W DLPS Auto Handel już mrozi szampana– Ale trzeba postawić kropkę nad „i”

To już finisz Dobromiejskiej Ligi Piłki Siatkowej. W piątek (27 kwietnia) rozegrano drugą kolejkę play-off w XXIV edycji. W meczach grupy silniejszej rywalizowały zespoły Bimber Team Olsztyn z Wenglorzem Lidzbark Warmiński oraz Auto-Handel Dobre Miasto z AKS Kormoran Olsztyn.

Pierwszy mecz zaczął się od dobrej gry zespołu Dariusz Deca i zespół lidzbarski wygrał pierwsze dwie partie do 16 i 23. W trzeciej partii Wenglorz dalej grał skutecznie i od początku uzyskał kilkupunktową przewagę. Jednak Bartek Łukasiak z kolegami po raz kolejny pokazali determinację w trudnej dla siebie sytuacji i wygrali seta do 28. W czwartym więcej błędów było po stronie lidzbarskiej. Set do 20 dla Bimber Team. Piąty set to najbardziej wyrównany i najdłuższy tea break w lidze wygrany do 19 przez zespół olsztyński,. któremu pomógł tym razem dobrze grający Patryk Dobkowski. Dzięki zdobytym punktom Bimber Team umocnił się na trzeciej pozycji i ma tylko jeden punkt mniej od AKS-u i Auto-Handlu.

W meczu bezpośrednich rywali Bimber Team liczyliśmy na większe emocje. Oba zespoły przystąpiły do gry bardzo zmotywowane, ponieważ wynik przesądzał praktycznie o pierwszym miejscu. Ponadto w rundzie zasadniczej wygrał Auto-Handel 3:1 a w rundzie rewanżowej przyznano walkower AKS-owi . Zacięta walka i emocje były tylko w pierwszym secie. Końcówka należała do Auto-Handlu, który wygrał do 22. Przewaga Auto-Handlu rosła w tempie geometrycznym. Wynik tej partii 25-10. W secie trzecim Auto- Handel grał na luzie, choć w końcówce ambitni olsztynianie zbliżyli się i ugrali 23 punkty. Na więcej rywale nie pozwolili. 3:0 dla wielokrotnych mistrzów dobromiejskiej ligi. Wyróżnili się środkowi Kamil Koszewski i Dariusz Czaplejewicz oraz „reżyser” gry zespołu Przemysław Polechoński. Po tej kolejce Auto-Handel i AKS Kormoran mają po 52 punkty. Jednak zespół dobromiejski ma mecz zaległy z Oldboysami.

W ostatniej kolejce 11 maja Auto-Handel zagra z Bimber Team a AKS Kormoran z Wenglorzem Lidzbark Warmiński.Wszystko wskazuje na to, że kolejną edycję wygra dobromiejski zespół.

W grupie słabszej bez większych emocji. Oldoysi pokonali leśników 3:0 a Strefa Fitness Naral Team w takim samym stosunku.