MŚ na wodach otwartych Gwangju 2019 – Krzysztof Pielowski (na razie) bez kwalifikacji olimpijskiej

W koreańskiej miejscowości Gwangju trwają od soboty (13 lipca) Mistrzostwa Świata w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. Polskę reprezentują w tej imprezie Justyna Burska i Krzysztof Pielowski (AZS UWM Olsztyn).  Na dystansie 5 km świetnie połynął Krzysztof. Zajmujac 11 miejsce i wywalczył minimum na I Światowe Igrzyska Sportów Plażowych. Nie udało się zdobyć (na razie) kwalifikacji olimpijskiej. Na 10 km K. Pielowski był 26.

Na 5 km olsztynianin znakomicie rozłożył siły. Na początku nie szarżował utrzymując się mniej więcej w połowie stawki. Na ostatnim odcinku przyspieszył , mijał kolejnych rywali i w efekcie przesunął się na 11 miejsce. Do zwycięzcy stracił zaledwie 15 sekund. To dobra zapowiedź wtorkowych emocji czyli wyścigu na dystansie 10 km, podzczas którego rozgorzeje nie tylko walka o medale MŚ lecz także o olimpijskie przepustki. Bilety do Tokio zapewni sobie pierwszych 10 pływaków, którzy zameldują się na mecie.

W rozegranym wyścigu na 10 km kobiet Justyna Burska zajęła 47 miejsce z czasem 2.03.28.

W najważniejszym starcie w Korei na dystansie 10 km Krzysztof Pielowski zajął 26 miejsce w gronie 73 uczestników. Stracił do zwycięzcy ponad 2 minuty. Kwalifikacje olimpijską zdobyło pierwszych dziesięciu na mecie.

Justyna Burska na 5 km zajęła 34 miejsce.