2014 CEV U22 European Championship Fethiye – Rudol/Kosiak na 5 miejscu

W Fethiye (Turcja) zakończyły się Mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej U-22, w których występili iławianin Maciej Rudol i Maciej Kosiak. Polska para w tym sezonie zdobyła już złoty medali Mistrzostw Świata do lat 23 i akademickie wicemistrzostwo świata. Tym razem medalu nie było .Polacy wygrali wprawdzie grupę i przeszli 2 rundę play off, ale w ćwierćfinale przegrali ze Szwajcarami . Potem wszystko wygrali i zajęli 5 miejsce.

Skandynawowie postawili trudne warunki. W pierwszym secie biało-czerwoni przegrywali już 8:12, ale po znakomitej końcówce zwyciężyli „na przewagi”. Druga partia toczyła się pod dyktando Maćków, ale w trzeciej zawodnicy z Norwegii odżyli i było już tylko 1:2. Na szczęście w czwartym secie po równym początku kropkę nad „i” postawili Polscy. W piątek grali z Łotyszami i zwyciężyli w trzech krótkich setach. Wyszli z grupy na 1 miejscu i faze play off rozpoczęli od II rundy.

Po zwycięstwie nad Czechami trafili w ćwierćfinale na Szwjcarów i niestety przegrali 0:3, co im zamknęło drogę na podium. Potem wszystko już wygrali i zajeli piąte miejsce. Dobre, ale marzyli o medali.