Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Krynica 2019 – Jedenaście krążków WMKS Olsztyn i Orła Elbląg

Fot. ilustracja

W Krynicy odbywała się w weekend (9/10 lutego) Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w short tracku. Reprezentowali nas łyżwiarze Orła Elbląg i WMKS Olsztyn, którzy w sumie zdobyli 11 medali: 2 srebrne i 9 brązowych. Elblżanie wywalaczyli 6 krążków ( 1 sr. i 5 br.) olsztynianie 4 medale (1 sr i 3 br). Oba kluby wspólnymi siłami zdobyły srebro w sztafecie mixed junior B.

W kategorii juniorka A Wiktoria Dobreńko (WMKS Olsztyn) zdobyła brązowy medal w wieloboju i srebrny na 1000 metrów, Zuzanna Rumak (Orzeł Elbląg) brąz na 500 metrów. W kategorii junior B Jędrzej Borowiecki (Orzeł Elbląg) wywalczył brązowe krążki w wieloboju i na 500 m. W kat. juniorka A Kamila Stankiewicz (Orzeł Elbląg) – brąz w wieloboju i na 500 m, a Patrycja Henkiel (WMKS Olsztyn) brąz na 1000 m i 1500 m. Srebro wywalczyła sztafeta Orła Elbląg juniorów B, również srebro sztafeta mieszana występująca pod szyldem: warmińsko-mazurskie.

Wyniki

Juniorka B

1000 metrów

1 ŻAK Wiktoria Juvenia Białystok 1:44.818  

2 DOBREŃKO Wiktoria WMKS Olsztyn 1:47.740  

3 TKACZUK Wiktoria AZS Opole 1:47.871  

...................................

7 RUMAK Zuzanna Orzeł Elbląg 1:48.728

13 SAWICKA Zuzanna WMKS Olsztyn 2:08.310

500 metrów

1 ŻAK Wiktoria Juvenia Białystok 47.725

2 ŚLIŻEWSKA Sara Juvenia Białystok 48.043

3 RUMAK Zuzanna Otzeł Elbląg 49.529

.........................

5 DOBREŃKO Wiktoria WMKS Olsztyn 57.973

12 SAWICKA Zuzanna WMKS Olsztyn 56.642

777 metrów

1.ŻAK Wiktoria Juvenia Białystok 1:23.434

2.ŚLIŻEWSKA Sara Juvenia Białystok 1:22.731

3.DRUMSKA Marta Juvenia Białystok 1:20.468

.............

4.DOBREŃKO Wiktoria WMKS Olsztyn   1:20.571

5 RUMAK Zuzanna Orzeł Elbląg 1:24.074

13.SAWICKA Zuzanna WMKS Olsztyn 1:30.885

1500 metrów

1 ŻAK Wiktoria Juvenia Białystok 2:42.702  

2 ŚLIŻEWSKA Sara Juvenia Białystok 2:44.202  

3 DRUMSKA Marta Juvenia Białystok 2:44.429  

4 DOBREŃKO Wiktoria WMKS Olsztyn 2:54.661  

5 RUMAK Zuzanna Orzeł Elbląg 3:01.350

......................

13 SAWICKA Zuzanna WMKS Olsztyn 3:17.595

Wielobój

1. ŻAK Wiktoria Juvenia Białystok 1. 1. 1. 1. 136 4

2. ŚLIŻEWSKA Sara Juvenia Białystok 6. 2. 2. 2. 65 12

3. DOBREŃKO Wiktoria WMKS Olsztyn 2. 5. 4. 4. 42 15

..................................

5. RUMAK Zuzanna Orzeł Elbląg 7. 3. 5. 5. 25 20

13.SAWICKA Zuzanna POL-WMKS 13. 12. 13. 13. 51

Junior B

1000 metrów

1 KŁUJSZO Ignacy Juvenia Białystok 1:41.539  

2 BIELECKI Jakub Juvenia Białystok 1:43.058  

3 WERPACHOWSKI Patryk Juvenia Białystok 1:45.602  

......................

7 REINDL Krzysztof Orzeł Elbląg 1:39.082  

8 BOROWIECKI Jędrzej Orzeł Elbląg 1:39.578  

10 RYBAK Arkadiusz Orzeł Elbląg 1:39.935  

500 metrów

1 BIELECKI Jakub Juvenia Białystok 45.315

2 KŁUJSZO Ignacy Juvenia Białystok 46.643

3 BOROWIECKI Jędrzej Orzeł Elbląg 47.417

........................

4 RYBAK Arkadiusz Orzeł Elbląg 48.027

5 REINDL Krzysztof Orzeł Elbląg 48.084

777 metrów

1. KŁUJSZO Ignacy Juvenia Białystok 1:09.320

2. BIELECKI Jakub Juvenia Białystok 1:10.296

3. SIEKIERKO Adrian Juvenia Białystok 1:13.484

...............

4. BOROWIECKI Jędrzej Orzeł Elbląg 1:13.500

5. REINDL Krzysztof Orzeł Elbląg 1:14.009

12. RYBAK Arkadiusz Orzeł Elblag 1:16.367

1500 metrów

1. KŁUJSZO Ignacy Juvenia Białystok 2:36.315

2. BIELECKI Jakub Juvenia Białystok 2:37.039

3. WERPACHOWSKI Patryk Juvenia Białystok 2:40.445

...........................

5. BOROWIECKI Jędrzej Orzeł Elbląg 2:42.081

6. REINDL Krzysztof Orzeł Elbląg 2:46.264

10. RYBAK Arkadiusz Orzeł Elbląg 2:55.481

Wielobój

1. KŁUJSZO Ignacy POL-JUV 1. 2. 1. 1. 123 5

2. BIELECKI Jakub POL-JUV 2. 1. 2. 2. 97 7

3. BOROWIECKI Jędrzej Orzeł Elbląg 8. 3. 4. 5. 27 20

....................

6. REINDL Krzysztof Orzeł Elbląg 7. 5. 5. 6. 15 23

9. RYBAK ArkadiuszOrzeł Elbląg . 4. 12. 10. 8 36

Juniorka A

1000 metrów

1 MARKIEWICZ Patrycja Juvenia Białystok 1:56.490  

2 TOPOLSKA Gabriela Juvenia Białystok 1:56.702  

3 HENKIEL PatrycjaWMKS Olsztyn 1:58.493  

........................

4 STANKIEWICZ Kamila Orzeł Elblag 1:58.600

500 metrów

1 MARKIEWICZ Patrycja Juvenia Białystok 47.847

2 TOPOLSKA Gabriela Juvenia Białystok 48.164

3 WILGA Magdalena AZS Opole 50.805

...........................

5 STANKIEWICZ Kamila Orzeł 50.841

6 HENKIEL Patrycja WMKS Olsztyn 51.603

777 metrów

1. MARKIEWICZ Patrycja Juvenia Białystok 1:16.798

2. TOPOLSKA Gabriela Juvenia Białystok 1:16.890

3. STANKIEWICZ Kamila Orzeł Elbląg 1:18.807

.................

5. HENKIEL Patrycja WMKS Olsztyn 1:20.749

1500 metrów

1. TOPOLSKA Gabriela Juvenia Białystok 2:56.780

2. MARKIEWICZ Patrycja Juvenia Białystok 2:56.922

3. HENKIEL Patrycja WMKS Olsztyn 3:00.365

.............

4. STANKIEWICZ Kamila Orzeł Elblag 3:00.682

Wielobój

1. MARKIEWICZ Patrycja Juvenia Białystok 1. 1. 1. 2.123 5

2. TOPOLSKA Gabriela Juvenia Białystok 2. 2. 2. 1. 97 7

3. STANKIEWICZ Kamila Orzeł Elblag 4. 5. 3. 4. 34 16

......................

4. HENKIEL Patrycja WMKS Olsztyn 3. 6. 5. 3. 34 17

Sztafeta Junior B

1 JUVENIA Bialystok 2:57.666  

2 ORZEL Elblag 3:03.866  

3 JUVENIA Białystok II 3:04.054 

Sztafeta Junior B mixed

1. Juvenia Białystok 3:01.651

2. Warmińsko-Mazurskie (Zuzanna Rumak, Jędrzej Borowiecki, Arkadiusz Rybak, Wiktoria Dobreńko) 3:07.266

3. Juvenia II Białystok 3:12.259

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn