X Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy Gdańsk 2018 – Weterani z Pisza i Giżycka pokazali na co ich stać

Fot.Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

W sobotę (25 sierpnia) W Gdańsku odbył się X Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy. Oferta dla miłośników wrotkarstwa była bardzo szeroka, zarówno pod względem długości dystansu jak i wieku uczestników. Stawka międzynarodowa i to właśnie zagraniczni rywale nadawali ton walce na trasie. W maratonie (42 km) dzielnie radzili sobie zawodnicy z Pisza i Giżycka, którzy dominowali swoich grupach wiekowych.

W M60 zwyciężył Zdzisław Maliszewski (Giżycko) , a w M50 zanotowaliśmy podwójny sukces. Pierwszy był Sławomir Charubin (Pisz), a drugi Marek Gabryszak (Giżycko). W półmaratonie trzecie miejsce wśród pań zajęła olsztynianka Zuzanna Sawicka.

Wyniki

Maraton

1 RIJHNEN FELIX 162 BINDLACH NIEMCY SENIOR 1 M 1 01:09:02.25

2 FERNANDEZ EWEN 239 ROLLERBLADE SAINT LO FRANCJA SENIOR 2 M 2 01:09:03.30

3 MULDER MARTHSN 263 TEAM KONVI STAPHORST HOLANDIA SENIOR 3 M 3 01:10:19.65

4 DE MALLEVOUE GUILLAUME 240 ROLLERBLADE PARIS FRANCJA SENIOR 4 M 4 01:10:52.70

5 SCHIPPER NICOLAAS 264 RADBOND HEERENVEE HOLANDIA SENIOR 5 M 5 01:13:29.05

6 ZNOTINS REINIS 260 POWERSLIDE-LAIMITE RYGA ŁOTWA SENIOR 6 M 6 01:13:30.00

7 BENEDIK LUKAS 12 JABRA ROLLER TEAM KOSICE SŁOWACJA SENIOR 7 M 7 01:13:33.95

8 CHOJNACKI BARTOSZ 28 MEDIA CREATION - MAPEI –BLADEVILLE WARSZAWA POLSKA PZSW-SENIOR 1 M 8 01:13:54.25

9 CIĘŻKI PAWEŁ 32 AZS AWF KATOWICE PLICHWYSCIG.PL KRAKÓW POLSKA PZSW-SENIOR 2 M 9 01:15:11.65

10 SOLGA MATEUSZ 233 AZS AWF KATOWICE TARNOWSKIE GÓRY POLSKA PZSW-M-30 1 M 10 01:15:15.30

.....................................

32 CHARUBIN SŁAWOMIR 26 PISZ POLSKA M-50 1 M 32 01:20:46.60

43 MALISZEWSKI ZDZISŁAW 118 GIŻYCKO POLSKA PZSW-M-60 1 M 43 01:22:50.35

54 GABRYSZAK MAREK 45 GIŻYCKO POLSKA M-50 2 M 54 01:22:52.10

118 GLODOWSKI BOGDAN 52 GSŁ CZARNE PANTERY KĘTRZYN POLSKA PZSW-M-30 10 M 118 01:42:59.90

132 MACIEJEWSKI MARIAN 109 IŁAWA POLSKA M-60 7 M 132 01:51:05.85

134 SŁOWIK ARKADIUSZ 176 GIŻYCKIE STOWARZYSZENIE ŁYŻWIARSKIE 'CZARNE PANTERY' KRUKLANKI POLSKA PZSW-M-50 14 M 134 01:52:18.30

140 RICHTER SERGIUSZ 161 DOROTOWO POLSKA PZSW-M-40 13 M 140 01:55:48.00

m sierpniowy 016 p

Półmaraton

1 GAJDA KAROL 338 UKS 'GIM DWÓJKA' TOMASZÓW LUBELSKI TOMASZÓW LUBELSKI POLSKA M-OPEN 1 M 1 00:40:56.55

2 FLEJSZER ŁUKASZ 498 UKS ZWOLEŃ-TEAM GOSTYNIN POLSKA M-OPEN 2 M 2 00:40:57.90

3 DZIURA GABRIEL 330 UKS 'GIM DWÓJKA' TOMASZÓW LUBELSKI TOMASZÓW LUBELSKI POLSKA M-OPEN 3 M 3 00:40:59.80

4 HERMAN ANDREI 353 BLR MINSK BIAŁORUŚ M-OPEN 4 M 4 00:41:00.50

5 ANDRZEJEWSKI PIOTR 496 4 SKATING GDAŃSK POLSKA M-OPEN 5 M 5 00:41:17.30

6 FOMICHOV ANDRII 336 PLUS UKRAINE KIJÓW UKRAINA M-OPEN 6 M 6 00:41:32.45

7 GUK ARTUR 490 SAM ROLLER CLUB KIJÓW UKRAINA M-OPEN 7 M 7 00:41:35.55

8 CHOJNACKI MATEUSZ 493 UKS ZWOLEŃ-TEAM TARNOWSKIE GÓRY POLSKA M-OPEN 8 M 8 00:42:51.45

9 SNIKERE PATRICIJA ELIZABETE 500 POWERSLIDE- LAIMITE RIGA LITWA K-KADET 1 K 1 00:44:46.80

10 VODZIANITSKI IVAN 472 BLR MINSK BIAŁORUŚ M-OPEN 9 M 9 00:44:51.60

.......................

41 SAWICKA ZUZANNA 447 WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY OLSZTYN OLSZTYN POLSKA K-OPEN 3 K 6 00:49:51.85

46 LEMIESZEK ANDRZEJ 509 GSŁ CZARNE PANTERY GIŻYCKO POLSKA M-OPEN 35 M 39 00:51:26.10

60 SIENKIEWICZ KRZYSZTOF 512 MRĄGOWO POLSKA M-OPEN 44 M 48 00:54:45.15

119 KRASUSKA ANNA 380 ELBLĄG POLSKA K-OPEN 32 K 36 01:05:06.20

143 RZESZOT PAWEŁ 443 OLSZTYN POLSKA M-OPEN 87 M 92 01:11:50.50

155 SZAROWICZ JAN 515 ORZYSZ POLSKA M-OPEN 92 M 97 01:15:01.70

160 GIEDRYŚ MICHAŁ 344 LIDZBARK WARMIŃSKI POLSKA M-OPEN 95 M 100 01:15:56.25

181 MATEJEK DOROTA 399 ELBLĄG POLSKA K-OPEN 71 K 76 01:28:48.85

m sierpniowy 053 p

Fitness (10.2 km)

1 FLEJSZER ŁUKASZ 631 UKS ZWOLEŃ- TEAM GOSTYNIN POLSKA M-OPEN 1 M 1 00:20:33.15

2 SHTYRHUNOV VLADISLAV 745 ОЛИМПИЕЦ ORSZA BIAŁORUŚ M-OPEN 2 M 2 00:20:36.35

3 KORYCIŃSKI RAFAŁ 663 GDAŃSK POLSKA M-OPEN 3 M 3 00:21:13.40

4 TYSZKIEWICH KLAUDIA 808 UKS ZWOLEŃ- TEAM JAWOREK POLSKA K-OPEN 1 K 1 00:21:16.85

5 KOWALSKI WOJCIECH 671 UKS ZRYW SŁOMCZYN PIASECZNO POLSKA M-OPEN 4 M 4 00:21:19.05

6 BOROVSKIY ANDRIY 787 ROLLER SPARTA KHARKIV UKRAINA M-OPEN 5 M 5 00:22:04.70

...................

21 SYLWESTRZAK MATEUSZ 756 UKS GIŻYCKO GIŻYCKO POLSKA M-OPEN 16 M 16 00:23:58.45

m sierpniowy 011 p

Rocznik 2006/07 (750 metrów)

1 KOWALSKI WOJCIECH 909 UKS ZRYW SŁOMCZYN POLSKA M-KLUBOWA 1 M 1 00:01:27.20

2 KRAWCZYK MIKOŁAJ 910 UKS ZRYW SŁOMCZYN POLSKA M-KLUBOWA 2 M 2 00:01:27.75

3 NIKOLENKO DEMYD 917 REAL ROLLER CLUB KHARKIV UKRAINA M-KLUBOWA 3 M 3 00:01:28.10

....................................

11 SYLWESTRZAK MATEUSZ 922 UKS GIŻYCKO GIŻYCKO POLSKA M-KLUBOWA 5 M 5 00:01:39.95

16 SZCZEPANEK BARTOSZ 923 UKS VIKING ELBLĄG ELBLĄG POLSKA M-KLUBOWA 6 M 7 00:01:59.55

29 STĘPKA ANDRZEJ 825 ROLL4ALL OSTRÓDA POLSKA M-OPEN 19 M 19 00:25:28.30

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn