Pierwsze starcie dla BAS Białystok – AZS UWM wprawdzie bez zwycięstwa, ale z przekonaniem, że rywal jest w zasięgu

Fot. Krawczyk Photo (ilustracja)

Pierwsze podwójne starcie półfinałowe fazy play off II ligi siatkarzy BAS Białystok – AZS UWMOlsztyn przyniósło w weekend (9/10 marca) dwa zwycięstwa gospodarzom 3:0 (25,17,21) i 3:2 (-20,21,23,-15,12)  Siatkarze ze stolicy Podlasia byli zdecydowanymi faworytami i choć wykonali plan , to jednak postawa akademików, zwłaszcza w niedzielnej potyczce, może napawac optymizmem. W Kortowie zapowiadają się duże emocje.

I mecz

BAS Białystok – AZS UWM Olsztyn 3:0 (27:25, 25:17, 25:20)

AZS UWM Olsztyn: Rafał Maluchnik, Sebastian Kostrubski, Wiktor Mielczarek, Mateusz Poręba, Mateusz Lewoc, Dawid Sokołowski, Jakub Ciunajtis (l) oraz Adam Świdroń, Maciej Petelczyc.

Akademicy rozpoczęli mecz bardzo obiecująco. Grali na luzie, ale ze świadomością klasy przeciwnika. Efekt był znakomity, bowiem przez niemal całą partie prowadziliśmy. Niestety w końcówce daliśmy się dogonić i to do faworytów należało ostatnie słowo. Fakt, że zaprzepaściliśmy taką szansę bardzo źle wpłynął na morale zespołu olsztyńskiego, który oddał inicjatywę rywalom. W drugiej i trzeciej odsłonie wyższość siatkarzy ze stolicy Podlasia nie podlegała dyskusji.

II mecz

BAS Białystok – AZS UWM Olsztyn 3:2 (20:25, 25:21, 25:23, 15:25, 12:15) - stan rywalizacji 2:0

W meczu rewanżowym akademicy byli bliscy sprawienia dużej niespodzianki. Wyciągnęli wnioski z sobotniej porażki, uwzględnili to w taktyce gry, co przyniosło to konkretne efekty. Już w pierwszym secie olsztynianie uzyskali przewagę, rywale sprawiali wrażenie zupełnie zaskoczonych. Mimo wszystko zmobilizowali się i wyrównali na 1:1. Trzeci set okazał się kluczowym. Kortowianie mieli ogromne szanse, by rozstrzygnąć partię na swoja korzyść. Niestety w końcówce kilka razy zadrżała ręka, co gospodarze wykorzystali bezlitośnie. Biorąc pod uwagę to co działo się w następnej odsłonie (wygrana do 15), mogliśmy z powodzeniem pokusić się o zwycięstwo 3:1. A tak doszło do tie breaka, w którym doświadczenie i własna hala okazały się argumentami decydującymi. Zespół z Białegostoku odskoczył na kilka punktów i potem przy pełnej koncentracji utrzymał przewagę.

Nie udało się ze stolicy Podlasia wywieźć wygranej, ale mimo wszystko postawa AZS UWM, zwłaszcza w spotkaniu rewanżowym, napawa nadzieją, że na w kortowskiej hali akademicy są w stanie sprawić niespodziankę. W każdym razie zapowiadają, że łatwo skóry nie sprzedadzą.

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn