 Jedynka Elbląg 34.77 197

36. Bieńkowski Miłosz 05 Jedynka Elbląg 36.80 166

15 lat i starsi

14. Wojtalewicz Robert 01 Jedynka Elbląg 26.61 441

30. Goryński Dawid 00 Orka Iława 28.83 347

100 metrów stylem zmiennym

10 lat

4. Zalewski Jakub 08 Orka Iława 1:26.75 194

200 metrów stylem grzbietowym

15 lat i starsi

3. Rybiński Filip 02 Orka Iława 2:13.95 490

5. Cyckowski Aleksander 03 Jedynka Elbląg 2:23.11 402

100 metrów stylem motylkowym

13 - 14 lat

9. Choroszewski Iwo 04 Płetwal Szczytno 1:10.05 323

200 metrów stylem dowolnym

13 - 14 lat

11. Pasieczny Bartłomiej 04 Jedynka Elbląg 2:14.99

15. Kowalski Maciej 04 Orka Iława 2:25.99 315

16. Misiewicz Igor 05 Jedynka Elbląg 2:30.90 285

20. Tucholski Jan 05 Jedynka Elbląg 2:41.68 232

15 lat i starsi

9. Goryński Dawid 00 Orka Iława 2:17.35 378

50 metrów stylem grzbietowym

13 - 14 lat

11. Walczak Hubert 05 Jedynka Elbląg 33.71 286

14. Choroszewski Iwo 04 Płetwal Szczytno 34.89 258

18. Jachimowicz Maciej 05 Jedynka Elbląg 39.81 173

19. Sokół Oskar 05 Jedynka Elbląg 39.85 173

20. Tucholski Jan 05 Jedynka Elbląg 40.28 167

22. Bieńkowski Miłosz 05 Jedynka Elbląg 48.31 97

15 lat i starsi

2. Rybiński Filip 02 Orka Iława 28.01 499

7. Cyckowski Aleksander 03 Jedynka Elbląg 29.00 449

200 metrów stylem klasycznym

13 - 14 lat

3. Jonowski Michał 04 Orka Iława 2:43.38 400

15 lat i starsi

4. Wojtalewicz Robert 01 Jedynka Elbląg 2:33.59 482

100 metrów style dowolnym

13 - 14 lat

10. Choroszewski Iwo 04 Płetwal Szczytno 1:01.07 398

11. Pasieczny Bartłomiej 04 Jedynka Elbląg 1:01.17 396

14. Walczak Hubert 05 Jedynka Elbląg 1:03.86 348

21. Boros Olaf 04 Jedynka Elbląg 1:08.12 287

25. Misiewicz Igor 05 Jedynka Elbląg 1:10.26 261

32. Tucholski Jan 05 Jedynka Elbląg 1:13.34 230

35. Sokół Oskar 05 Jedynka Elbląg 1:17.98 191

36. Jachimowicz Maciej 05 Jedynka Elbląg 1:20.54 173

37. Bieńkowski Miłosz 05 Jedynka Elbląg 1:21.10 170

15 lat i starsi

8. Wojtalewicz Robert 01 Jedynka Elbląg 58.56 451

9. Cyckowski Aleksander 03 Jedynka Elbląg 59.13 439

100 metrów stylem grzbietowym

15 lat i starsi

3. Rybiński Filip 02 Orka Iława 1:00.79 520

7. Cyckowski Aleksander 03 Jedynka Elbląg 1:05.64 413

100 metrów stylem klasycznym

13 - 14 lat

3. Jonowski Michał 04 Orka Iława 1:15.69 396

9. Misiewicz Igor 05 Jedynka Elbląg 1:29.06 243

15 lat i starsi

6. Wojtalewicz Robert 01 Jedynka Elbląg 1:10.92 482

100 metrów stylem zmiennym

13 - 14 lat

8. Choroszewski Iwo 04 Płetwal Szczytno 1:10.47 363

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn