Ogólnopolskie Zawody Rankingowe Sanok 2017 – Giżycko coraz śmielej

Fot. Tomasz Sowa

W Sanoku odbyły się w weekend (16/17 września) pierwsze w tym sezonie Ogólnopolskie Zawody Rankingowe w short tracku. Zabrakło wprawdzie łyżwiarzy ze ścisłej czołówki m. in. z Elbląga, ale szanse otrzymało szerokie zaplecze, bo konkurencja jest mocna, a selekcjonerzy kompletują ekipy na imprezy międzynarodowe. W Sanoku startowali reprezentanci trzech sekcji warmińsko-mazurskich.

Coraz śmielej na krajowych taflach czują się młodzi łyżwiarze z UKS Short track MOSiR Giżycko. Dojrzewają zawodnicy, których już poznaliśmy w poprzednich sezonach, pojawia się nowy narybek i to bardzo cieszy. Widać, że powstanie nad Niegocinem pięknego lodowiska przynosi efekty w rozwoju sportów zimowych.

Najwięcej medali w Sanoku zdobył junior C Orła Elbląg Jędrzej Borowiecki: drugi w wieloboju, pierwszy na 500 m i drugi na 1000 m. Jego koleżanka klubowa Marika Surowiec (juniorka C) zdobyła brąz na 1000 m. Jakub Olak (Orzeł) – junior E tez wrócił z brązowym krążkiem, który wywalczył na dystansie 300 m. Na podium stawali tez łyżwiarze z Giżycka. Jakub Ekstowicz (junior C) zajął trzecie miejsce na 1500 m, Michalina Wawer (juniorka E) była również trzecia na 500 m.

Najmłodszy zawodnik ekipy Łukasz Piątek (junior F) też stawał na podium i choć startowało w tej grupie czterech zawodników jest to tez zapowiedź, że w Giżycku rośnie następny talent.

Wyniki

Junior F (333 m, 111 m 222 m)

1. GUBAČ Adam Słowacja 1. 1. 1. 102 3

2. HARKABUS Marek Słowacja 4. 3. 2. 42 9

3. PIĄTEK Łukasz UKS Short Track MOSiR Giżycko 3. 2. 4. 34 9

4. HASARA Alex SVK 2. 4. 4. 29 10

21752426 1456003541151676 7829279011682995533 n

Juniorka E (500 m 222 m 333 m)

1. MAZUR Hanna Orlik Duszniki 1. 1. 1. 102 3

2. WOŹNIAK Kornelia Orlik Duszniki 2. 2. 2. 63 6

3. LORENZ Patrycja Orlik Duszniki 4. 3. 3. 34 10

...........................

5. WAWER Michalina UKS Short Track MOSiR Giżycko3. 5. 6. 21 14

8. GÓRKA Martyna Orzeł Elbląg 9. 7. 7.   23

10. MURSZEWSKA Julia(Orzeł Elbląg)7. 8. 12.   27

15. GONTARSKA Aleksandra WMKS Olsztyn 15. 15. 15.   45

16. MIERZEJEWSKA Julia WMKS Olsztyn 16. 17. 16.   49

Junior E(500 m 222 m 333 m)

1. PALENCEUSZ Dominik UKS szóstka Białystok1. 1. 1. 102 3

2. DĘBIŃSKI Bartosz AZS Opole 2. 2. 2. 63 6

3. MAKUCH Adam UKS Szóstka Białystok 5. 3. 3. 31 11

.............................

5. OLAK Jakub Orzeł Elbląg 3. 6. 5. 13 14

8. GÓRNICKI Piotr WMKS Olsztyn 7. 8. 10.   25

9. RICHTER Aleksander WMKS Olsztyn 8. 9. 8.   25

21462968 1456031871148843 9040208956097720450 n

Juniorki D (1000 m 500 m 777 m)

1. POPLOVA Michaela Czechy 1. 5. 1. 68 7

2. LESKOVA Radovona Słowacja 4. 1. 2. 63 7

3. PARCZEWSKA Karolina Juvenia Białystok 2. 3. 17. 34 22

.....................................

11. REINDL Katarzyna Orzeł Elbląg 9. 9. 13.   31

12. JAŻDŻYŃSKA Ada Orzeł Elblag 16. 10. 9.  35

13. KUCHTA Martyna UKS Short Track MOSiR Giżycko)12. 11. 12.   35

28. SYMONOWICZ Nela UKS Short Track MOSiR Giżycko) 35. 24. 23.   82

31. OZIEMKIEWICZ Magdalena Orzeł Elbląg 29. 28. 30.   87

34. BANACH Urszula WMKS Olsztyn 32. 34. 29.   95

Junior D (1000 m 500 m 777 m)

1. GRODZKI Wojciech UKS Juvenia Białystok 2. 1. 4. 63 7

2. RADZIEJOWSKI Andrzej Juvenia Białystok 4. 2. 1. 63 7

3. KRAWCZYKOWICZ Bartosz UKS Juvenia Białystok 1. 5. 2. 55 8

.......................................

7. FLIGIEL Daniel UKS Short Track MOSiR Giżycko 6. 14. 7. 3 27

8. FLIGIEL Jakub UKS Short Track MOSiR Giżycko 10. 8. 6.   24

14. SAKOWICZ Aleksander UKS Short Track MOSiR Giżycko 14. 13. 13.   40

21764970 1456031971148833 1407408640321846483 n

Juniorka C (1500 m 500 m 1000 m)

1. HYMPÁNOVÁ Emma SVK 2. 1. 3. 68 6

2. SOKOŁOWSKA Hanna POL-JUV 1. 34. 1. 68 36

3. CIEŚLIŃSKA Julia POL-STOCZ 4. 2. 2. 50 8

.........................

19. MIERONOWICZ Aleksandra UKS Short Track MOSiR Giżycko19. 17. 21.   57

Junior C (1500 m 500 m 1000 m)

1. BIELECKI JakubJuvenia Białystok 1. 7. 1. 68 9

2. BOROWIECKI Jędrzej Orzeł Elbląg 4. 1. 2. 63 7

3. NIEWIŃSKI Michał Juvenia Białystok 2. 5. 3. 39 10

......................

6. EKSTOWICZ Jakub UKS Short Track MOSiR Giżycko 3. 5. 13 17

17. WIŚNIEWSKI Karol Orzeł Elbląg 19. 17. 18.   54

21751435 1942303832708223 9066738323074449856 n

Kobiety (1500 m 500 m 1000 m)

1. MAZUR Nikola Juvenia Białystok 1. 1. 1. 102 3

2. MIŁKOWSKA Karolina Juvenia Białystok 2. 2. 2. 63 6

3. ZYCH Magdalena AZS Opole 4. 4. 5. 16 13

........................

6. SUROWIEC Marika Orzeł Elblag 7. 19. 3. 13 29

14. RUMAK Zuzanna Orzeł Elblag 12. 10. 18.   40

15. HENKIEL Patrycja WMKS Olsztyn 15. 11. 16.   42

18. DOBREŃKO Wiktoria WMKS Olsztyn 18. 14. 17.   49

20. STANKIEWICZ Kamila Orzeł Elblag 17. 22. 13.   52

Mężczyźni (1500 m 500 m 1000 m)

1. NIEŚCIER Karol Juvenia Białystok 1. 3. 1. 81 5

2. KRZEMIŃSKI Mateusz AZS Opole 2. 1. 4. 55 7

3. ADAMSKI Paweł Juvenia Białystok 3. 2. 3. 34 8

............................................

14. ŚLĄSKI Piotr UKS Short Track MOSiR Giżycko11. 19. 13. 43

22. REINDL Krzysztof Orzeł Elbląg 23. 20. 21. 64

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn