MP Młodzików i Młodzieżowców & OZR Gdańsk 2018 – Są medale, udane zwieńczenie sezonu

Fot. short track mosir giżycko facebook

W Gdańsku odbyły się w sobotę i niedzielę (10/11 marca) Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodzieżowców w short tracku, połączone z Ogólnopolskimi Zawodami Rankingowymi (finał). W młodzikach (junior C) na podium dwukrotnie stanął Jędrzej Borowiecki (Orzeł Elbląg) – drugi w wyścigach na 500 m i 1000 m. Zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Jakub Ekstowicz (Short Track MOSiR Gizycko) był cztery razy piąty.

W katergorii młodzieżowej na podium stawali łyżwiarze Orła Elbląg: Marika Surowiec – trzecia na 300 m i Michael Popov – trzeci na 1500.

Inni walczyli o punkty rankingowe. Wśród najmłodszych (junior E) Michalina Wawer (Short Track MOSiR Gizycko) zajęła trzecie miejsce na 500 m, w tej samej grupie Jakub Olak (Orzeł) był trzeci na 222 m. W juniorach D Katarzyna Riendl (Orzeł) zajęła drugie miejsce na 1000 m (była trzecia w wieloboju, a Ada Jażdżyńska (Orzeł) wywalczyła trzecią lokatę na 500 m. W konkurencji kobiet elblążanka Kamila Stankiewicz była trzecia na 500. Również trzecia była męska sztafeta Orła. m. Były też nagrody za cały sezon, ale wyniki końcowe rankingów podamy niebawem.

Wyniki

Juniorka E (500 m 222 m)

1. MAZUR Hanna Orlica Duszniki Zdrój 1. 1. 68 2

2. WOŹNIAK Kornelia Orlica Duszniki Zdrój 2. 2. 42 4

3. SZCZERBICKA Kamila UKS Juvenia Białystok 4. 3. 21 7

...........................................

4. WAWER Michalina Skort Track MOSiR Gizycko 3. 22. 13 25

6. MURSZEWSKA Julia Orzeł Elbląg 5. 9. 5 14

8. GÓRKA Martyna Orzeł Elbląg 9. 7.   16

20. MIERZEJEWSKA Julia WMKS Olsztyn 21. 19.   40

21. GĄTARSKA Aleksandra WMKS Olsztyn 20. 23.   43

23. STACHURSKA Maja UKS Gizycko 25. 20.   45

24. ANTONOWICZ Patrycja WMKS Olsztyn 22. 27.   49

28. ANTONOWICZ Alicja WMKS Olsztyn 32. 24.   56

29. SAKOWICZ Milena Short Track MOSiR Giżycko 29. 29.   58

31. PIĄTEK Zofia Short Track MOSiR Giżycko 28. 31.   59

32. WAWER Julia Short Track MOSiR Giżycko 30. 30.   60

Junior E (500 m 222 m)

1. PALENCEUSZ Dominik UKS Szóstka Białystok 1. 1. 68 2

2. MAKUCH Adam UKS Szóstka Białystok 3. 2. 34 5

3. DĘBIŃSKI Bartosz AZS Opole 2. 4. 29 6

......................................

4. OLAK Jakub Orzeł Elbląg 4. 3. 21 7

7. MIRZAŁEK FILIP Orzeł Elbląg 8. 7.   15

10. GÓRNICKI Piotr WMKS Olsztyn 11. 9.   20

13. RICHTER Aleksander WMKS Olsztyn 14. 15.   29

16. PIĄTEK Łukasz Short Track MOSiR Giżycko 10. 25.   35

17. KRAUSE Michał Orzeł Elbląg 22. 13.   35

19. SOBCZAK Bartłomiej Short Track MOSiR Giżycko 21. 16.   37

24. ŻUKOWSKI Wiktor Short Track MOSiR Giżycko 23. 22.   45

29027052 1625455127539849 5597862968319541248 n

Juniorka D (1000 m 500 m)

1. SZELER Oliwia AZS Opole 1. 2. 55 3

2. ORZEPOWSKA Hanna UKS Szóstka Białystok 4. 1. 42 5

3. REINDL Katarzyna Orzeł Elbląg 2. 7. 21 9

.....................................

4. JAŻDŻYŃSKA Ada Orzeł Elbląg 5. 3. 18 8

11. KUCHTA Martyna Short Track MOSiR Giżycko 8. 13.   21

24. OZIEMKIEWICZ Magdalena Orzeł Elbląg 22. 22.   44

27. BILLER Weronika Short Track MOSiR Giżycko 23. 27.   50

31. GAJDAMOWICZ Julia WMKS Olsztyn 31. 29.   60

32. BANACH Urszula WMK Olsztyn 32. 33.   65

Junior D (1000 m 500 m)

1. MUCHLADO Adam Stoczniowiec Gdańsk 1. 1. 68 2

2. GIERCZAK Marek AZS Opole 2. 2. 42 4

3. KRAWCZYKOWICZ Bartosz UKS Juvenia Białystok 3. 4. 21 7

...................................

13. SAKOWICZ Aleksander Short Track MOSiR Giżycko 11. 14.   25

18. FLIGIEL Jakub Short Track MOSiR Giżycko 19. 17.   36

29133440 1625455427539819 8991242806991257600 n

Juniorka C (1000 m 500 m 777 m)

1. ZYCH Magdalena AZS Opole 1. 2. 1. 1. 123 5

2. SOKOŁOWSKA Hanna Uvenia Białystok 2. 1. 2. 2. 97 7

3. MAJEWSKA Ada Juvenia Białystok 4. 3. 14. 4. 29 25

..................................

17. MIERONOWICZ Aleksandra Short Track MOSiR Giżycko 16. 17. 17. 18.   68

29134044 1625455974206431 6980041005324042240 n

Junior C (1000 m 500 m 777 m 1500 m)

1. BIELECKI Jakub Juvenia Białystok 1. 1. 1. 1. 136 4

2. BOROWIECKI Jędrzej Orzeł Elblag 7. 2. 2. 4. 52 15

3. ŁAJEWSKI Kacper Juvenia Białystok 2. 3. 4. 8. 43 17

.............................

6. EKSTOWICZ Jakub Short Track MOSiR Giżycko 5. 5. 5. 5. 20 20

11. RYBAK Arkadiusz Orzeł Elbląg 8. 14. 18. 10. 1 50

17. WIŚNIEWSKI Karol Orzeł Elbląg 22. 10. 19. 18.   69

29062972 1625455594206469 4961344636049162240 n

Juniorka A (1500 m 500 m 1000 m 1500m)

1. MALISZEWSKA Natalia Juvenia Białystok 3. 1. 1. 81 5

2. WARAKOMSKA Magdalena AZS Opole 1. 4. 2. 63 7

3. MAZUR Nikola Juvenia Białystok 2. 2. 3. 55 7

..............................

4. SUROWIEC Marika Orzeł Elbląg 4. 3. 4. 29 11

5. BOROWIECKA Karolina Orzeł Elbląg 5. 5. 5. 15 15

8. JANOWIAK Paulina WMKS Olsztyn 7. 7. 10. 4 24

Junior A (1500 m 500 m 1000 m)

1. NIEŚCIER Karol Juvenia Białystok 1. 1. 3. 81 5

2. GRYCNER Rafał Stoczniowiec Gdańsk 5. 3. 1. 49 9

3. HYDZIK Sebastian AZS Opole 6. 2. 2. 44 10

..................................

6. POPOV Michael Orzeł Elbląg 3. 8. 14. 14 25

8. BAKALARZ Jakub Orzeł Elbląg 9. 9. 4. 8 22

9. MOROZ Jakub WMKS Olsztyn 8. 10. 7. 3 25

29062573 1625455467539815 8148504330127802368 n

Kobiety (1500 m 500 m 1000 m)

1. ŻAK Wiktoria Juvenia Białystok 2. 1. 2. 76 5

2. TOPOLSKA Gabriela Juvenia Białystok 1. 4. 1. 76 6

3. KOWALEWSKA Marcelina Juvenia Białystok 3. 2. 3. 47 8

..................................

4. STANKIEWICZ Kamila Orzeł Elbląg 4. 3. 11. 21 18

10. HENKIEL Patrycja WMKS Olsztyn 8. 11. 7.   26

Mężczyźni (1500 m 500 m 1000 m)

1. ANIKIEJ Rafał Juvenia Białystok 1. 1. 1. 102 3

2. KUCZYŃSKI Łukasz Juvenia Białystok 3. 2. 2. 55 7

3. ADAMSKI Paweł Juvenia Białystok 2. 3. 3. 47 8

.................................................

8. ŚLĄSKI Piotr Short Track MOSiR Giżycko 7. 10. 7.   24

Sztafeta mężczyzn

1 Juvenia Białystok 3.09.310

2 Juvenia II Białystok 3.18.701

3 Orzeł Elbląg 3.19.484

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn