Łatwa przeprawa Indykpolu AZS w Pucharze CEV – Na razie zdecydowanie z górki

Fot. indykpol.azs.pl facebook

W pierwszym spotkaniu 1/32 finału Pucharu CEV siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali we wtorek (6 listopada) w Uranii fiński zespół Hurrikaani Loimaa 3:0 (14,16,20). Spotkanie rewanżowe za tydzień w Finlandii będzie więc formalnością, bo przewaga punktowa i różnica w umiejętnościach jest ogromna. Ale to dobrze, bo przecież rozgrywki pucharowe trzeba pogodzić z PLUS LIGĄ

Indykpol AZS Olsztyn – Hurrikaani Loimaa 3:0 (25:14,25:16,25:20)

Indykpol AZS Olsztyn: Hadrava (11), Andringa (9), Kapelus (2), Pietraszko (10), Woicki, Warda (11), Żurek (libero) oraz Kańczok (3), Gil (2), Lux (6) oraz Urbanowicz (1)

Hurrikaani Loimaa: Ropponen (12), Toivainen (9), Kouki (1), Porkka (4), West (2), Oivanen (6), Mutka (libero) oraz Rumpunen (5)

Po wielu latach przerwy akademicy wrócili do rywalizacji międzynarodowej. Puchar CEV jest imprezą średniej rangi, ale wiele wśród uczestników nie brakuje klasowych drużyn. Na pierwszy ogień olsztynianie trafili jednak na słabszych przeciwników i wtorkowa potyczka była typowym spacerkiem. Gospodarze w każdej partii mieli ogromna przewagę, a trener Robert Santilli bez ryzyka, mógł skorzystać ze wszystkich zawodników. Zdarzały się w tym spotkaniu momenty przestojów, ale wynikały one z chwilowego braku koncentracji. Tak to bywa, gdy przewaga jest tak duża.

Zapewne rewanżu Finowie postawią większy opór, ale raczej wątpliwe by urwali akademikom nawet jednego seta.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn