Indykpol AZS w następnej rundzie Pucharu CEV – 2:3 w Salonikach, ale po trzech setach awans był zapewniony

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn awansowali w środę (5 grudnia) do 1/8 finału Pucharu CEV. W rewanżowym spotkaniu przegrali wprawdzie w Salonikach z PAOK 2:3 (-22,17,16,-21,-12), ale tydzień wcześniej w Uranii pokonali grecką drużynę 3:1 i okazali się w bilansie dwóch meczów lepsi. W Salonikach wielkich dramatów nie było. Akademicy zdecydowanie wygrali drugą i trzecia partię. Wszystko było jasne.

PAOK Saloniki – Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (25:22, 17:25, 16:25, 25:21, 15:12). Pierwszy mecz 3:1 dla Indypolu AZS – awans Polaków.

PAOK Saloniki: Marquez (3), Gorczaniuk (7), Okolić (17), Takaouridis (11), Szafranowicz (1), Filippow (1), Eframidis (libero), oraz Terzis (2), Kapetanidis (4), Gatsis (4), Tzourits (5), Jimenez (3), Boutos (4) i Konstantinidis (libero)

Indykpol AZS Olsztyn: Hadrava (16), Kapelus (17), Warda (14), Woicki (3), Andringa (3), Zniszczoł (2), Żurek (libero) oraz Kańczok (3), Lux (8), Pietraszko (1), Gil, Urbanowicz (5), Poręba (6) i Zabłocki (libero)

Rozgrywki pucharowe mają swoją specyfikę. Oczywiście wolelibyśmy, by akademicy odnieśli dwa zwycięstwa, ale w takich turniejach liczy sie przede wszystkim awans do kolejnej rundy. Wbrew pozorom spotkanie w Salonikach okazało się łatwiejsze. Wprawdzie przegraliśmy pierwsza partię, ale mozna to wytłumaczyć specyfiką hali oraz entuzjazmem rywali i ich kibiców, którzy po wyrównanym meczu w Olsztynie widzieli szansę przejścia polskiej druzyny. Gdy jednak w drugim secie AZS przejął inicjatywę i zaczął realizować swój plan przeciwnicy byli praktycznie bezradni. Wysoko wygrane obie odsłony świadcza o przewadze i pewności w grze. Oczywiście od czwartej partii była to juz towarzyska potyczka zresztą bardzo wyrównana. O obu setach gospodarze odskoczyli w końcówkach. Inna sprawa, że trener Santilli dał pograc rezerwowym, bo przecież trzeba szybko zregenerować sie przed kolejnyn spotkaniem ligowym. Grekom pozostała satysfakcja ze zwyciestwa, ale to my szykujemy sie spotkan pucharowych. A nastepnym przeciwnikiem AZS-u będzie rosyjski zespół Kuzbas Kemerowo.