III liga wreszcie z prawdziwego zdarzenia – Do walki staje aż dziesięć zespołów

Fot. Arkadiusz Sółkowski (ilustracja)

W najbliższy weekend (6/7 października) rozpoczną się rozgrywki warmińsko-mazurskiej III ligi siatkarzy. Wcześniej niż zazwyczaj, a to dlatego, że do rywalizacji przystąpi aż dziesięć zespołów, znacznie więcej niż poprzednio. To dobry znak, zwłaszcza w kontekście ambicji II-ligowych niektórych ekip. Więcej gier powinno wpłynąć lepsze przygotowanie do turniejowych batalii.

Oczywiście to też gratka dla kibiców, bowiem każda z drużyn w fazie zasadniczej rozegra aż 18 spotkań (każdy z każdym mecz i rewanż). Zapewne poziom będzie zróżnicowany, ale mimo wszystko jest to bardziej atrakcyjne niż ciągła konfrontacja z tymi samymi rywalami. Nowe ekipy w stawce to AZS UWM (drużyny młodziezowe), SMS Ostróda, Health Revolution Elbląg i GLKS Jurand Barciany.

System punktowania od tego sezonu będzie taki sam jak w rozgrywkach szczebla centralnego, czyli za zwycięstwo w stosunku 3:0 lub 3:1 wygrany zespół otrzyma 3 punkty, za wygraną 3:2 - 2 punkty, przegrany 2:3 otrzyma 1 punkt, zaś przegrany 1:3 lub 0:3 zostanie bez punktów. Na tę chwilę nie wiadomo ile drużyn uzyska prawo awansu do dalszej rywalizacji o awans do II ligi. W kwietniu 2019r. zostaną rozegrane turnieje 1/4 i 1/2 finału. Turnieje finałowe zaplanowane są na maj 2019 r.

O premierze III ligi napisali do nas przedstawiciele CSIR PAŁAC KAMIENIEC, którzy przez cały wrzesień przygotowywali się do rozgrywek pod okiem trenera Łukasza Nikraszewicza

Siatkarze tego klubu zapraszają jednocześnie na inauguracyjny mecz już w najbliższą niedzielę(7 października) z zespołem. HEALTH REVOLUTION ELBLĄG Dodatkowego smaczku do tego meczu może dodać fakt, iż po drugiej stronie siatki wystąpi aż 5 zawodników, którzy do niedawna reprezentowali barwy Pałacu. Początek spotkanie o godzinie 16 w hali Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu przy ul. Piastowskiej 5c. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

I kolejka

KPS GIETRZWAŁD - GLKS JURNAD BARCIANY

CSIR PAŁAC KAMIENIEC - HEALTH REVOLUTION ELBLĄG

GKS CRESOVIA GÓROWO IŁAWECKIE - SMS OSTRÓDA

WENGLORZ VOLLEY LIDZBARK WARMIŃSKI - AZS UWM OLSZTYN

KS DREAM EŁK - KS MASURIA VOLLEY GIŻYCKO

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn