W II lidze: Energa Truso wreszcie mądrze i skutecznie, w Siedlcach Chemik specjalnie nie pograł

W sobotę (6 października) grały siatkarski II ligi. Powody do radości mieli tylko kibice w Elblągu, bowiem Energa Truso odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie pokonując Gedanie Gdańsk 3:1 (19,19,-23,22). Zespól zagrał wreszcie mądrze i skutecznie. Natomiast zawodniczki UKS Chemik Olsztyn nadal nie wygrały jeszcze seta. Tym razem olsztynianki doznały bolesnej porażki w wyjazdowej potyczce z UKS Ósemka Siedlce 0:3 (-15,-9,-20)

Energa Truso Elbląg – Gedania Gdańsk 3:1 (25:19, 25:19, 23:25, 25:22)

Energa Truso Elbląg: Katarzyna Szostak, Paulina Markowicz, Izabela Wąsik, Gaja Mackiewicz, Julia Głowacka, Natalia Dabrowska, Agnieszka Kowalczyk (l),oraz Edyta Fiedorowicz (l) Adrianna Dziąbowska, Aleksandra Czyjak, Wiktoria Florek.

Siatkarki Energa Truso wreszcie zrealizowały założony plan taktyczny, a to zaowocowało zdobyciem kompletu punktów. Oczywiście Gedania nie jest tak mocnym zespołem jak Pałac, nie mniej widać było znaczna poprawę w grze i przede wszystkim wykorzystywanie swoich atutów. Pierwsze dwa sety toczyły się przy przewadze elblążanek. W trzecim prowadziły już 20:17, ale poniosła je fantazja i w efekcie przegrały do 23. Przekonały się, że do końca należy zachować „zimną głowę”. Można było się obawiać, że losy meczu się odwrócą. Czwarty set był bardzo wyrównany, na szczęście w końcówce to siatkarki Energa Truso okazały się lepsze. Ważne punkty, oby dodały drużynie pewności.

UKŻPS Kościan - Spójnia Stargard 3:0 (25:18, 25:20, 25:21)

UKS ZSMS Poznań - Orzeł Malbork 1:3 (26:28, 22:25, 25:13, 19:25)

SKF Politechnika Poznańska - Energetyk II Poznań 2:3 (22:25, 25:22, 21:25, 25:23, 9:15)

APS Rumia - SMS Police 0:3 (17:25, 16:25, 23:25)

Truso Elbląg - Gedania Gdańsk 3:1 (25:19, 25:19, 23:25, 25:22)

11 KS Spójnia Stargard 2 0 1:6

UKS Ósemka Siedlce – UKS Chemik Olsztyn 3:0 (25:15, 25:9, 25:20)

Siatkarki Chemika przezywają trudne chwile, a mocne i doświadczone rywalki nie oszczędzają nowicjusza. Wynik spotkania jest bardzo wymowny. W środę z zespołem Białegostoku były momenty naprawdę dobrej gry, ale wszystko niweczyły serie błędów. W Siedlcach olsztynianki w ogóle nie nawiązały walki. Jedynie w trzeciej partii uzyskały przyzwoity rezultat, ale gospodynie zdając sobie sprawę z dominacji wyraźnie pofolgowały. Faktem jest, że Siedlce należą do najmocniejszych ekip w II lidze, ale mimo wszystko trudno usprawiedliwić tak wysoka porażkę.

LTS Legionovia Legionowo- AZS AWF Warszawa 1:3 (11:25, 15:25, 25:23, 18:25)

BAS Białystok - Łaskovia Łask 2:3 (26:24, 19:25, 25:21, 23:25, 8:15)

UKS Siedlce - Chemik Olsztyn 3:0 (25:15, 25:9, 25:20)

Dargfil Tomaszów Maz. - Sparta Warszawa 2:3 (22:25, 25:23, 22:25, 25:18, 15:17)

Krótka Mysiadło - Nike Węgrów 3:1 (24:26, 25:20, 25:18, 25:21)