O Puchar Dyrektora MOSiR Elbląg – Mocne atuty duetu w Bytowa

Fot. MOSiR Elbląg

Marek Stoltman i Krzysztof Leper z Bytowa zdobyli Puchar Dyrektora MOSiR w siatkówce plażowej. W finale turnieju rozgrywanego na boisku przy Tawernie Tortuga duet z Bytowa pokonał elbląsko-ostródzką parę KAR-TEL Jakub Teliczan i Marcin Karwacki 21:13. Rywalizowało 12 drużyn w ramach akcji „Wakacje z MOSiR-em 2019”. W imprezie, oprócz zespołów z Elbląga, rywalizowali siatkarze z Bytowa, Gdańska i Ostródy.

– Zawodom towarzyszyła doskonała pogoda, nie było ani za gorąco ani nie padał deszcz – mówi Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Elblągu. – Nie dziwi w związku z tym też fakt, że zawody zgromadziły liczne grono kibiców zarówno takich, co kibicowali przez całe zawody, jak i tych bardziej spontanicznych, którzy widząc rozgrywki towarzyszyli nam podczas poszczególnych meczów.

Tradycyjnie rywalizowano systemem brazylijskim, a to oznaczało, że dwie porażki eliminowały zespół z turnieju. W efekcie do półfinału awansowały ekipy, które na piasku prezentowały naprawdę wysoki poziom siatkówki. W pierwszym półfinale zespół ROB-BUD grający w składzie Marek Stoltman/Krzysztof Leper pewnie wygrał z drużyną Mar-El (Bartosz Bredziński/Miłosz Krupa) 21:16. Takim samym rezultatem zakończyła się rywalizacja w drugim półfinale w którym siatkarze drużyny KAR-TEL Jakub Teliczan/Marcin Karwacki pokonali duet Dawid Woźny/Kacper Bieliński.

Przegrani z meczów półfinałowych zmierzyli się w walce o brązowe medale. Na boisku zobaczyliśmy ekipy Mar-El i Woźny/Bieliński, które starły się o trzecie miejsce. Od początku gra była bardzo wyrównana, a żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać znaczącej przewagi. Dopiero w końcówce meczu duet Bredziński/Krupa z zespołu Mar-El po ciężkiej walce przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę pokonując rywali 22:20.

Natomiast w wielkim finale siatkarze ROB-BUD z Bytowa stanęli oko w oko z elbląsko-ostródzką ekipą KAR-TEL. Faworyzowany w wyniku obserwacji przebiegu turnieju duet ROB-BUD pewnie wygrał to spotkanie 21:13, kontrolując od początku sytuację na boisku i sięgnął po Puchar Dyrektora MOSiR.

Po ostatnim meczu odbyło się uroczyste nagrodzenie najlepszych teamów. Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary oraz medale, które wręczył zawodnikom zastępca dyrektora MOSiR Marek Kucharczyk. Ponadto, każdrmu z uczestników zafundowano pakiet startowy w postaci: izotonika, wody mineralnej i batonów energetycznych.

567

Klasyfikacja końcowa:

1. ROB-BUD Marek Stoltman i Krzysztof Leper

2. KAR-TEL Jakub Teliczan i Marcin Karwacki

3. Mar-El Bartosz Bredziński i Miłosz Krupa

4. Woźny/Bieliński Dawid Woźny i Kacper Bieliński

5. Synowie Anarchii Wojciech Strzyżewski i Dawid Strzyżewski

6. Lambada Elbląg Bartłomiej Jakóbiak i Michał Mieszko

7. Papi Piotr Szałkowski i Paweł Szałkowski

8. Fizjo Michał Skorupa i Jakub Czarnowski

9. Sikora/Woźny Oskar Woźny i Krystian Sikora

10. Żona pierze ja se leżę Michał Masny i Marcin Sawicki

11-12. Wiedźmini Jakub Maciesza i Bartosz Żołędowski

11-12. Major i Przyjaciele Józef Tyszkowski i Karol Tyszkowski

Organizatorami turnieju byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn