Puchar Warmii i Mazur na Wodach Otwartych Rajgród 2019 – Trójka: Palmi-Kukiełko. Gregorowicz i Gabiec dyktowała warunki

Fot. rajgrod.pl

W sobotę (6 lipca) w Rajgrodzie odbył się czwarty wyścig piątej edycji Pucharu Warmii i Mazur w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. Frekwencja nie była rekordowa, ale dystans 5 km (zazwyczaj wynosi 3 km) stał się dużym wyzwaniem. Warunki dyktowała trójka zawodników: Mieszko Palmi-Kukiełko (Wejsuny), Paweł Gregorowicz (Olsztyn) i Mariusz Gabiec (Olsztyn), którzy w takiej kolejności minęli metę z dość wyraźna przewagą nad rywalami.

Wśród pań zwyciężyła Anna Borys przed Katarzyna Dziedzic (obie Warszawa) i Małgorzatą Bołtuć (Wrocław). Triumfatorzy w kategoriach: I: Anna Borys i Mieszko Palmi-Kukiełko, II: Katarzyna Dziedzic i Michał Kieres (Olsztyn), III: Agnieszka Stefanowska (Białystok) i Paweł Gregorowicz, IV: Mariusz Gabiec V: Anranas Gouga (Marijampol).

Po czterech wyścigach zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Warmii i Mazur wśród pań prowadzi Anna Borys przed Małgorzatą Bołtuć i Zuzanną Brzozowską (Olsztyn), a wśród panów: Paweł Gregorowicz przed Piotrem Konopackim i Grzegorzem Mówińskim (Olsztyn). Liderami kategorii są: I: Anna Borys i Mieszko Palmi-Kukiełko, II: Małgorzata Bołtuć i Michał Kozikowski (Olsztyn), III Ewa Borys (Warszawa) i Paweł Gregorowicz, IV: Irina Titova (Kaliningrad) i Grzegorz Mówiński, V:Iwona Bardzicka (Olsztyn) i Antanas Gouga (Marijampol).

Odbywa się również rywalizacja zawodników pływających w piankach. W Rajgrodzie wyścig wygrali: Sylwia Gawrych (Żółtki) i Marcin Szymkowiak (Morąg). W klasyfikacjach generalnych czołówka jest następujaca: kobiety: 1 Elżbieta Hajdeczko (Białka), 2 Sylwia Gawrych (Żółtki), 3 Emilia Sączyńska (Gdańsk). Mężczyźni: 1 Marcin Szymkowiak (Morąg), 2 Mariusz Gawkowski (Warszawa), 3 Piotr Golombek (Grudziądz).

Wyniki

Kobiety Open

1 BORYS Anna Warsaw Masters Team Warszawa 2000 01:24:44

2 DZIEDZIC Katarzyna Warsaw Masters Team Warszawa 1985 01:24:47

3 BOŁTUĆ Małgorzata niezrzeszony Wrocław 1983 01:41:51

4 STEFANOWSKA Agnieszka ISWIM Białystok Białystok 1974 01:55:14

Kategoria I

1 BORYS Anna Warsaw Masters Team Warszawa 2000 01:24:44

Kategoria II

1 DZIEDZIC Katarzyna Warsaw Masters Team Warszawa 1985 01:24:47

2 BOŁTUĆ Małgorzata niezrzeszony Wrocław 1983 01:41:51

Kategoria III

1 STEFANOWSKA Agnieszka ISWIM Białystok Białystok 1974 01:55:14

Mężczyźni Open

1 PALMI-KUKIEŁKO Mieszko Aquasfera Masters Olsztyn Wejsuny 1993 01:12:37

2 GREGOROWICZ Paweł Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1974 01:13:05

3 GABIEC Mariusz Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1958 01:14:38

4 KRASAUSKAS Vilmantas Torpedos Marijampole 1964 01:18:47

5 KONOPACKI Piotr Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1978 01:18:47

6 MÓWIŃSKI Grzegorz Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1969 01:22:03

7 EZHKOV Vadim Pregel Kaliningrad 1965 01:24:54

8 KIERES Michał Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1984 01:32:46

9 MILEWSKI Bogdan Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1969 01:34:07

10 MATUSIAK VEL MATUSZEWSKI Adam Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1974 01:37:34

11 MARKOWSKI Bartosz ISWIM Białystok Osowicze 1977 01:46:52

12 ŁOPIŃSKI Radosław Team Karaś Warszawa 1974 01:49:28

13 CZUPRYN Wojciech Warsaw Masters Team Warszawa 1958 01:52:16

14 GUOGA Antanas Torpedos Marijampole 1948 02:06:40

15 BACHARZ Radomir ISWIM Białystok Białystok 1985 02:10:20

16 ZIELIŃSKI Zbigniew niezrzeszony Łomża 1954 02:14:20

17 KIERZKOWSKI Adam ISWIM Białystok Białystok 1982 02:17:59

Kategoria I

1 PALMI-KUKIEŁKO Mieszko Aquasfera Masters Olsztyn Wejsuny 1993 01:12:37

Kategoria II

1 KIERES Michał Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1984 01:32:46

2 BACHARZ Radomir ISWIM Białystok Białystok 1985 02:10:20

3 KIERZKOWSKI Adam ISWIM Białystok Białystok 1982 02:17:59

Kategoria III

1 GREGOROWICZ Paweł Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1974 01:13:05

2 KONOPACKI Piotr Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1978 01:18:47

3 MATUSIAK VEL MATUSZEWSKI Adam Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1974 01:37:34

4 MARKOWSKI Bartosz ISWIM Białystok Osowicze 1977 01:46:52

5 ŁOPIŃSKI Radosław Team Karaś Warszawa 1974 01:49:28

Kategoria IV

1 GABIEC Mariusz Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1958 01:14:38

2 KRASAUSKAS Vilmantas Torpedos Marijampole 1964 01:18:47

3 MÓWIŃSKI Grzegorz Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1969 01:22:03

4 EZHKOV Vadim Pregel Kaliningrad 1965 01:24:54

5 MILEWSKI Bogdan Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1969 01:34:07

6 CZUPRYN Wojciech Warsaw Masters Team Warszawa 1958 01:52:16

Kategoria V

1 GUOGA Antanas Torpedos Marijampole 1948 02:06:40

2 ZIELIŃSKI Zbigniew niezrzeszony Łomża 1954 02:14:20

Pianki

Kobiety

GAWRYCH Sylwia Nadaktywni Białystok Żółtki 1985 02:17:43

2 GUZOWSKA Edyta Nadaktywni Białystok Białystok 1976 02:37:45

3 HAJDECZKO Elżbieta MKP Narie 10,5 Białka 1977 02:48:15

Mężczyźni

1 SZYMKOWIAK Marcin MKP Narie 10,5 Morąg 1982 01:26:15

2 GRIGALIS Michał Team Karaś Warszawa 1984 01:26:55

3 GÓRALCZYK Marcin niezrzeszony Wysokie Maz. 1990 01:36:06

4 GAWKOWSKI Mariusz niezrzeszony Warszawa 1958 01:44:48

5 MYŚLIWIEC Janusz Nadaktywni Białystok Białystok 1969 01:50:52

6 GOLOMBEK Piotr niezrzeszony Grudziądz 1967 01:51:53

7 WAJSIEL Piotr Nadaktywni Białystok Mońki 1977 01:55:12

8 WIELAKIN Dariusz Nadaktywni Białystok Białystok 1978 01:55:14

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn