8th EVO CUP Białystok 2018 – Sąsiedzi ze Wschodu pokazali klasę, jak się uczyć to od najlepszych

Fot. juvenia białystok facebook

W Białymstoku odbyła się ósma edycja Zawodów w short tracku EVO CUP. Tradycyjnie w imprezie startują łyżwiarze zza wschodniej granicy, którzy w młodszych kategoriach wiekowych udowodnili, że są daleko przed nami. To oni w zdecydowanej większości zajmowali miejsca na podium. Jedyny medal dla województwa warmińsko-mazurskiego wywalczyła juniorka DAda Jażdzyńska (Orzeł Elbląg) w superfinale (1000 m).

Oprócz elblążan startowali zawodnicy z Giżycka i Olsztyna, których wprawdzie zabrakło w ścisłej czołówce, ale konfrontacja w takim towarzystwie ma swoje plusy. Stare przysłowie mówi, że jeśli się uczyć to od najlepszych.

W sztafecie najmłodszych kategorii dziewcząt łyżwiarki z Giżycka zajęły 12, a Elblaga 15 miejsce.

Wyniki

Juniorki E (500 m 222 m 333 m s. 500)

1. RASTENYTE Vaiva Litwa 1. 1. 1. 1.136 3

2. KANAPLIANIK Evialina Białoruś 3. 2. 3. 3. 60 8

3. LEVICKYTE Valentina Litwa 2. 6. 4. 2. 53 12

....................

8. GÓRKA Martyna Orzeł Elbląg 28. 5. 6. 8 39

25. MIERZEJEWSKA Julia WMKS Olsztyn 27. 30. 14.71

27. ANTONOWICZ Alicja WMKS Olsztyn 20. 24. 29. 73

29. TYBORSKA Amelia WMKS Olsztyn 24. 27. 26. 77

30. ANTONOWICZ Patrycja WMKS Olsztyn 26. 28. 27. 81

Juniorzy E (500 m 222 m 333 m s. 500)

1. KAMAROVSKI Nazar Białoruś 1. 1. 6. 1. 104 8

2. SAFRANSKIS Timurs Łotwa 2. 2. 1. 2. 97 5

3. MAHER Matvei Białoruś 7. 3. 3. 4. 36 13

.................................

17. GÓRNICKI Piotr WMKS Olsztyn 13. 19. 14. 46

18. SOBCZAK Bartłomiej Short Track MOSiR Giżycko 14. 17. 18. 49

19. RICHTER Aleksander WMKS Olsztyn 17. 16. 19. 52

21. PIĄTEK Łukasz Short Track MOSiR Gizycko18. 15. 21. 54

Juniorki D (777 m 333 m 500 m z.1000)

1. AUCHYNNIKAVA Katsiaryna Białoruś 1. 1. 1. 1. 136 3

2. KICIGINA Elina Łotwa 2. 4. 14. 2. 50 20

3. SASKOVA Daria Rosja 3. 3. 3. 4. 47 9

...............................

6. JAŻDŻYŃSKA Ada Orzeł Elbląg 7. 5. 6. 3. 23 18

19. OZIEMKIEWICZ Magdalena Orzeł Elbląg 20. 15. 30. 65

21. WAWER Michalina Short Track MOSiR Gizycko 40. 9. 21. 70

45. BILLER Weronika Short Track MOSiR Giżycko 43. 31. 48. 122

47. GĄTARSKA Aleksandra WMKS Olsztyn 45. 44. 46. 135

Juniorzy D (777 m 333 m 500 m s.1000)

1. TOLPYGO Ilia Rosja 6. 1. 1. 1. 103 8

2. FESENKO Kirill Rosja 1. 6. 3. 2. 71 10

3. RADZIEJOWSKI Andrzej Juvenia Białtstok 41. 2. 8. 3. 35 51

..................

25. KRAUSE Michał Orzeł Elblag 30. 17. 30. 77

26. OLAK Jakub Orzeł Elbląg 24. 25. 28. 77

Juniorki C (1500 m 500 m 1000 m s. 1500 m)

1. ZHEGANOVA Anastasiia Rosja 2. 1. 3. 1.102 6

2. ZAITCEVA Tatiana Rosja 1. 2. 2. 2. 97 5

3. TUROVEROVA Mariia Rosja 6. 11. 1. 6. 40 18

.......................

33. KUCHTA Martyna Short Track MOSiR Gizycko 30. 35. 33. 98

41. MIERONOWICZ Aleksandra Short Track MOSiR Giżycko39. 43. 31. 113

Juniorzy C (1500 m 500 m 1000 m s. 1500 m)

1. NIEWIŃSKI Michał Juvenia Białystok 24. 1. 1. 1. 102 26

2. SHEVELEV Maxim Rosja 2. 2. 5. 2. 66 9

3. PETRUSHENKOV Egor Rosja 1. 3. 24. 3. 60 28

.........................

13. EKSTOWICZ Jakub Short Track MOSiR Giżycko 12. 12. 13. 37

25. WIŚNIEWSKI Karol Orzeł Elblag 22. 22. 22. 66

26. SAKOWICZ Aleksander Short Track MOSiR Giżycko21. 26. 25.   72

Kobiety (1500 m 500 m 1000 m s. 1500 m)

1. IZAFATAVA Mariya Białoruś 1. 1. 2. 4. 97 4

2. TALAYEVA Volha Białoruś 4. 4. 1. 2. 71 9

3. SOKOŁOWSKA Hanna Juvenia Białystok 7. 2. 5. 1. 61 14

.......................

11. HENKIEL Patrycja WMKS Olsztyn 13. 12. 11. 36

Juniorki A (1500 m 500 m 1000 m s. 1500 m)

1. (4.) TOPOLSKA Gabriela Juvenia Białystok 3. 10. 3. 3. 39 16

2. (5.) IZAFATAVA Białoruś 2. 5. 4. 7. 34 11

3. (9.) CHYSTAYA Katsiaryna Białoruś 10. 8. 7. 3 25

................

4. (11.) HENKIEL Patrycja WMKS Olsztyn 13. 12. 11. 36

Mężczyźni (1500 m 500 m 1000 m s. 1500 m)

1. DERKACH Artem Rosja 1. 4. 1. 1. 110 6

2. MILOVANOV Sergei Rosja 2. 20. 2. 3. 55 24

3. RYZHOU Yauheni Białoruś 4. 2. 4. 4. 45 10

...........................

23. BOROWIECKI Jędrzej Orzeł Elbląg 24. 29. 18. 71

31. RYBAK Arkadiusz Orzeł Elbląg 34. 22. 27. 83

Junior B (1500 m 500 m 1000 m s. 1500 m)

1. (5.) KARPOV Viacheslav Rosja 3. 10. 3. 5. 31 16

2. (7.) BALBEKOV Vladimir Rosja 5. 3. 9. 6. 21 17

3. (10.) KŁUJSZO Ignacy Juvenia Białystok 7. 6. 10. 9. 5 23

...........................

11. (23.) BOROWIECKI Jędrzej Orzeł Elbląg 24. 29. 18. 71

19. (31.) RYBAK Arkadiusz Orzeł Elbląg 34. 22. 27. 83

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn