Siatkarze Indykpolu AZS z wizytą u Pani Marszałek – Bohaterowie są szczęśliwi!

Fot. wama-sport.pl

W poniedziałek (8 maja) z siatkarzami Indykpolu AZS – czwartym zespołem tegorocznych rozgrywek PLUS LIGI, spotkali się: wicemarszałek Województwa Wioletta Śląska- Zyśk oraz dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Waldemar Buszan. Wydarzeniu towarzyszyła wspaniała atmosfera. Zawodnicy czuli satysfakcję z tak udanego sezonu, gospodarze – dumę, że na Warmii i Mazurach mamy tak wspaniałą drużynę.

Pani Marszałek nie kryła ogromnej radości. Stwierdziła, że oglądała ostatnie spotkania akademików z zapartym tchem. Zespół dostarczył tylu pozytywnych emocji, że każdy w regionie się z nim utożsamiał Czwarte miejsce w tak ekskluzywnych rozgrywkach jest ogromnym osiągnięciem. We wrześniu na spotkaniu z siatkarzami mówiło się o awansie do czołowej szóstki, plan wykonano więc z dużą nadwyżką, a z wynikiem szedł w parze wspaniały styl jaki towarzyszył olsztynianom w ich meczach na finiszu sezonu. Warto było wspierać tak fantastyczny team.

Prezes klubu Tomasz Jankowski podziękował Samorządowi Wojewódzkiemu za pomoc finansową. Stwierdził, że Indykpol AZS Olsztyn był jedna z najchętniej oglądanych drużyn przez krajowych fanów siatkówki. Mnóstwo bezpośrednich transmisji telewizyjnych z meczów akademików oczywiście przełożyło się na promocję i to bardzo pozytywną, bowiem AZS Olsztyn cieszy się wszędzie powszechną sympatią. Może też dlatego, że klub z Kortowa stoczył tak wspaniałe, dramatyczne boje z Resovią i Zaksą. Naszpikowaną gwiazdami z najwyższej półki i dysponującą kilkakrotnie większym budżetem drużynę z Kędzierzyna mieliśmy prawie na widelcu. Zresztą bliżej byliśmy udziału w finale i zdobycia przynajmniej srebra niż brązu, bo jednak Trefl rozegrał z nami dwa doskonałe mecze.

Ale i tak jesteśmy szczęśliwi – powiedział prezes, bo na co dzień spotykamy się z dowodami uznania zarówno w Olsztynie, jak i w całym kraju. Dobrze skomponowaliśmy tę drużynę pod każdym względem choć przecież nasze możliwości jak na PLUS Ligę były ograniczone. Ogromne znaczenie miała atmosfera w całej ekipie, to też nas niosło do sukcesu. Jest chwila radości, również czas pożegnań. Niektórzy odchodzą i dziękujemy im za wspaniałą postawę w całych rozgrywkach. Mamy już w zasadzie gotowy zespół na nowy sezon, ale najpierw, zgodnie z tradycją przedstawimy propozycję Radzie Nadzorczej, a potem podamy oficjalnie do opinii publicznej. W każdym razie staraliśmy się uwzględnić życzenia trenera, który w minionej PLUS LIDZE udowodnił, że ma duże wyczucie budowaniu zespołu.

Głos zabrali także trener Robetro Santilli i najbardziej doświadczeni siatkarze: Daniel Pliński i Paweł Woicki. Wypowiadali się w podobnym tonie, podkreślając, że pobyt w Olsztynie jest jednym z najlepszych okresów w ich karierze. Tomas Rosseaux też nie żałował ani jednego dnia, tym bardziej, że stolica Warmii i Mazur to wspaniałe miejsce na ziemi.

Pani Marszałek otrzymała w prezencie koszulkę z nr 2, w której gra bombardier AZS Jan Hadrava. Włożyła ja z chęcią do wspólnego zdjęcia z bohaterami minionego sezonu.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn