OOM Piekary Śląskie 2018 – Do Wiktorii Kulik dołączył Jakub Jaworski czyli dwa razy brąz

For. wmzpc facebook

W Piekarach Śląskich odbywała się w weekend (29 czerwca/1 lipca) Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. W piątek rywalizowały juniorki młodsze i jedyna reprezentantka Wiktoria Kulik (LUKS Meyer Elbląg). Zdobyła brązowy medal w kategorii 63 kg osiągając w dwuboju 135 kg. W sobotę Jakub Jaworski (NIda Nidzica) wywalczył brąz w kat. 77 kg - 231 kg.

W poostałych kategoriach nie udało sie stać na podium, choć zajęlismy wysokie miejsca. Albert Steć (Siła Bartoszyce) był piaty w kat. 77 kg, Jakub Rochewicz (LUKS TKKF Kurzętnik) siódmy w kat. +105 kg i Igor Ochlachowski (Nida Nidzica) ósmy w kat. 105 kg. W klasyfikacji województw Warmia i Mazury na ósnej pozycji.

Juniorki młodsze

Kategoria 63 kg

1 RUTKOWSKA Paulina 2001 CLKS Mazovia Ciechanów 60,60 82+102 184 247,0

2 CICHA Klaudia 2001 LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl 62,90 63+82 145 190,2

3 KULIK Wiktoria 2001 LUKS Meyer Elbląg 62,20 62+73 135 178,3

4 WYDERKA Zuzanna 2002 KKS Włókniarz Konst. Łódzki 62,80 53+63 116 152,3

5 MOJSA Martyna 2001 UKS Talent Wrocław 58,10 41+53 94 129,7

CIEŚLAK Klara 2001 LKS Dobryszyce 62,50 nie sklasyfikowana (spalone rwanie)

Juniorzy młodsi

Waga 77 kg

1 KMITA Dominik 2001 KS Budowlani Opole   74,40 120+155 275 349,8

2 BONCIK Bartosz 2001 ŁKS Orlęta Łuków 74,70 110+140 250 317,3

3 JAWORSKI Jakub 2001 TS Nida Nidzica 75,30 101+130 231 291,9  

4 KŁOS Sebastian 2002 GCK Kobylany 73,50 105+120 225 288,2  

5 TUBAJA Igor 2001 LKS Nadwiślanin Kwidzyń 72,10 100+125 225 291,4  

6 SAŁACIŃSKI Bartłomiej 2001 NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 75,50 94+126 220 277,6

Waga 85 kg

1 GOCAŁEK Jakub 2001 LKS Dobryszyce 80,30 108+141 249 304,0

2 ROMAŃCZUK Konrad 2002 SKS „Feniks” Siedlce 84,10 108+135 243 290,0  

3 SUCHECKI Robert 2002 OKS Start Otwock 81,90 99+127 226 273,2

4 SADŁO Jakub 2001 ŁKS Orlęta Łuków 79,40 95+121 216 265,3  

5 STEĆ Albert 2001 MLKS Siła Bartoszyce   79,60 100+115 215 263,7

6 KAROLAK Piotr 2002 KKS Włókniarz Konst. Łódzki 83,80 92+123 215 257,0  

.................

ZWIERZCHOWSKI Patryk 2001 TS Nida Nidzica 84,50 spalił rwanie

Waga 105 kg

1 BAREJA Patryk 2001 SKS „Feniks” Siedlce 94,80 125+150 275 311,3

2 CIOS Maciej 2001 LKS Znicz Biłgoraj 96,00 111+140 251 282,7

3 DZIEWICZKIEWICZ Jakub 2002 MKS Unia Hrubieszów 102,10 111+140 251 276,3

4 ADAMCZYK Adrian 2001 LKS Opocznianka Opoczno 101,00 110+140 250 276,2

5 ŁUKOWSKI Krystian 2001 CWZS Zawisza Bydgoszcz PC 97,70 106+136 242 270,7

6 DZIEWULSKI Dominik 2002 WLKS Nowe Iganie Siedlce 101,30 103+137 240 264,9

.......................................

8 OCHLACHOWSKI Igor 2002 TS Nida Nidzica 98,70 85+110 195 217,3

Waga +105 kg

1 ZIELIŃSKI Jakub 2001 MAKS Tytan Oława 122,30 140+173 313 326,6

2 PASIKOWSKI Olaf 2002 LKS Dobryszyce 130,90 145+167 312 320,9

3 JONIEC Dominik 2001 KS Agros Zamość 132,40 115+150 265 272,0

4 SYGNOWSKI Damian 2001 KS Wisła Puławy 105,10 107+130 237 258,3

5 TOKARZ Rafał 2002 UKS Tabor Rymanów 112,60 100+128 228 243,2

6 PACHUTA Marcin 2001 GLKS Pom-Iskra Piotrowice 134,70 95+130 225 230,2

....................................

7 ROCHEWICZ Jakub 2001 LUKS TKKF Kurzętnik 128,20 90+121 211 217,9

Klasyfikacja klubowa

1 LKS Dobryszyce 53

2 LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl 43

3 MKS Unia Hrubieszów 35

4 LKS Znicz Biłgoraj 35

5 GCK Kobylany 32

6 WKS Nowe Ignanie Siedlce 28

..............

32 TS Nida Nidzica 10

41 LUKS Meyer Elbląg 6

46 MLKS Siła Bartoszyce 5

46 LUKS Kurzętnik 5

Klasyfikacja województw

1 lubelskie 202

2 mazowieckie 164

3 łódzkie 94

4 dolnośląskie 81

5 wielkopolskie 60

6 kujawsko-pomorskie 58

..............

8 warmińsko-mazurskie 26

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn