Puchar Świata Niepełnosprawnych Aktau 2018 – Biało-czerwoni (z elblążanami) na szczycie

fot. zbiory prywatne

W dniach 3–5 sierpnia w kazachskim Aktau odbył się Puchar Świata osób niepełnosprawnych w siatkówce plażowej . W turnieju udział wzięły dwie polskie drużyny. Jedna wygrała całe zawody, w finale pokonując reprezentantów gospodarzy, zaś druga uplasowała się tuż za podium.

W składzie Polska A znaleźli się : Rafał Wójtowicz, Krzysztof Wojtaszek, Mateusz Pilak oraz rezerwowy – Mateusz Tyrcz w drugim teamie: Artur Wąsowicz, Jacek Moliński, Łukasz Zieliński. Zawodnicy ci wywodzą się z trzech klubów: ZSR Start Zielona Góra, Start Łódź oraz IKS Atak Elbląg.

W półfinale doszło do bratobójczego boju, bowiem Polska I zmierzyła się z Polską II. Lepsza okazała się druga drużyna, wygrywając 2:0 (12,13) i awansując do finału. W decydującej rozgrywce Wąsowicz, Molinski i Zieliński, pokonali pierwszą drużynę gospodarzy 2:0 (13,15). Do pełni szczęścia zabrakło medalu wywalczonego przez Polskę I, która w małym finale musiała uznać wyższość Słowacji I, przegrywając z nią 0:2 (14:21 i 15:21) Ostatecznie więc zajęła czwarte miejsce w zawodach.

Kolejność

1 Polska II

2 Kazachstan I

3 Słowacja I

4 Polska I

Źródło siatka org.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn