Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS U15 i U17 Zamość 2018 – Złoto, srebro i brąz, a miejsc tuż za podium bez liku

Fot. nadesłane

W Zamościu odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS Młodzików (U15) i Juniorów młodszych (U17) w Podnoszeniu ciężarów. Dobrze wypadli sztangiści województwa warmińsko-mazurskiego. Zdobyliśmy trzy medale: złoty: w U15: Karolina Kulik (LUKS Meyer Elbląg) – waga 58 kg i srebrny Hubert Pietrzak (TS Nida Nidzica) - kat.50 kg oraz w U17: brązowy Wiktoria Kulik (LUKS Meyer Elbląg) – 69 kg.

Warto jednak zaznaczyć, że zawodnicy sekcji warmińsko-mazurskich (oprócz klubów z Elblaga i Nidzicy startowała Siła Bartoszyce) bardzo często zajmowali 4 i 5 miejsca. Tuż za podium znaleźli się: Karol Możdżonek i Michał Jaworski (obaj TS Nida Nidzica) w U15 oraz Jakub Jaworski (Nida) i Albert Steć (Siła Bartoszyce)’

W klasyfikacji klubowej 14 miejsce zajęła Nida Nidzica (na 50 klasyfikowanych sekcji). W punktacji województw okręg warmińsko-mazurski znalazł się na siódmej pozycji.

Dziewczęta

Kategoria U15

Waga 58 kg

1 Kulik Karolina 2004 LUKS Meyer Elbląg 57,10 64+83 147 205,2

2 Pawlos Milena 2003 KS "Pasja" Biłgoraj 54,50 50+60 110 158,6

3 Matysiak Olga 2003 LUKS Chełm 53,10 42+53 95 139,5

Kategoria U17

Waga 69 kg

1 Cicha Klaudia 2001 LKS ,,Budowlani-Całus" Nowy Tomyśl 68,60 64+85 149 185,9

2 Smolnicka Paulina 2001 LKS Polwica-Wierzbno 63,80 60+74 134 174,3

3 Kulik Wiktoria 2001 LUKS Meyer Elbląg 64,30 61+72 133 172,2

32454861 1196808803786970 8087308910244921344 n

Chłopcy

Kategoria U15

Waga 45 kg

1 Zoracki Klaudiusz 2003 GKS "Zamek" Gołańcz 44,70 46+57 103 189,7

2 Paterek Mikołaj 2005 MLKS Krajna Sępólno Kraj. 44,50 44+55 99 183,1

3 Jeromin Piotr 2005 MULKS Zirve Terespol 44,60 44+54 98 180,9

..........................................

4 Możdżonek Konrad 2004 TS Nida Nidzica 43,60 41+54 95 179,0

5 Łęgowski Damian 2005 TS Nida Nidzica 44,30 40+48 88 163,4

Waga 50 kg

1 Wiatrowicz Marcin 2003 MGLKS Tarpan Mrocza 49,8 70+80 150 251,9

2 Pietrzak Hubert 2005 TS Nida Nidzica 48,3 59+80 139 239,4

3 Winczewski Kacper 2003 KSS Husaria Lubraniec 48,8 48+63 111 189,5

Waga 56 kg

1 Tomczak Hubert 2003 GKS Łokietek Brześć Kujawski 54,7 70+90 160 249,4

2 Czarnowski Jakub 2004 LSSS Start Maków Mazowiecki 55,4 62+76 138 213,0

3 Bogusz Łukasz 2003 GCK Kobylany 52,6 57+70 127 204,1

...................................

5 Burski Bartosz 2005 TS Nida Nidzica 53,3 50+61 111 176,5

Waga 62 kg

1 Barański Patryk 2004 LKS Dobryszyce 59,0 83+97 180 265,4

2 Szymański Maciej 2003 KSS Husaria Lubraniec 60,6 80+97 177 256,1

3 Gruszecki Szymon 2003 KS Wisła Puławy 61,7 70+90 160 228,6

................................

4 Jaworski Michał 2004 TS Nida Nidzica 61,2 70+89 159 228,5

8 Jakubowski Miłosz 2003 TS Nida Nidzica 60,2 61+80 141 204,9

9 Patecki Kacper 2003 MLKS Siła Bartoszyce 60,2 62+76 138 200,6

11 Łęgowski Cezary 2005 TS Nida Nidzica 59,8 58+72 130 189,8

Waga 69 kg

1 Złotkowski Paweł 2003 UOLKA Ostrów Maz. 67,5 75+99 174 234,5

2 Zieliński Marcin 2003 KSS Husaria Lubraniec 67,5 76+97 173 233,1

3 Staniszewski Patryk 2003 KS Wisła Puławy 67,2 77+94 171 231,1

..........................

5 Kłosowski Kamil 2004 LUKS TKKF Kurzętnik 66,2 65+87 152 207,3

Waga 85 kg

1 Dmowski Damian 2003 WLKS Nowe Iganie Siedlce 78,7 77+105 182 224,6

2 Wawrzyszcz Miłosz 2004 LSSS Start Maków Mazowiecki 84,7 80+97 177 210,5

3 Grabowski Kacper 2003 Olimpijczyk Łuków 81,0 72+82 154 187,2

..........................

5 Talewicz Tomasz 2004 LUKS Meyer Elbląg 77,1 64+78 142 177,1

8 Mickiewicz Alan 2005 MLKS Siła Bartoszyce 82,8 40+57 97 116,6

za1

Kategoria 17 lat

Waga 77 kg

1 Kościuk Michał 2001 MKS Unia Hrubieszów 72,8 108+142 250 321,9

2 Gocałek Jakub 2001 LKS Dobryszyce 76,7 107+137 244 305,2

3 Kłos Sebastian 2002 GCK Kobylany 75,1 105+127 232 293,6

...............................................

4 Jaworski Jakub 2001 TS Nida Nidzica 75,5 105+126 231 291,4

Waga 85 kg

1 Kołecki Daniel 2001 KS Ciechan Ciechanów 85,0 123+150 273 324,1

2 Hyla Łukasz 2001 LKS Dobryszyce 83,0 118+137 255 306,3

3 Romańczuk Konrad 2002 SKS "Feniks" Siedlce 84,9 104+135 239 283,9

...................................

4 Steć Albert 2001 MLKS Siła Bartoszyce 80,5 100+110 210 256,1

Waga 105 kg

1 Cios Maciej 2001 LKS Znicz Biłgoraj 99,7 116+149 265 294,2

2 Dziewiczkiewicz Jakub 2002 MKS Unia Hrubieszów 99,9 103+140 z 243 269,6

3 Adamczyk Adrian 2001 LKS "Opocznianka" Opoczno 98,5 103+133 236 263,2

..........................

6 Ochlachowski Igor 2002 TS Nida Nidzica 98,6 80+115 195 217,4

Waga +105 kg

1 Pasikowski Olaf 2001 LKS Dobryszyce 129,9 140+172 312 321,4

2 Joniec Dominik 2001 KS Agros Zamość 133,9 110+140 250 256,1

3 Pachuta Marcin 2001 GLKS POM-Iskra Strzyżewice 135,4 102+137 239 244,3

...................................

6 Rochewicz Jakub 2001 LUKS TKKF Kurzętnik 124,8 87+115 202 209,8

kur3

Klasyfikacja klubowa

1 LKS Dobryszyce 78

2 LKS Budowlani Caluś Nowy Tomyśl 76

3 LKS Znicz Biłgoraj 62

4 LKS Polwica Wierzbno 51

5 KS Wisła Puławy 46

6 KS Promień Opalenica 43

........................

14 TS Nida Nidzica 34

21 LUKS Meyer Elblag 19

39 LUKS TKKF Kurzętnik 7

Klasyfikacja województw

1 Lubelskie 282

2 Łódzkie 165

3 Wielkopolskie 157

4 Mazowieckie 145

5 Kujawsko-Pomorskie 92

6 Dolnośląskie 76

7 Warmińsko-Mazurskie 66

8 Zachodniopomorskie 65

9 Podlaskie 13

10 Małopolskie 11

11 Świętkokrzyskie 8

12 Podkarpackie 7

13 Śląskie 4

14 Lubuskie 0

15 Opolskie 0

16 Pomorskie 0

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn