O wejście do II ligi Cieszyn 2018 – Chemik awansował i to w doskonałym stylu

W niedzielę (20 maja) w Cieszynie zakończył  finałowy turniej o awans do II ligi kobiet. Piękny sukces odniosły siatkarki – UKS Chemik. Olsztynianki wygrały wszystkie trzy spotkania i w doskonałym stylu uzyskały prawo występu w II lidze. Pierwsza baza zdobyta, bo trener Maciej Dobrowolski wcale nie ukrywa, że głównym celem jest awans do I ligi. Życzymy powodzenia, a na razie dziękujemy za sukces w tym sezonie.

Cieszyn

UKS Chemik Olsztyn

Nikola Nosewicz, Natalia Dobuszewski, Aleksandra Truszkowska, Aleksandra Ryglewicz, Weronika Wrzesińska, Julia Sitarska, Joanna Rodak, Oliwia Ekstowicz, Aleksandra Rogala, Iga Siemionow. Trener Marek Kotulski

Harmonogram i wyniki

Piątek (18 maja)

Victoria Cieszyn - Budowlani II Toruń 3:0 (25:22, 25:18, 25:18)

VKS Borowa Wieś - Chemik Olsztyn 2:3 (25:22, 25:19, 13:25, 26:28, 6:15)

Dramatyczne spotkanie, w którym olsztynainki wybrnęły z dużych klopotów. Przegrywały już 0:2, a w czwartym sezcie rywalki prowadziły 20:14. W jednym ustawieniu zdobyliśmy siedem oczek, potem jednak od stanu 24:21 nie wykorzystalismy trzech setboli. W grze na przewagi olsztynianki obroniły meczbola (24:25) i wreszcie rozstrzygnęły seta 28:26. Tie break byl formalnościa 15:6 dla Chemika. W rozgrywkach o wejście do II ligi jest mnóstwo zamieszania. Do rywalizacji przystępuja zespołu, które wcześniej opadły, jest bałagam w przyporządkowaniu druzyn do poszczegolnych grup, zmianiane sa terminy meczów. Trzeba się w tym jakoś znaleźć, tylko co na to centrala jednego z najważniejszych związków sportowych.

Sobota (19 maja)

Budowlani II  Toruń - Chemik Olsztyn 1:3 (25:16, 19:25, 15:25, 13:25)

Tym razem dramatów nie było. Wprawdzie Chemik dość wyraźnie przegrał pierwszego seta, ale zadziałało to pozytywnie na zespół, jak zimny prysznic. Od drugiej partii role się zupełnie odwróciły i olsztynianki miały zdecydowana przewagę we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Mecz nie był tak wyczerpujący fizycznie i psychicznie jak ten piątkowy. To dobrze bo trzeba zachować jak najwięcej sił na niedzielę, kiedy rozstrzygać się będą losy awansu.

Victoria Cieszyn - VKS Borowa Wieś 0:3 (24:26, 25:27, 18:25)

Niedziela (20 maja)

VKS Borowa Wieś- Budowlani II Toruń 3:0 (25:14, 25:11, 25:15)

Chemik Olsztyn - Victoria Cieszyn 3:0 (25:18, 25:23 25:23)

Siatkarki Chemika Olsztyn nie zaprzepaściły szansy i pokonały zespół z Cieszyna w trzech setach. Zaczęły bardzo dobrze wygrywając pierwsza partię, ale w drugiej i trzeciej były trudne momenty. Końcówki należały jednak do Chemika, który jako zespół dojrzewa w ekspresowym tempie. Zaprocentował udział w Mistrzostwach Polski Juniorek, zwłaszcza w turnieju finałowym. Tam dziewczęta rozegrały wiele długich wyrównanych spotkań i rywalizowały pod dużą presją i to zaprocentowało w walce o II ligę. Rywalizacja w Cieszynie odbywała się w bardzo niekorzystnym terminie. Maj to okres matur, co stwarzało wiele problemów. Na dodatek zmiany w terminarzu dokonane w ostatniej chwili też nam nie sprzyjały. Ale była determinacja, która przezwyciężyła wszelkie przeciwności. Cieszymy sie bardzo z awansu, bo widać, że ta drużyna ma duże ambicje i z konsekwencją realizuje wyznaczony cel.

1 Chemik Olsztyn  3  6  9:3

2 VKS Borowa Wieś  3  5  8:3

3 Vixtoria Cieszyn  3  4  3:6

4 Budowlani II Toruń  3  3  1:9