Ogólnopolskie Zawody Rankingowe (2) Giżycko 2018 – Udany debiut nad Niegocinem

Fot. uks short track mosir gizycko facebook

W Mazurskim Centrum Sportów Lodowych w Giżycku odbyły się w miniony weekend (27/28 października) po raz pierwszy w historii tego miasta Ogólnopolskie Zawody Rankingowe w short tracku. Wystartowało około 200 łyżwiarzy z 14 klubów z: Opola, Sanoka, Olsztyna, Gdańska, Torunia, Domaniewic, Elbląga i Grodziska Mazowieckiego.

Giżycko zdało egzamin na szóstkę i mamy nadzieje, że młoda sekcja UKS Short Track MOSiR w każdym sezonie będzie gospodarzem tej imprezy. Reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego błysnęli przede wszystkim w najmłodszych kategoriach wiekowych. W Juniorkach D złoto na 777 m zdobyła Ada Jażdżyńska (Orzeł Elbląg) – trzecia w wieloboju. W juniorach E świetnie wypadł łyżwiarzy gospodarzy Bartłomiej Sobczak, który wygrał dystans 333 m i był drugi na 599 m i 222 m. Zajął również drugą lokatę w klasyfikacji wielobojowej. Łukasz Piątek (Giżycko) wywalczył srebro na 222 m. W juniorkach E bezkonkurencyjna w wieloboju była Martyna Górska (UKS Short Track MOSiR Giżycko), która zajęła drugie miejsce na 500 m oraz wygrała wyścigi na 222 m i 333 m. W oddzielnie prowadzonej punktacji dla zawodniczek grupy F wygrała Zofia Piątek (Giżycko) przed Julią Wawer (Giżycko) i Alicja Antonowicz (WMKS Olsztyn).

W juniorach C czwarte miejsce na wszystkich dystansach zajął Jakub Ekstowicz (Giżycko)

Wyniki

Juniorki E/F (500 m, 222 m 333 m)

1. GÓRKA Martyna Orzeł Elbląg (2. 1. 1.) 89 4

2. RUCIŃSKA Anna AZS Opole (1. 2. 2.) 76 5

3. GŁOWACKA Magdalena Politechnika Opole (3. 3. 3.) 39 9

...........................................

5. MIERZEJEWSKA Julia WMKS Olsztyn (6. 7. 4.) 11 17

11. TYBORSKA Amelia WMKS Olsztyn (12. 11. 8.) 31

13. PIĄTEK Zofia UKS Short Track MOSiR Giżycko (13. 15. 12.) 40

14. WAWER Julia UKS Short Track MOSiR Giżycko (18. 14. 13.) 45

16. ANTONOWICZ Alicja -WMKS Olsztyn (16. 17. 14.) 47

17. SAKOWICZ Milena UKS Short Track MOSiR Giżycko (15. 16. 17) 48

18. ANTONOWICZ Patrycja –WMKS Olsztyn (14. 18. 18.) 50

Juniorki F (500 m, 222 m 333 m)

1. PIĄTEK Zofia UKS Short Track MOSiR Giżycko (13. 15. 12.) 40

2. WAWER Julia UKS Short Track MOSiR Giżycko (18. 14. 13.) 45

3. ANTONOWICZ Alicja –WMKS Olsztyn (16. 17. 14.) 47

Juniorzy E (500 m, 222 m 333 m)

1. POPŁAWSKI-TABORDA Flavio –UKS Szóstka Białystok (1. 1. 2.) 89 4

2. SOBCZAK Bartłomiej UKS Short Track MOSiR Giżycko (2. 2. 1.) 76 5

3. SAWICKI Albert- UKS Szóstka Białystok (3. 4. 3.) 34 10

..............................

5. PIĄTEK ŁukaszUKS Short Track MOSiR Giżycko (5. 3. 6.) 13 14

6. GÓRNICKI Piotr-WMKS Olsztyn (7. 5. 5.) 17

7. NOWAK Jakub UKS Short Track MOSiR Giżycko (6. 7. 7.) 20

8. STEFANOWSKI Mateusz UKS Short Track MOSiR Giżycko (10. 6. 8.) 24

9. HRYNIEWICZ Tymon –Orzeł Elbląg (9. 9. 9.) 27

Juniorki D (1000m, 500 m, 777 m)

1. ORZEPOWSKA Hanna –Juvenia Białystok (1. 1. 6.) 68 8

2. ORCIUCH Magdalena –Juvenia Białystok (3. 4. 2.) 42 9

3. JAŻDŻYŃSKA Ada –Orzeł Elbląg (5. 6. 1.) 39 12

..................................

7. WAWER Michalina UKS Short Track MOSiR Giżycko (7. 10. 8.) 25

9. OZIEMKIEWICZ Magdalena Orzeł Elbląg (9. 7. 13.) 29

14. BILLER Weronika UKS Short Track MOSiR Giżycko (12. 15. 15.) 42

23. STACHURSKA Maja UKS Short Track MOSiR Giżycko (20. 23. 23.) 66

25. GAJDAMOWICZ Julia –WMKS Olsztyn (22. 24. 25.) 71

Juniorzy D (1000m, 500 m, 777 m)

1. RADZIEJOWSKI Andrzej Juvenia Białystok (1. 1. 1.) 102 3

2. GIERCZAK Marek –AZS Opole (3. 2. 3). 47 8

3. KUROWSKI Oskar Juvenia Białystok (4. 3. 2.) 42 9

..............

19. OLAK Jakub Orzeł Elbląg (7. 20. 25.) 52

22. KRAUSE Michał Orzeł Elbląg (11. 22. 22.) 55

Juniorki C (1500 m 500 m 1000 m)

1. KRUTYSZA Julia Stoczniowiec Gdańsk (1. 3. 1.) 68 5

2. SZPUDA Maja Juvenia Białystok (3. 1. 6.) 47 10

3. DOBOSZ Maria –UKS Grodzisk Mazowiecki (13. 4. 2.) 21 19

.................

9. KUCHTA Martyna UKS Short Track MOSiR Giżycko (5. 26. 13.) 5 44

18. REINDL Katarzyna –Orzeł Elbląg (16. 15. 19.) 50

19. MIERONOWICZ Aleksandra UKS Short Track MOSiR Giżycko (15. 13. 25.) 53

30. SŁOWIKOWSKA Oliwia UKS Short Track MOSiR Giżycko (28. 31. 24.) 83

31. BANACH Urszula –WMKS Olsztyn (26. 29. 30.) 85

Juniorzy C (1500 m 500 m 1000 m)

1. NIEWIŃSKI Michał –Juvenia Białystok (1. 1. 1.) 102 3

2. SULIMA Jakub Juvenia Białystok (2. 2. 3.) 55 7

3. GŁOWACKI Kacper –Juvenia Białystok (3. 3. 2.) 47 8

.................

4. EKSTOWICZ Jakub UKS Short Track MOSiR Giżycko (4. 4. 4.) 16 12

9. DĘBOSKI Wojciech UKS Short Track MOSiR Giżycko (7. 6. 12.) 25

10. SAKOWICZ Aleksander UKS Short Track MOSiR Giżycko (11. 8. 10.) 29

11. WIŚNIEWSKI Karol Orzeł Elbląg (10. 13. 9.) 32

13. SYREK Seriusz WMKS Olsztyn (14. 10. 14.) 38

Kobiety(1500 m 500 m 1000 m)

1. WARAKOMSKA Magdalena –AZS Opole (2. 1. 1.) 89 4

2. ZYCH Magdalena –AZS Opole (3. 2. 3.) 47 8

3. SOKOŁOWSKA Hanna –Juvenia Białystok (4. 3. 2.) 42 9

...................................

8. DOBREŃKO Wiktoria –WMKS Olsztyn (9. 9. 10.) 28

9. RUMAK Zuzanna Orzeł Elbląg (12. 6. 12.) 30

11. HENKIEL Patrycja WMKS Olsztyn (10. 11. 11.) 32

13. STANKIEWICZ Kamila Orzeł Elbląg (13. 10. 15.) 38

Mężczyźni (1500 m 500 m 1000 m)

1. MIKOŁAJUK Mateusz –Juvenia Białystok (1. 2. 2.) 76 5

2. HYDZIK Sebastian AZS Opole (3. 5. 1.) 47 9

3. KŁUJSZO Ignacy –Juvenia Białystok (7. 1. 3.) 47 11

...........................

9. BOROWIECKI Jędrzej –Orzeł Elbląg (10. 7. 10.) 27

11. REINDL Krzysztof Orzeł Elbląg (11. 12. 11.) 34

17. RYBAK Arkadiusz –Orzeł Elbląg (16. 14. 20.) 50

20. EKSTOWICZ Hubert UKS Short Track MOSiR Giżycko (18. 20. 16.) 54

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn