O Puchar Północnego Mazowsza Mława 2019 – Płetwal Szczytno wraca z potężnym łupem

Fot. ks płetwal szczytno facebook (ilustracja)

W weekend (13.14 kwietnia) odbywały się Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Północnego Mazowsza pod Patronatem Burmistrza Miasta Mława. Startowało ponad 220 uczestników z 30 klubów, byli  też reprezentanci trzech sekcji warmińsko-mazurskich: KS Płetwal Szczytno, Stowarzyszenie Szkoła Pływania Orka Iława i Swimland Olsztyn Świetnie spisali się pływacy Płetwala, którzy zdobyli az 10 złotych krążkow.

Wyścigi sprinterskie rozgrywano w dwóch etapach (eliminacje i finały) Na najwyższym podium stawały: Martyna Pieńkowska, Magdalena Lis, Karolina Piechowicz i Nikola Filipczak. W drugim dniu grono złotych medalistów uzupełnil Ignacy Choroszewski. W klasyfikacji medalowej Płetwal zajął 4 miejsce (10,5,2). Wśród multimedalistów 4 pozycje zajęła Magdalena Lis. Najlepszymi pływakami w swoich grupach wiekowych zostali: Martyna Lis (13 lat), Karolina Piechowicz (14 lat), drugie miejsca zajęli: Martyna Pieńkowski (10 lat), Filip Rybiński (Orka Iława) - 15 lat, a trzecie Ignacy Choroszewski (11 lat.)

Klasyfikacja medalowa

1. MPKS Orka Ciechanów 20 5 8 33

2. KP Płetwal Mława 18 23 26 67

3. MKS Ochota Warszawa 16 17 11 44

4. KS Płetwal Szczytno 10 5 2 17

5. UKS Olimpic Warka 9 12 4 25

6. PSP SWIM Płock 6 3 3 12

...................

27. St. Szkoła Pływania ,,Orka'' - 1 1 2

30. SWIMLAND Olsztyn - - 1 1

Multimedaliści

1. JEMIELITA, Oskar 01 POL MPKS Orka Ciechanów 5 - - 5

1 JÓŹWIAK, Tymoteusz 08 POL PSP SWIM Płock 5 - - 5

1 KRZYSZTOF, Kasprzak 05 POL UKS Skalar Góra Kalwaria 5 - - 5

4. KOWALSKI, Alexander 05 POL MPKS Orka Ciechanów 4 1 - 5

4 LIS, Magdalena 06 POL KS Płetwal Szczytno 4 1 – 5

.................

14 PIECHOWICZ, Karolina 05 POL KS Płetwal Szczytno 3 - - 3

32. CHOROSZEWSKI, Ignacy 08 POL KS Płetwal Szczytno 1 2 1 4

36 PIEŃKOWSKA, Martyna 09 POL KS Płetwal Szczytno 1 2 – 3

49. FILIPCZAK, Nikola 06 POL KS Płetwal Szczytno 1 - 1 2

Medaliści w/g klubu

KS Płetwal Szczytno

Złoty

100m zmienny 11 lat CHOROSZEWSKI, Ignacy 08 1:22.85

50m dowolny 14 lat PIECHOWICZ, Karolina 05 28.83

50m dowolny 13 lat LIS, Magdalena 06 28.81

50m dowolny 10 lat i młodsi PIEŃKOWSKA, Martyna 09 37.89

100m dowolny 13 lat LIS, Magdalena 06 1:02.75

200m dowolny 13 lat LIS, Magdalena 06 2:20.63

100m grzbietowy 13 lat LIS, Magdalena 06 1:10.19

50m klasyczny 14 lat PIECHOWICZ, Karolina 05 34.78

50m motylkowy 14 lat PIECHOWICZ, Karolina 05 30.96

50m motylkowy 13 lat FILIPCZAK, Nikola 06 32.55

Srebrny

50m klasyczny 11 lat CHOROSZEWSKI, Ignacy 08 41.63

50m motylkowy 11 lat CHOROSZEWSKI, Ignacy 08 35.72

50m grzbietowy 13 lat LIS, Magdalena 06 33.10

50m klasyczny 10 lat i młodsi PIEŃKOWSKA, Martyna 09 46.65

100m zmienny 10 lat i młodsi PIEŃKOWSKA, Martyna 09 1:34.95

Brązowy

50m dowolny 11 lat CHOROSZEWSKI, Ignacy 08 32.81

50m grzbietowy 13 lat FILIPCZAK, Nikola 06 34.31

SWIMLAND Olsztyn

Brązowy

50m klasyczny 11 lat ZBUTOWICZ, Julia 08 44.31

St. Szkoła Pływania ,,Orka''

Srebrny

50m grzbietowy 15 lat i starsi RYBIŃSKI, Filip 02 28.05

Brązowy

50m dowolny 15 lat i starsi RYBIŃSKI, Filip 02 26.44

Wyniki

Dziewczęta

50 metrów stylem dowolnym

10 lat i młodsi

1. PIEŃKOWSKA, Martyna 09 KS Płetwal Szczytno 37.89 221

11 lat

13. ZBUTOWICZ, Julia 08 SWIMLAND Olsztyn 37.34 231

12 lat

14. PAZIK, Dominika 07 SWIMLAND Olsztyn 40.40 182

13 lat

1. LIS, Magdalena 06 KS Płetwal Szczytno 28.81 504

8. FILIPCZAK, Nikola 06 KS Płetwal Szczytno 31.38 390

14 lat

1. PIECHOWICZ, Karolina 05 KS Płetwal Szczytno 28.83 503

50 metrów stylem klasycznym

10 lat i młodsi

2. PIEŃKOWSKA, Martyna 09 KS Płetwal Szczytno 46.65 231

11 lat

3. ZBUTOWICZ, Julia 08 SWIMLAND Olsztyn 44.31 270

12 lat

7. PAZIK, Dominika 07 SWIMLAND Olsztyn 56.35 131

14 lat

1. PIECHOWICZ, Karolina 05 KS Płetwal Szczytno 34.78 558

50 metrów stylem grzbietowym

10 lat i młodsi

4. PIEŃKOWSKA, Martyna 09 KS Płetwal Szczytno 45.67 177

11 lat

9. ZBUTOWICZ, Julia 08 SWIMLAND Olsztyn 43.42 206

12 lat

9. PAZIK, Dominika 07 SWIMLAND Olsztyn 47.74 155

13 lat

2. LIS, Magdalena 06 KS Płetwal Szczytno 33.10 466

3. FILIPCZAK, Nikola 06 KS Płetwal Szczytno 34.31 418

50 metrów stylem motylkowym

13 lat

1. FILIPCZAK, Nikola 06 KS Płetwal Szczytno 32.55 420

14 lat

1. PIECHOWICZ, Karolina 05 KS Płetwal Szczytno 30.96 488

200 metrów stylem dowolnym

13 lat

1. LIS, Magdalena 06 KS Płetwal Szczytno 2:20.63 484

100 metrów stylem dowolnym

11 lat

12. ZBUTOWICZ, Julia 08 SWIMLAND Olsztyn 1:23.92 214

12 lat

14. PAZIK, Dominika 07 SWIMLAND Olsztyn 1:34.56 150

13 lat

1. LIS, Magdalena 06 KS Płetwal Szczytno 1:02.75 513

100 metrów stylem grzbietowym

12 lat

10. PAZIK, Dominika 07 SWIMLAND Olsztyn 1:41.91 157

13 lat

1. LIS, Magdalena 06 KS Płetwal Szczytno 1:10.19 481

100 metrów stylem zmiennym

10 lat i młodsi

2. PIEŃKOWSKA, Martyna 09 KS Płetwal Szczytno 1:34.95 210

11 lat

5. ZBUTOWICZ, Julia 08 SWIMLAND Olsztyn 1:28.35

Chłopcy

50 metrów stylem dowolnym

11 lat

3. CHOROSZEWSKI, Ignacy 08 KS Płetwal Szczytno 32.81 235

12 lat

11. DZIK, Kamil 07 SWIMLAND Olsztyn 35.40 187

15 lat i starsi

3. RYBIŃSKI, Filip 02 St. Szkoła Pływania ,,Orka'' 26.44 449

50 metrów stylem klasycznym

11 lat

2. CHOROSZEWSKI, Ignacy 08 KS Płetwal Szczytno 41.63 223

15 lat i starsi

4. JONOWSKI, Michał 04 St. Szkoła Pływania ,,Orka'' 33.20 439

50 metrów stylem grzbietowym

12 lat

8. DZIK, Kamil 07 SWIMLAND Olsztyn 48.25 97

15 lat i starsi

2. RYBIŃSKI, Filip 02 St. Szkoła Pływania ,,Orka'' 28.05 497

50 metrów stylem motylkowym

11 lat

2. CHOROSZEWSKI, Ignacy 08 KS Płetwal Szczytno 35.72 227

12 lat

8. DZIK, Kamil 07 SWIMLAND Olsztyn 40.55 155

15 lat i starsi

4. RYBIŃSKI, Filip 02 St. Szkoła Pływania ,,Orka'' 28.70 438

7. JONOWSKI, Michał 04 St. Szkoła Pływania ,,Orka'' 30.08 380

100 metrów stylem dowolnym

11 lat

4. CHOROSZEWSKI, Ignacy 08 KS Płetwal Szczytno 1:14.00 223

12 lat

10. DZIK, Kamil 07 SWIMLAND Olsztyn 1:21.21 169

11 lat

5. ZBUTOWICZ, Julia 08 SWIMLAND Olsztyn 1:28.35 261

100 metrów stylem zmiennym

11 lat

1. CHOROSZEWSKI, Ignacy 08 KS Płetwal Szczytno 1:22.85 223

12 lat

4. DZIK, Kamil 07 SWIMLAND Olsztyn 1:30.72 170

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn