Nocny Turniej nad jeziorem Sajmino Ostróda 2018 – Olsztyńskie pary rozdzieliły trofea

Fot. Kinga Pulkowska/ostróda wm.pl

W piątek (29 czerwca) nad jeziorem Sajmino w Ostródzie odbył się reaktywowany po sześciu latach Nocny Turniej Siatkówki Plażowej. Wystartowało 26 par, ale niektóre musiały przejść przez kwalifikacje. W efekcie w turnieju głównym zagrało 16 duetów, zjawili się nawet siatkarze PLUS LIGI Jakub Zabłocki i Mateusz Kańczok, ale wysokie umiejętności w hali nie są wcale gwarancją na sukcesy w plażowej odmianie siatkówki.

Turniej rozegrano systemem brazylijskim – druga porażka eliminowała parę z turnieju. Mecze – do 2 wygranych setów do 15 pkt. , przy wyniku 1:1 w setach trzeci set także do 15 pkt.

W czwórce znalazły się tylko drużyny olsztyńskie, które rozegrały między sobą półfinały i spotkania o miejsca. Najlepsi okazali się Rafał Maluchnik i Michał Tomczak pokonując w finale Patryka Tyszkę i Michała Głowackiego. Mateusz Kańczok i Michał Zabłocki musieli zadowolić się trzecim miejscem. Ostródzianie – gospodarze zmagań, liczyli na podium tymczasem Najlepsze pary: Mateusz Jaworski/Kuba Michalak i Arkadiusz Sółkowski/Mateusz Szymański zajęły miejsca 7-8 w turnieju. Cztery najlepsze duety otrzymały nagrody finansowe (pula 2 tys.) oraz rzeczowe:

Czołówka

1 Rafał Maluchnik/Michał Tomczak.

2. Patryk Tyszka/Michał Głowacki,

3. Mateusz Kańczok/Jakub Zabłocki

4. Piotr Szostek/Wiktor Mielczarek.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn