Letnie MP Masters Gliwice 2019 – Ponad pół setki medali, 23 złote, radosny powrót ze Śląska

Fot. aquasfera masters olsztyn facebook

W Gliwicach odbywały się w weekend (13 maja/2 czerwca) Letnie Mistrzostwa Polski Masters. Startowało 365 zawodników z 81 klubów, w tym dwa z województwa warmińsko-mazurskiego: Aquasfera Mastsrs Olsztyn i Sekcja Masters UKP Jedynka Elbląg. Olsztynianie zdobyli łącznie 55 medali (23 złotych, 27 srebrnych i 5 brązowych), jedynaczka z Elbląga Ewa Kerner Matusiak zdobyła 1 złoty i 1 brązowy krążek.

Największą zdobyczą medalowa mogą pochwalić się: Anna Zaleska (4 4 0), Oriana Lewandowska (4 1 0) i Zuzanna Brzozowska (1 3 1) , a wśród mężczyzn Mieszko Palmi-Kukiełko (4 2 2), Paweł Gregorowicz (3 4 0), Piotr Konopacki (1 3 0). W klasyfikacji na najlepszych zawodnikóe MP Oriana Lewandowska zajęła 12 miejsce, Mieszko Palmi-Kukiełko był 4, a Paweł Gregorowicz – 10.

Klasyfikacja medalowa

1. UTW"Masters"ZGIERZ 37 19 9 65

2. Weteran Zabrze 35 7 9 51

3. Warsaw Masters Team 29 22 16 67

4. Niezrzeszeni POL 25 23 33 81

5. AQUASFERA Masters Olsztyn 23 27 5 55

6. Korona Kraków Masters KORONA KRAPOL 22 20 11 53

…..........................

50 Sekcja Masters UKP Jedynka Elbląg 1 - 1 2

Kobiety

50 metrów stylem dowolnym

40 – 44 lat

5. Drzewicka Joanna 76 AQUASFERA Masters Olsztyn 34.28 329

65 - 69 lat

5. Kerner Matusiak Ewa 54 Sekcja Masters UKP Jedynka Elbląg 1:04.91 48

200 metrów stylem zmiennym

30 - 34 lat

1. Zaleska Anna 88 AQUASFERA Masters Olsztyn 2:56.61 364

800 metrów stylem dowolnym

25 - 29 lat

1. Lewandowska Oriana 93 AQUASFERA Masters Olsztyn 10:10.76 500

2. Brzozowska Zuzanna 93 AQUASFERA Masters Olsztyn 10:35.94 443

30 - 34 lat

2. Zaleska Anna 88 AQUASFERA Masters Olsztyn 11:40.80 331

65 - 69 lat

1. Kerner Mateusiak Ewa 54 Sekcja Masters UKP Jedynka Elbląg 20:15.12 63

50 metrów stylem grzbietowym

2. Zaleska Anna 88 AQUASFERA Masters Olsztyn 38.12 357

40 - 44 lat

1. Drzewicka Joanna 76 AQUASFERA Masters Olsztyn 36.75 399

65 - 69 lat

6. Kerner Mateusiak Ewa 54 Sekcja Masters UKP Jedynka Elbląg 1:11.14 55

100 metrów stylem dowolnym

25 - 29 lat

2. Brzozowska Zuzanna 93 AQUASFERA Masters Olsztyn 1:04.90 505

40 - 44 lat

4. Drzewicka Joanna 76 AQUASFERA Masters Olsztyn 1:19.46 275

65 - 69 lat

5. Kerner Mateusiak Ewa 54 Sekcja Masters UKP Jedynka Elbląg 2:19.98 50

200 metrów stylem motylkowym

25 - 29 lat

1. Lewandowska Oriana 93 AQUASFERA Masters Olsztyn 2:30.53 529

30 - 34 lat

1. Zaleska Anna 88 AQUASFERA Masters Olsztyn 2:48.67 376

61773490 2333594540248827 8676255695118532608 n

50 metrów stylem motylkowym

25 - 29 lat

1. Lewandowska Oriana 93 AQUASFERA Masters Olsztyn 31.55 464

30 - 34 lat

2. Zaleska Anna 88 AQUASFERA Masters Olsztyn 34.50 355

100 metrów stylem grzbietowym

40 - 44 lat

2. Drzewicka Joanna 76 AQUASFERA Masters Olsztyn 1:23.95 329

65 - 69 lat

3. Kerner Mateusiak Ewa 54 Sekcja Masters UKP Jedynka Elbląg 2:42.13 45

200 metrów stylem dowolnym

25 - 29 lat

2. Brzozowska Zuzanna 93 AQUASFERA Masters Olsztyn 2:23.55 487

3. Lewandowska Oriana 93 AQUASFERA Masters Olsztyn 2:24.92 473

400 metrów stylem zmiennym

30 - 34 lat

1. Zaleska Anna 88 AQUASFERA Masters Olsztyn 6:19.77 345

100 metrów stylem motylkowym

25 - 29 lat

1. Lewandowska Oriana 93 AQUASFERA Masters Olsztyn 1:10.24 492

30 - 34 lat

1. Zaleska Anna 88 AQUASFERA Masters Olsztyn 1:17.91 361

200 metrów stylem grzbietowym

25 - 29 lat

1. Brzozowska Zuzanna 93 AQUASFERA Masters Olsztyn2:44.52 428

40 - 44 lat

3. Drzewicka Joanna 76 AQUASFERA Masters Olsztyn 3:18.95 242

400 metrow stylem dowolnym

25 - 29 lat

2 Lewandowska Oriana 93 AQUASFERA Masters Olsztyn 5:05.51

3 Brzozowska Zuzanna 93 AQUASFERA Masters Olsztyn 5:18.45 409

30 – 34 lat

2. Zaleska Anna 88 AQUASFERA Masters Olsztyn 5:33.97 354

4 razy 50 metrów stylem dowolnym

AG 120 - 159

1. PINA COLADA AQUASFERA Masters Olsztyn (Lewandowska Oriana 31.38 Zaleska Anna 33.14 Brzozowska Zuzanna 29.59 Drzewicka Joanna 33.96 ) 2:08.07 427

4 razy 50 metrów stylem zmiennym

AG 120 - 159

1. LEJDIS AQUASFERA Masters Olsztyn (Drzewicka Joanna 36.64 Lewandowska Oriana 32.23 Zaleska Anna43.18 Brzozowska Zuzanna 29.13) 2:21.18

61442131 2333146756960272 820359081616211968 n

Mężczyźni

50 metrów stylem dowolnym

35 - 39 lat

6. Kozikowski Michał 80 AQUASFERA Masters Olsztyn 27.70 430

40 - 44 lat

8. Konopacki Piotr 78 AQUASFERA Masters Olsztyn 28.01 416

45 - 49 lat

2. Gregorowicz Paweł 74 AQUASFERA Masters Olsztyn 26.87 471

18. Matusiak vel Matuszewski Adam 74 AQUASFERA Masters Olsztyn 34.30 226

200 metrów stylem zmiennym

25 - 29 lat

1. Palmi-Kukiełko Mieszko 93 AQUASFERA Masters Olsztyn 2:13.30 625

1500 metrów stylem dowolnym

25 - 29 lat

1. Palmi-Kukiełko Mieszko 93 AQUASFERA Masters Olsztyn 17:50.24 539

40 - 44 lat

1 Konopacki Piotr 78 AQUASFERA Masters Olsztyn 19:25.21 417

55 - 59 lat

1. Szmit Adam 64 AQUASFERA Masters Olsztyn 22:12.25 279

800 metrów stylem dowolnym

45 - 49 lat

1. Gregorowicz Paweł 74 AQUASFERA Masters Olsztyn 9:36.96 481

4. Matusiak vel Matuszewski Adam 74 AQUASFERA Masters Olsztyn 11:47.93 260

50 metrów stylem grzbietowym

25 - 29 lat

3. Palmi-Kukiełko Mieszko 93 AQUASFERA Masters Olsztyn 28.54 594

45 - 49 lat

8. Matusiak vel Matuszewski Adam 74 AQUASFERA Masters Olsztyn 42.13 184

200 metrów stylem klasycznym

35 - 39 lat

2. Kozikowski Michał 80 AQUASFERA Masters Olsztyn 2:50.96 406

100 metrów stylem dowolnym

40 - 44 lat

4. Konopacki Piotr 78 AQUASFERA Masters Olsztyn 1:01.15 451

45 - 49 lat

2. Gregorowicz Paweł 74 AQUASFERA Masters Olsztyn 58.44 517

14. Matusiak vel Matuszewski Adam74 AQUASFERA Masters Olsztyn 1:14.83 246

55 - 59 lat

5. Szmit Adam 64 AQUASFERA Masters Olsztyn 1:12.56 270

200 metrów stylem motylkowym

25 - 29 lat

3. Palmi-Kukiełko Mieszko 93 AQUASFERA Masters Olsztyn 2:16.20 548

100 metrów stylem klasycznym

2. Kozikowski Michał 80 AQUASFERA Masters Olsztyn 1:18.15 390

100 metrów stylem grzbietowym

45 - 49 lat

7. Matusiak vel Matuszewski Adam74 AQUASFERA Masters Olsztyn 1:31.40 182

200 metrów stylem dowolnym

25 - 29 lat

2. Palmi-Kukiełko Mieszko 93 AQUASFERA Masters Olsztyn 2:01.91 585

45 - 49 lat

2. Gregorowicz Paweł 74 AQUASFERA Masters Olsztyn 2:12.29 458

8. Matusiak vel Matuszewski A. 74 AQUASFERA Masters Olsztyn 2:41.97 249

55 - 59 lat

4. Szmit Adam 64 AQUASFERA Masters Olsztyn2:38.59 266

400 metrów stylem zmiennym

25 - 29 lat

1. Palmi-Kukiełko Mieszko 93 AQUASFERA Masters Olsztyn 4:54.27 568

35 - 39 lat

2. Kozikowski Michał 80 AQUASFERA Masters Olsztyn 6:02.77 303

40 - 44 lat

2. Konopacki Piotr 78 AQUASFERA Masters Olsztyn 5:35.70 383

45 - 49 lat

1. Gregorowicz Paweł 74 AQUASFERA Masters Olsztyn 5:23.28 429

100 metrów stylem motylkowym

25 - 29 lat

1. Palmi-Kukiełko Mieszko 93 AQUASFERA Masters Olsztyn 57.32 656

40 - 44 lat

5. Konopacki Piotr 78 AQUASFERA Masters Olsztyn 1:12.65 322

45 - 49 lat

2. Gregorowicz Paweł 74 AQUASFERA Masters Olsztyn 1:03.67 479

200 metrów stylem grzbietowym

25 - 29 lat

2. Palmi-Kukiełko Mieszko 93 AQUASFERA Masters Olsztyn2:18.42 528

45 – 49 lat

7. Matusiak vel Matuszewski A. 74 AQUASFERA Masters Olsztyn3:17.12 183

50 metrów stylem klasycznym

35 - 39 lat

2. Kozikowski Michał 80 AQUASFERA Masters Olsztyn 33.87 449

400 metrów stylem dowolnym

40 - 44 lat

2. Konopacki Piotr 78 AQUASFERA Masters Olsztyn 4:49.34 440

45 - 49 lat

1. Gregorowicz Paweł 74 AQUASFERA Masters Olsztyn 4:37.08 501

6. Matusiak vel Matuszewski Adam 74 AQUASFERA Masters Olsztyn 5:46.20 256

55 - 59 lat

2. Szmit Adam 64 AQUASFERA Masters Olsztyn 5:32.60 289

4 razy 50 metrów stylem zmiennym (mix)

AG 100 - 119

2. KAMIKAZE AQUASFERA Masters Olsztyn (Palmi-Kukiełko Mieszko 28.44 Lewandowska Oriana 32.29 Kozikowski Michał 34.56 Brzozowska Zuzanna 29.05) 2:04.34

AG 160 - 199

1. MOJITO AQUASFERA Masters Olsztyn(Drzewicka Joanna 37.04 Zaleska Anna 34.02 Gregorowicz Paweł 34.43 Konopacki Piotr 27.07) 2:12.56

4 razy 50 metrów stylem dowolnym

AG 120 - 159

2. WŚCIEKŁY PIES AQUASFERA Masters Olsztyn (Gregorowicz Paweł 27.48 Konopacki Piotr 26.86 Kozikowski Michał 27.39 Palmi-Kukiełko Mieszko 25.36 ) 1:47.09 497

4 razy 50 metrów stylem zmiennym

AG 120 - 159

2. GENTELMEN AQUASFERA Masters Olsztyn (Palmi-Kukiełko Mieszko, Gregorowicz Paweł, Kozikowski Michał,Konopacki Piotr) 1:59.22 481

4 razy 50 metrów stylem dowolnym (mix)

AG 100 - 119

2. ŚWIERZAKI AQUASFERA Masters Olsztyn (Palmi-Kukiełko Mieszko 28.01 Lewandowska Oriana 30.65 Kozikowski Michał 26.87 Brzozowska Zuzanna 28.81) 1:54.34

AG 160 - 199

1. SŁODZIAKI AQUASFERA Masters Olsztyn (Gregorowicz Paweł 27.47 Zaleska Anna 33.13 Konopacki Piotr27.16 Drzewicka Joanna 33.37) 2:01.13

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn