Ćwierćfinały MP Młodzików 2019 - IKS Atak Elbląg nie zmarnował okazji, zagrał jak na mistrza przystało, jest awans

W weekend (22/24 marca) odbywały się ćwierćfinałowe turnieje Mistrzostw Polski młodzików w siatkówce. Z trzech ekip z okręgu warmińsko-mazurskiego, awans wywaczyli tylko chłopcy z IKS Atak Elbląg, którzy w niedzielę postawili kropke nad "i", pokonując 2:0 gospodarzy z Suwałk. UKS Absolwent Sport Club Olsztyn był w tym turnieju czwarty, podobnie jak  SMS Ostróda  w Radomiu.

W pierwszej fazie uczestnicy rywalizują w dwóch podgrupach (po trzy ekipy) systemem każdy z każdym. Do 4-zespołowego mini finału kwalifikują się po dwie drużyny z zaliczeniem wyniku z podgrupy. Następnie grają między sobą zespoły z podgrupy A i B. Po podliczeniu punktów ekipy z pierwszego i drugiego miejsca otrzymają przepustki do półfinałów Mistrzostw Polski

48379289 1356047207880239 7778248634197344256 n

Suwałki

Podgrupa A

IKS Atak Elbląg: Podgrupa AOliwer Oliwier Woźnicki (kapitan) , Michal Michał Muraszko, Michał Michał Rożek Rożankowski, Wiktor Banach, Adam Topolewski , Benjamin Olechnowicz , Kuba Król , Szymon Patecki , Kamil Dobosz , Oskar Woźny , Antek Posadzy , Igor Zaroda, Marek Bielecki , Marcel Kańduła. Trenerzy: Piotr Kowal i Dawid Woźny

Piątek (22 marca)

MOS Wola Warszawa - Olimpik Mońki 2:0 (25:19, 25:10)

Olimpik Mońki - Atak Elbląg 0:2 (19:25, 14:25)

Zdecydowane zwycięstwo mistrzów województwa warmińsko-mazurskiego. W drugim secie elblążanie prowadzili 13:1 i trener dał pograć wszystkim zawodników. W sobote bardzo trudny mecz z MOS Wola, którego wynik zostanie zaliczony do puli finałowej.

Sobota (23 marca)

Atak Elbląg - MOS Wola Warszawa 0:2 (16:25, 16:25)

Bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie wygrali jednak dośc wyraźnie warszawiacy. Oczekiwalismy bardziej zaciętej potyczki. Teraz elblążanie musza wygrać dwa spotkania w faie finalowej i jest to w ich zasięgu.

Kolejność

1 MOS Wola Warszawa 2  4  4:0

2 IKS Atak Elbląg  2  3  2:2

3 Olimpik Mońki  2   2  0:4

juy4

Podgrupa B

UKS Absolwent Sport Club Olsztyn: Szymon Ławrynowicz, Michał Bazydło, Olek Rybak, Patryk Kalinowski, Szymon Kluchciński, Przemysław Wiliam, Jakub Mioduszewski, Szymon Kowalski, Julian Kuchta, Maciej Tarnowski, Maciej Kryger. Trenerzy: Adam Kurian i Łukasz Dymerski.

Serbinów Biała Podlaska - Absolwent Olsztyn 1:2  (25:22, 16:25, 14:16)

W pierwszym secie olsztynianom zabrakło troche cierpliwości, ale później na szczęście opanowali sytiację. W drugim secie byli juz wyraźnie lepsi. W tie breaku Absolwent dyktował waunki (6:2). W polowie seta pojawiło sie kilka błędów, na szczęście na fniiszu chłopcy nie zawiedli.

Absolwent Olsztyn - SUKSS Suwałki 1:2 (25:23, 19:25, 13:15)

Bardzo zacięte spotkanie. O zwycięstwie gospodarzy zadecydował w zasadzie jeden zawodnik, który zwłaszcza w tie breaku wykazał dużą skuteczność. Czekamy na wynik sobotniego meczu Suwałk z Serbinowem. Od tego zależą dalsze losy Absolwenta.Wygrały Suwałki i olsztynianie sa w czwórce.

SUKSS Suwałki - UKS Serbinów Biała Podlaska 2:0 (25:16, 25:23)

Kolejność

1 SUKSS Suwałki  2  4  4:1

2 Absolwent Olsztyn  2  3  3:3

3 Serbinów Biała Podlaska  2  2  1:4

Uwaga: Jeśli w czwórce są zespoły z tego samego województwa  rozgrywaja pierwszy mecz między sobą bez względu na zajęte miejsca w podgrupie.

Faza finałowa

o 5 miejsce Olimpik Mońki - Serbinów Biała Podlaska 0:2 (15:25, 22:25)

Atak Elbląg - Absolwent Olsztyn 2:9 (25:10, 25:15)

Po bardzo słabym występie przeciwko MOS Wola, elblążanie wrócili do normalnej swojej dyspozycji i nie dali szans Absolwentowu. Przed IKS Atak w niedzielę najważniejsza próba. Musi wygrac z Suwalkami.

MOS Wola Warszawa- SUKSS Suwałki 2:0 (27:25, 25:16)

Niedziela (24 marca)

MOS Wola Warszawa - Absolwent Olsztyn 2:0 (25:11, 25:14)

Atak Elbląg - SUKSS Suwałk 2:0 (25:14, 25:22)

Mistrzowie województwa warmińsko-mazurskiego nie zmarnowali szansy. Byli bardzo skoncentrowani i w pierwszej partii nie dali rywalom najmniejszych szans. W drugim secie gospodarze postawili wyższe wymagania, ale w odpowiednim czasie zafunkcjonowała zagrywka i awans do półfinałów Mistrzostw Polski stał się faktem. Trzymamy teraz kciuki za dobre losowanie