Sztangiści TS Nida odwiedzili Słowację – Na pomoście błysnęli formą

Fot. nadesłane

Najmłodsi adepci podnoszenia ciężarów TS Nida/Dwójka Nidzica rywalizowali w Nowym Mieście nad Wagiem (Słowacja) w IX Międzynarodowym Memoriale Ondreja Hekela. Współpraca sportowa ze Słowakami trwa już wiele lat i jest bardzo ceniona przez obie strony. Podopieczni trener Marka Nychtygala pojechali bardzo dobrze przygotowani, co zaowocowało dobrymi rezultatami.

Już w piątek do rywalizacji w kat. 35kg w grupie młodszych żaków do lat 12 stanęli Dominik Smoliński (12 lat) i Oskar Zwierzchowski (12 lat). Dominik z wynikiem 63kg (28+35) stanął na najwyższym stopniu podium. Tuż za nim znalazł się Oskar z wynikiem 48kg(23+25). Kolejnym nidziczaninem w turnieju był Kacper Burski (10 lat) w kat. 49kg. Zaliczając wszystkie podejścia osiągnął 69kg(30+39) i zdobył brązowy medal. W kategorii 55kg wystąpił debiutujący na pomoście Aleksander Urbanowicz (11 lat), który z wynikiem 55kg(25+30) zajął miejsce czwarte.

W drugim dniu zawodów w gronie juniorów do lat 20 znalazł się Jakub Jaworski. Klasyfikacja była prowadzona wg punktacji Sinclaira. Jakub uzyskując w dwuboju wynik 252kg(111+141) czyli 315,87pkt. okazał się najlepszym sztangistą tej grupy wiekowej.

Teraz przed zawodnikami okres roztrenowania, krótka przerwa i rozpoczęcie przygotowań do jesiennej części sezonu startowego.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn