Awangarda Volley Liga Elbląg 2018/18 - Ósemka rozpoczyna fazę play off

Fot. MOSiR Elbląg

Zakończyła się runda zasadnicza siatkarskich rozgrywek Awangarda Volley Liga organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. A to oznacza, że osiem najlepszych drużyn zagra w fazie flay off, natomiast pozostałe drużyny zmierzą się w walce o miejsca 9-12.

Za nami ostatnia kolejka rundy zasadniczej Avangarda Volley Ligi. Przez ponad pięć miesięcy dwanaście drużyn rywalizowało o pierwszą ósemkę i tym samym prawo gry w fazie play off. Ostatecznie, po rozegraniu 66 spotkań, poznaliśmy zespoły , które w najbliższych tygodniach powalczą o tytuł amatorskiego mistrza Elbląga. W gronie ośmiu najlepszych ekip znalazły się drużyny, które od kilku sezonów wiodą prym w tych rozgrywkach, choć oczywiście nie obyło się bez niespodzianek. Za największą z nich na pewno można uznać brak w play offach zespołu Major i Przyjaciele, który przecież poprzedni sezon zakończył na ósmym miejscu. Ich potknięcie wykorzystała młoda ekipa IKS Atak, która rzutem przysłowiowym „rzutem na taśmę” znalazła się w gronie ośmiu najlepszych ekip rozgrywek organizowanych przez MOSiR.

img 2285

Bezapelacyjnie, najlepszą drużyną pierwszego etapu siatkarskich rozgrywek została drużyna LOGBARTRANS. Najbardziej utytułowana ekipa ligi w jedenastu meczach nie zaznała goryczy porażki, oddając rywalom zaledwie jednego seta. LOGBARTRANS z dorobkiem 32 punktów otwiera ligową tabelę. Na drugim miejscu po rundzie zasadniczej znalazł się zespół ZNP, czyli ubiegłoroczni triumfatorzy ligi. Nauczyciele stracili do lidera cztery punkty, mając na swoim koncie dwie porażki. Wysokie trzecie miejsce po pierwszej rundzie przypadło debiutującej w rozgrywkach ekipie Mar-El Instalacje Elektryczne. Choć ich wysokie miejsce przed fazą play off nie powinno być zaskoczeniem, gdyż w drużynie występują zawodnicy znani już wcześniej z siatkarskich rozgrywek organizowanych przez MOSiR. Pozostałe miejsca w play offach przypadły następującym drużynom: KOLEX Hale Stalowe, Dream Team, Adehadowo Team, Sisley Volley Team oraz IKS Atak.

Osiem najlepszych zespołów swoją rywalizację w fazie play off rozpocznie od wtorku (12 marca). Mecze 1/4 finału (zespoły grają mecz i rewanż) potrwają do końca marca. Następnie, cztery zwycięskie drużyny zmierzą się w półfinałach, natomiast przegranym pozostanie walka o miejsca 5-8. Wielki finał zaplanowano na sobotę, 13 kwietnia. W nim spotkają się cztery najlepsze drużyny obecnego sezonu. Mecz o 3 miejsce rozpocznie się o godz. 11:00, natomiast finał zaplanowano na godz. 13:00. Oba mecze rozegrane zostaną w Hali Sportowo- Widowiskowej MOSiR przy al. Grunwaldzkiej.

img 2368

Zainteresowanych kibiców zapraszamy w każdy wtorek i środę na godz. 19.30 do hali sportowej III LO przy ul. Browarnej. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u w zakładce Awangarda Volley Liga . Sponsorem Elbląskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej jest Salon Łazienkowy i Hurtownia Budowlana Awangarda.

Tekst i fot. MOSiR

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn