XI (finałowy) Turniej rozgrywek „Powiat CUP 2017” – W Kętrzynie emocje do ostatniej piłki

Fot. nadesłane

W niedzielę (3 września) w Kętrzynie, odbył się XI - Finałowy Turniej rozgrywek w siatkówkę plażową „Powiat CUP 2017”. Udział wzięło 16 zespołów w trzech kategoriach: ogólna – 7; kobiet – 4; dzieci – 5. Pogoda nie była nadzwyczajna, ale na szczęście nie padało i przez dziewięć godzin trwała zacięta walka o zwycięstwo w turnieju i klasyfikacjach końcowych.

Mecze w kategoriach dzieci i kobiet rozegrano systemem „każdy z każdym” w dwóch setach do 21 punktów co dało w sumie 16 meczów na dwóch boiskach. Po zakończonych rozgrywkach kobiet i dzieci do walki przystąpiły drużyny z kategorii otwartej, gdzie rozegrano 12 spotkań w systemie brazylijskim do 2 wygranych setów.

Wyniki turnieju finałowego

Dzieci:

1. Puzio Dawid / Olechnowicz Beniamin

2. Kuberska Kornelia / Koch Anastazja

3. Dębska Iga / Korpalska Magda

z44962025

Kobiety:

1. Klecan Alicja / Moczydłowska Martyna

2. Bogucka Magdalena / Grażul Paulina

3. Burnos Martyna / Olszewska Katarzyna.

z44962026

Otwarta:

1. Leszczyński Łukasz / Hodana Bartosz

2. Bogucka Magdalena / Ferenc Mateusz

3. Kramkowski Artur / Moczydłowska Martyna.

z44962027

Zwycięzców całej VII edycji rozgrywek wyłoniły dopiero ostatnie mecze finałowego turnieju, gdyż różnice punktowe były naprawdę niewielkie.

Klasyfikacje końcowe cyklu:

Kategoria drużynowa - Otwarta:

1. Leszczyński Łukasz / Hodana Bartosz (M. Ełk) - 360 pkt;

2. Bogucka Magdalena / Ferenc Mateusz (Bartoszyce) - 339 pkt;

3. Ryś Jan / Małyszko Marek (W. Mrągowo) - 215 pkt.

Kategoria drużynowa – Kobiet:

1. Bogucka Magdalena / Grażul Paulina (Bartoszyce) - 320 pkt;

2. Krom Weronika / Pieczulis Urszula (M. Ełk) - 261 pkt;

3. Burnos Martyna / Olszewska Katarzyna (W. Mragowo) - 230 pkt.

Kategoria drużynowa – Dzieci:

1. Dębska Iga / Korpalska Magdalena (M. Kętrzyn) - 420 pkt;

2. Kuberska Kornelia / Koch Anastazja (W. Kętrzyn) - 418 pkt;

3. Kuberska Oliwia / Olszewska Katarzyna (W. Mrągowo) - 353 pkt.

z44962021

W rywalizacji indywidualnej zwyciężyli:

Kat. – Ogólna - Leszczyński Łukasz / Hodana Bartosz (M. Ełk)

Kat. – Kobiet - Bogucka Magdalena / Grażul Paulina (M. Ełk)

Kat. – Dzieci - Dębska Iga / Korpalska Magdalena (M. Kętrzyn)

Od czerwca do września 2017 rozegrano 315 meczów, które trwałyby przez 82 godziny na dwóch boiskach non stop, bez żadnych przerw (czyli rozpoczęte w poniedziałek o godz. 9.00 zakończyłyby się dopiero w czwartek o godz. 19.00). Uczestniczyło ogółem 135 zawodników (w tym: dzieci 33; kobiet 36; ogólna 66). Średnio każdy zagrał w 3 meczach. Zawodnicy reprezentowali 14 gmin i miast.

z44962020

Klasyfikacja gmin:

1. Gmina Miejska Ełk – 510 pkt;

2. Gmina Bartoszyce – 346 pkt;

3. Gmina Wiejska Mrągowo – 263 pkt;

4. Gmina Korsze - 135 pkt;

5. Gmina Barczewo – 65;

6. Gmina Miejska Kętrzyn - 65 pkt;

7. Gmina Węgorzewo – 33 pkt;

8. Gmina Miejska Mrągowo – 23 pkt;

9. Gmina Wiejska Kętrzyn – 21 pkt;

10. Gmina Ryn – 20 pkt;

11. Gmina Barciany – 13 pkt;

12. Gołdap – 10 pkt;

13. Elbląg – 8 pkt;

14. Pasym – 7 pkt.

Rozgrywki podsumowali ich główni organizatorzy : starosta Powiatu Kętrzyńskiego – Pan Ryszard Niedziółka, przedstawiciel Burmistrza Kętrzyna – Pani Aneta Janczuk oraz w imieniu Wójta Gminy Kętrzyn i LUKS „Wilczek” Wilkowo – Pan Edward Szudzich.

Organizatorami tegorocznych rozgrywek byli: Starostwo Powiatowe w Kętrzynie, LUKS „Wilczek” Wilkowo; Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, oraz Gmina Wiejska Kętrzyn.

W imieniu organizatorów składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które wspierały rozgrywki i udzielały pomocy w ich organizacji.

Edward Szudzich

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn