7th EVO CUP - BIALYSTOK CUP 2017 – Na podium Jędrzej Borowiecki, mnóstwo “życiówek”

Fot. uks short track mosir gizycko facebook

Od piątku do niedzieli (17/19 listopada) na białostockim lodowisku odbyły się międzynarodowe zawody EVO CUP w short tracku. Oprócz krajowych łyżwiarzy do stolicy Podlasia przybyli mocni reprezentanci z Łotwy, Litwy, Ukrainy, Białorusi i Rosji. Startowali też zawodnicy z Warmii i Mazur z: Elbląga, Giżycka i Olsztyna. W silnej konkurencji na podium „załapał się” tylko Jędrzej Borowiecki.

Zawodnik Orła Elbląg zdobył dwa brązowe medale na dystansach: 500 m i 1000 m. Zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Junior C. W kilku wyścigach byliśmy w finałach, padło też wiele rekordów życiowych, a to świadczy o dalszych postępach. Ale przeciwnicy tym razem okazali szybsi.

Wyniki

Juniorka E (500 m 333 m 222 m 500 m)

1. KICIGINA Elina Łotwa 1. 1. 2. 2. 110 6

2. BARICOVÁ Ema Słowacja 13. 6. 1. 1. 71 21

3. ZEREBIOVA Taja Rosja 2. 2. 8. 4. 50 16

...............................

6. WAWER Michalina Short track MOSiR Giżycko 12. 4. 6. 7. 11 29

11. GÓRKA Martyna Orzeł Elbląg 16. 11. 13. 7. 47

12. MURSZEWSKA Julia Orzeł Elbląg 19. 16. 11. 7. 53

Junior F (500 m 333 m 222 m 500 m)

1. SAFRANSKIS Timurs Łotwa 8. 15. 7. 7. 37

2. KUTIK Elisej Rosja 16. 11. 16. 7. 50

3. OGULEVICIUS Adomas Litwa 17. 17. 17. 7. 58

............................

4. PIĄTEK Łukasz Short Track MOSiR Giżycko 22. 19. 20. 7.   68

Junior E (500 m 333 m 222 m 500 m)

1. SOLEICUKS Maksims Łotwa 1. 1. 1. 1. 136 4

2. KANBERGS Valters Łotwa 2. 2. 2. 2.84 8

3. BELIKOV Ivan Rosja 4. 3. 6. 5. 29 18

..............................

13. OLAK Jakub Orzeł Elbląg15. 12. 13. 7.   47

Juniorka D (777 m 333 m 500 m 1000 m)

1. USATOVA Alina Łotwa 2. 2. 2. 1. 97 7

2. ADAMENKO Kseniya Ukraina18. 1. 1. 2. 89 22

3. SELIUKOVA Myroslava Ukraina1. 4. 3. 3. 68 11

...................

6. REINDL Katarzyna Orzeł Elbląg 5. 8. 6. 6. 11 25

18. KUCHTA Martyna Short track MOSiR Gizycko16. 14. 16. 7.   53

34. OZIEMKIEWICZ Magdalena Orzeł Elbląg28. 28. 37. 7.   100

Junior D (777 m 333 m 500 m 1000 m)

1. KISLITSYN Ivan Białoruś 2. 1. 1. 1.123 5

2. RADZIEJOWSKI Andrzej Juvenia Białystok 1. 14. 2. 2. 76 19

3. GRODZKI Wojciech UKS szóstka Białystok 4. 2. 6. 3. 45 15

.............................

8. FLIGIEL Jakub Short track MOSiR Giżycko 18. 4. 7. 7. 8 36

15. SAKOWICZ Aleksander Short Track MOSiR Giżycko17. 10. 17. 7. 51

Juniorka C (1500 m 500 m 1000 m 1500 m)

1. SOKOŁOWSKA Hanna Juvenia Białystok 1. 1. 1. 1. 136 4

2. DOMBROVSKAJA Jana Białoruś 2. 5. 7. 2. 42 16

3. KAZLOVA Arina Białoruś 3. 8. 3. 3. 39 17

..............................

19. MIERONOWICZ Aleksandra Short Track MOSiR Giżycko17. 15. 22. 7. 61

Junior C (1500 m 500 m 1000 m 1500 m)

1. BIELECKI Jakub Juvrnia Białystok 1. 1. 1. 1. 136 4

2. ZHANISSOV Sanzhar Kazachstan 2. 2. 4. 2. 71 10

3. DZMITRYIENKA Ilya Boałoruś 3. 6. 2. 3. 47 14

..............................

4. BOROWIECKI Jędrzej Orzeł Elbląg 27. 3. 3. 5. 31 38

13. EKSTOWICZ Jakub Short Track MOSiR Giżycko 10. 14. 13. 7. 44

19. RYBAK Arkadiusz Orzeł Elbląg 18. 20. 20. 7. 65

25. WIŚNIEWSKI Karol POrzeł Elbląg 25. 24. 24. 7. 80

Juniorka B (1500 m 500 m 1000 m 1500 m)

1. TOPOLSKA Gabriela Juvenia Białystok 1. 1. 1. 1.136 4

2. SAMOILAVA Eleanora Białoruś 3. 4. 4. 2. 50 13

3. TSIASELKINA Maryia Białoruś 20. 2. 5. 3. 39 30

..............................

11. DOBREŃKO Wiktoria WMKS Olsztyn 13. 12. 9. 7. 41

14. RUMAK Zuzanna Orzeł Elbląg 15. 10. 13. 7. 45

16. HENKIEL Patrycja WMKS Olsztyn 20. 6. 17. 7. 50

Junior B (1500 m 500 m 1000 m 1500 m)

1. RAMANAUSKAS Salvijus Litwa 6. 1. 1. 1.105 9

2. ZHOLDAS Dinmukhammed Kazachstan 1. 7. 6. 3. 50 17

3. KŁUJSZO Ignacy Juvenia Białystok 2. 4. 3. 5. 47 14

.......................................

20. REINDL Krzysztof Orzeł Elbląg 25. 17. 16. 7. 65

Juniorka A (1500 m 500 m 1000 m 1500 m)

1. IZAFATAVA Hanna Białoruś 1. 1. 3. 2. 102 7

2. TALAYEVA Volha Białoruś 2. 2. 2. 1. 97 7

3. MAZUR Nikola Juvenia Białystok 3. 3. 1. 3. 73 10

.........................

6. STANKIEWICZ Kamila Orzeł Elbląg 6. 8. 6. 6. 9 26

Junior A (1500 m 500 m 1000 m 1500 m)

1. ANIKIEJ Rafał Juvenia Białystok 1. 1. 7. 1.104 10

2. ADAMSKI Paweł Juvenia Białystok 4. 14. 1. 3. 55 22

3. MIKHAILAU Uladzislau Białoruś 12. 6. 4. 7. 8 29

.......................

7. ŚLĄSKI Piotr Short track Giżycko 11. 12. 11. 7. 41

Sztafety

Dziewczęta F,E,D

8 Orzeł Elbląg (JAŻDŻYŃSKA Ada, REINDL Katarzyna, MURSZEWSKA Julia)

3:34.307

13 Short Track MOSiR Giżycko (MIERONOWICZ Aleksandra, KUCHTA Martyna, WAWER Michalina) 3:58.460

Chłopcy F,E,D

6. UKS GIŻYCKO RELAY Short track MOSiR Giżycko (EKSTOWICZ Jakub, FLIGIEL Jakub, SAKOWICZ Aleksander) 3:35.123

7. Orzeł Elbląg (BOROWIECKI Jędrzej, RYBAK Arkadiusz , WIŚNIEWSKI Karol)   3:18.233

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn