Pomóżmy wyjechać siatkarkom na mistrzostwa świata – Chcą spełnić swe marzenia

Fot. nadesłane

Iza Rzodkiewicz i Iza Żukowska w rozgrywkach szkolnych, reprezentując Gimnazjum nr 4 w Olsztynie, w rywalizacji rocznika 2002 i młodsze, zdobyły Mistrzostwo Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Następnie podczas mocno obsadzonego turnieju krajowego wywalczyły złoty medal w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży, a to oznacza kwalifikację na Szkolne Mistrzostwa Świata 2019 w San Vito Lo Capo we Włoszech.

Przepustka na mistrzostwa nie ma niestety pokrycia finansowego. Medale i dyplomy są symbolami, które zapewne pozostaną pamiątkami na całe życie, ale oczywiście czymś zupełnie innym jest wyjazd na imprezę i możliwość konfrontacji z rówieśniczkami z całego świata.

Obie Izy ukończyły gimnazjum z bardzo wysokimi wynikami w nauce, obie były laureatkami lub finalistkami konkursów przedmiotowych. W ich przypadku edukacja i sport idą w parze, tak zresztą jak powinno być. Świetnie zorganizowany czas pozwala na wypełnienie obowiązków i zaspokajanie pasji.

Skoro organizatorzy krajowych rozgrywek(Szkolny Związek Sportowy) nie są w stanie pokryć kosztów wyjazdu i udziału w światowej imprezie zwracamy rangi mistrzowskiej, zwracamy się w imieniu dziewcząt, ich trenera i rodziców o wsparcie w tym względzie. Podobno marzenia się spełniają, tylko trzeba w to wierzyć. Młode siatkarki nie straciły wiary. Trenują w klubie Warmiss Volley z zapałem by znów pokazać się z jak najlepszej strony. I czekają na dobry znak. Mamy nadzieję, że się doczekają.

Bliższe informacje pod telefonem.:604057474

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn