O Puchar Burmistrza Miasta Iławy 2019 – Deszcz przeszkadzał, ale nie popsuł humorów

Fot. nadesłane

W sobotę (18 maja) Plaża Miejska w Iławie „Dzika Plaża” była miejscem sportowych zmagań siatkarek rozpoczynających nowy sezon. Po raz pierwszy w historii odbył się Turniej Siatkówki Plażowej Kobiet o Puchar Burmistrza, który objął patronat nad imprezą. Organizatorzy turnieju Międzyszkolny Klub Sportowy Zryw-Volley Iława oraz Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji zaprosili dwanaście zespołów

W turnieju zaprezentowały się zawodniczki z: UKS „Warmiss-Volley Olsztyn, UKS Absolwent Sport-Club Olsztyn oraz gospodynie występujące w nowym sezonie pod nazwą MKS Kris Bus Zryw-Volley Iława.

Pomimo rzęsiście padającego deszczu zawody rozpoczęły się punktualnie i już od początku zapowiadała się zacięta, stojąca na wysokim poziomie sportowym rywalizacja. Po ośmiu godzinach pani burmistrz Dorota Kamińska mogła po raz pierwszy wręczyć puchar zwycięskim duetom Na najwyższym stopniu podium stanęła para siatkarek reprezentująca UKS „Warmiss-Volley Olsztyn Izabela Rzodkiewicz i Izabela Żukowska, które w meczu finałowym pokonały gospodynie turnieju siatkarki MKS Kris Bus Zryw-Volley Iława Zuzannę Iwankowską i Wiktorię Borszewską. Trzecie miejsce zajęły zawodniczki UKS Absolwent Sport-Club Olsztyn Urszula Łunio i Jagoda Czochara, które w trzysetowym meczu, po dramatycznej walce wygrały z parą MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława Agatą Kowalską i Karoliną Wajc.

Trener Mieczysław Pietroczuk bardzo ciekawe zawody stojące na wysokim poziomie choć do Mistrzostw Województwa pozostało dwa tygodnie, widać było że zespoły bardzo solidnie przepracowały okres przygotowawczy do sezonu plażowego. Teraz przed drużynami czas na trening, analizę i eliminowanie błędów w grze oraz poprawa taktyki gry w defensywie i w ataku. Zawody również odniosły pozytywny oddźwięk wizualny wśród uczestniczek, trenerów oraz kibicujących z Olsztyna i z Iławy, głównie rodziców. Ja ze swojej strony chciałbym podziękować za wsparcie organizacyjne rodzicom naszych siatkarek, ICS,TiR oraz w sposób szczególny za pomoc i bezinteresowną interwencję pani Burmistrz Dorocie Kamińskiej, dzięki której deszcz nie zalał nam biura zawodów i przebieralni dla zawodniczek i trenerów.

Za tydzień nasze zespoły siatkarek plażowych wystąpią w kolejnym turnieju tym razem już po raz drugi w Olsztynie w Memoriale Piotra Koczana.

WYNIKI

1. Rzodkiewicz Izabela / Żukowska Izabela - UKS „Warmiss-Volley Olsztyn

2. Iwankowska Zuzanna / Borszewska Wiktoria - MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława

3. Łunio Urszula / Czochara Jagoda - UKS Absolwent Sport-Club Olsztyn

4. Kowalska Agata / Wajc Karolina - MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława

5-6. Pieśko Małgorzata / Milewska Oliwia - UKS „Warmiss-Volley Olsztyn

5-6. Pawlikowska Agata / Godlewska Natalia - UKS Absolwent Sport-Club Olsztyn

7-8. Zapadka Dominika /Zięba Paula - MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława

7-8. Januszewska Julia / Rudol Agata - MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława

9-12. Sołobodowska Nikola/Wiatrowska Hanna - MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława

9-12. Kłodowska Małgorzata / Szczepańska Martyna - UKS „Warmiss-Volley Olsztyn

9-12. Kamieniecka Marlena / Kucharska Kinga - UKS „Warmiss-Volley Olsztyn

9-12. Jabłońska Nela / Kucińska Klaudia - UKS Absolwent Sport-Club Olsztyn

UWAGA !!! TRWA WIOSENNY NABÓR SIATKARSKI:

MKS Zryw-Volley Iława ogłasza nabór. Trenerzy Małgorzata, Marzena i Mieczysław Pietroczuk zapraszają dzieci i młodzież na zajęcia z piłki siatkowej dziewcząt i chłopców.

Oto szczegóły grup szkoleniowych.

SZKÓŁKA PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

- uczniowie szkół podstawowych (klasy IV–VII);

- zajęcia odbywają się w każdy wtorek i czwartek w godzinach 16:30–18:00.

GRUPA MŁODZICZKA, MŁODZIK

- uczniowie szkół podstawowych (klasy VIII) oraz uczniowie gimnazjów (klasy III);

- zajęcia odbywają się we wtorki, środy, czwartki i piątki w godzinach 16:30–18:30.

Zapisy i zajęcia odbywają się w hali sportowej "Mechanik" Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie przy ul. Mierosławskiego 10.

Zajęcia prowadzą trenerzy Małgorzata, Marzena i Mieczysław Pietroczuk. Zainteresowanych uczniów i rodziców prosimy o kontakt telefoniczny z trenerami: Małgorzata Pietroczuk (693 730 038), Mieczysław Pietroczuk (601 309 697).

kocz3

kocz4

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn