Arena Grand Prix Polski (1) Oświęcim 2018 – Ewa Jaszczuk najlepszą 16-latką

Fot. ilustracja

W Oświęcimiu odbywał się w weekend (27/28 października) Arena Grand Prix Polski Na pierwsza imprezę najważniejszego cyklu krajowego wybrało się prawie pół tysiąca zawodniczek i zawodników z 77 klubów. Warmię i Mazury reprezentowali pływacy z Olsztyna, Ełku, Elbląga, Giżycka i Iławy. Jedyny medal - srebrny zdobyła Ewa Jaszczuk (Kormoran) na 800 metrów stylem dowolnym.

Olsztynianka w pozostałych konkurencjach tez spisywała się bardzo dobrze, co zaowocowało wysokimi lokatami w klasyfikacjach. Zwyciężyła w rywalizacji na najlepszą zawodniczkę U16, wśród kraulistek była pierwsza w U16 i czwarta w open. W stylu motylkowym Piotr Sadłowski (Kormoran) wygrał w kat. 17/18 i był szósty w open., Dawid Sobolewski (Kormoran) dziewiąty w U16. W stylu dowolnym w U16 drugie miejsce zajął Wiktor Grzegorczyk (MOS Ełk), a czwarte Hubert Bruzdewicz (Kormoran). W kat. 17/15 na piątej pozycji sklasyfikowano Piotra Sadłowskiego. W stylu grzbietowym Jakub Mościcki (Kormoran) był szósty w kat. 17/18. a w U16 dziewiąte miejsce zajął Filip Rybiński (Orka Iława), natomiast tuz za nim uplasował się Krzysztof Woronko (Kormoran) . Wśród zmiennistów w U17/18 Krzysztof Oller (Kormoran) był dziesiąty, w U16 Krzysztof Woronko czwarty, w U14 Michał Jonowski (Orka) dziesiąty. Monika Kułakowska (Medyk Giżycko) zajęła dziesiąte miejsce w U15 w stylu motylkowym.

Klasyfikacja medalowa

1. Juvenia Wrocław 8 3 - 11

2. AZS AWF Warszawa 7 5 3 15

3. AZS AWF Katowice 6 6 3 15

4. AZS Politechniki Łódzkiej 4 5 1 10

5. G-8 Bielany Warszawa 4 4 8 16

6. Trójka Łódź 2 - 3 5

............

20 Kormoran Olsztyn - 1 - 1

Wyniki

Kobiety

200 metrów stylem dowolnym

16. Jaszczuk Ewa 02 Kormoran Olsztyn 2:08.62 632

50 metrów stylem motylkowym

8. Domżalska Wiktoria 00 Jedynka Elbląg 28.92 599

18. Kułakowska Monika 03 Medyk Giżycko 29.59 559

31. Kukiełka Liliana 02 Orka Iława 30.53 509

100 metrów stylem zmiennym

23. Kułakowska Monika 03 Medyk Giżycko 1:08.35 565

800 metrów stylem dowolnym

2. Jaszczuk Ewa 02 Kormoran Olsztyn 8:52.46 729

100 metrów stylem dowolnym

15. Domżalska Wiktoria 00 Jedynka Elbląg 58.58 631

51. Kukiełka Liliana 02 Orka Iława 1:04.93 463

50 metrów stylem klasycznym

21. Kułakowska Monika 03 Medyk Giżycko 34.58 568

400 metrów stylem dowolnym

7. Jaszczuk Ewa 02 Kormoran Olsztyn 4:20.90 726

50 metrów stylem dowolnym

8. Domżalska Wiktoria 00 Jedynka Elbląg 26.37 657

27. Kułakowska Monika 03 Medyk Giżycko 27.65 57

100 metrów stylem motylkowym

37. Jaszczuk Ewa 02 Kormoran Olsztyn 1:09.68 481

50 metrów stylem grzbietowym

21. Kułakowska Monika 03 Medyk Giżycko 31.73 529

Mężczyźni

200 metrów stylem dowolnym

10. Sadłowski Piotr 00 Kormoran Olsztyn 1:52.15 695

34. Mościcki Jakub 01 Kormoran Olsztyn 1:55.57 635

39. Grzegorczyk Wiktor 02 UKS MOS Ełk 1:56.00 628

41. Bruzdewicz Hubert 02 Kormoran Olsztyn 1:56.32 623

44. Oller Krzysztof 00 Kormoran Olsztyn 1:56.89 614

51. Jurczak Kacper 01 Kormoran Olsztyn 1:57.69 601

83. Ciarczyński Janusz 01 Orka Iława 2:00.53 560

126. Jakubczyk Patryk 01 Orka Iława 2:09.25 454

129. Goryński Dawid 00 Orka Iława 2:11.13 435

148. Kowalski Maciej 04 Orka Iława 2:23.37 332

50 metrów stylem motylkowym

15. Sadłowski Piotr 00 Kormoran Olsztyn 25.27 642

25. Ciarczyński Janusz 01 Orka Iława 25.68 611

59. Sobolewski Dawid 02 Kormoran Olsztyn 27.48 499

61. Oller Krzysztof 00 Kormoran Olsztyn 27.49 498

73. Jurczak Kacper 01 Kormoran Olsztyn 28.22 460

76. Musiński Mikołaj 02 Orka Iława 28.39 452

86. Rutkiewicz Jakub 01 Orka Iława 29.15 418

94. Jonowski Michał 04 Orka Iława 30.73 357

96. Krajewski Mateusz 03 Orka Iława 31.02 347

108. Kowalski Maciej 04 Orka Iława 33.42 277

200 metrów stylem grzbietowym

9. Mościcki Jakub 01 Kormoran Olsztyn 2:04.69 607

29. Woronko Krzysztof 02 Kormoran Olsztyn 2:10.69 528

41. Grzegorczyk Wiktor 02 UKS MOS Ełk 2:16.33 465

44. Rybiński Filip 02 Orka Iława 2:17.03 458

100 metrów stylem zmiennym

26. Sadłowski Piotr 00 Kormoran Olsztyn 1:00.55 573

49. Woronko Krzysztof 02 Kormoran Olsztyn 1:03.57 495

55. Jurczak Kacper 01 Kormoran Olsztyn 1:04.38 476

71. Jonowski Michał 04 Orka Iława 1:09.71 375

100 metrów stylem dowolnym

18. Sadłowski Piotr 00 Kormoran Olsztyn 51.73 655

36. Ciarczyński Janusz 01 Orka Iława 53.10 606

46. Sobolewski Dawid 02 Kormoran Olsztyn 53.86 580

56. Grzegorczyk Wiktor 02 UKS MOS Ełk 54.65 556

102. Jakubczyk Patryk 01 Orka Iława 58.48 453

105. Rutkiewicz Jakub 01 Orka Iława 58.78 446

112. Krajewski Mateusz 03 Orka Iława 1:00.08 418

115. Goryński Dawid 00 Orka Iława 1:00.46 410

50 metrów stylem klasycznym

40. Jurczak Kacper 01 Kormoran Olsztyn 31.48 516

200 metrów stylem motylkowym

8. Sadłowski Piotr 00 Kormoran Olsztyn 2:05.32 650

15. Oller Krzysztof 00 Kormoran Olsztyn 2:07.01 624

26. Bruzdewicz Hubert 02 Kormoran Olsztyn 2:11.36 564

100 metrów stylem grzbietowym

10. Mościcki Jakub 01 Kormoran Olsztyn 55.38 688

29. Rybiński Filip 02 Orka Iława 1:00.47 528

42. Woronko Krzysztof 02 Kormoran Olsztyn 1:02.64 475

200 metrów stylem zmiennym

58. Krajewski Mateusz 03 Orka Iława 2:37.18 339

59. Jonowski Michał 04 Orka Iława 2:37.21 339

400 metrów stylem dowolnym

16. Grzegorczyk Wiktor 02 UKS MOS Ełk 4:01.42 679

17. Bruzdewicz Hubert 02 Kormoran Olsztyn 4:02.28 672

35. Oller Krzysztof 00 Kormoran Olsztyn 4:08.66 621

44. Woronko Krzysztof 02 Kormoran Olsztyn 4:12.70 592

86. Kowalski Maciej 04 Orka Iława 4:59.14 357

400 metrów stylem zmiennym

6. Oller Krzysztof 00 Kormoran Olsztyn 4:33.31 639

12. Woronko Krzysztof 02 Kormoran Olsztyn 4:39.90 595

50 metrów stylem dowolnym

18. Sadłowski Piotr 00 Kormoran Olsztyn 23.82 615

20. Ciarczyński Janusz 01 Orka Iława 23.87 611

41. Sobolewski Dawid 02 Kormoran Olsztyn 24.59 559

72. Jurczak Kacper 01 Kormoran Olsztyn 25.49 502

94. Rutkiewicz Jakub 01 Orka Iława 26.21 461

97. Jakubczyk Patryk 01 Orka Iława 26.37 453

104. Musiński Mikołaj 02 Orka Iława 26.51 44

113. Krajewski Mateusz 03 Orka Iława 27.61 395

114. Goryński Dawid 00 Orka Iława 27.68 392

121. Jonowski Michał 04 Orka Iława 28.45 361

100 metrów stylem motylkowym

4. Sadłowski Piotr 00 Kormoran Olsztyn 54.43 689

28. Oller Krzysztof 00 Kormoran Olsztyn 57.48 585

55. Ciarczyński Janusz 01 Orka Iława 59.78 520

57. Jurczak Kacper 01 Kormoran Olsztyn 59.89 517

62. Woronko Krzysztof 02 Kormoran Olsztyn 1:00.97 490

71. Sobolewski Dawid 02 Kormoran Olsztyn 1:02.30 459

78. Grzegorczyk Wiktor 02 UKS MOS Ełk 1:03.70 430

92. Rutkiewicz Jakub 01 Orka Iława 1:08.56 344

50 metrów stylem grzbietowym

11. Mościcki Jakub 01 Kormoran Olsztyn 26.29 603

31. Rybiński Filip 02 Orka Iława 28.14 492

59. Jonowski Michał 04 Orka Iława 32.72 313

1500 metrów stylem dowolnym

5. Grzegorczyk Wiktor 02 UKS MOS Ełk 16:00.30 688

11. Bruzdewicz Hubert 02 Kormoran Olsztyn 16:18.13 651

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn