W sobotę AZS UWM zakończył ligowy sezon – BAS Białystok pokazał klasę

Fot. Krawczyk Photo (ilustracja)

W trzecim meczu półfinałowym fazy play off II ligi siatkarzy AZS UWM Olsztyn przegrał w sobotę (23 marca) w Kortowie z zespołem BAS Białystok 0:3 (-19,-23,-24) i tym samym zakończył rozgrywki ligowe. Była to trzecia porażka akademików z rywalem z Podlasia, który awansował do finału, my zajęliśmy ostatecznie czwarte miejsce w rozgrywkach. To jeden z lepszych wyników w ostatnich sezonach.

AZS UWM Olsztyn – BAS Białystok 0:3 (19:25, 23:25, 24:26), stan rywalizacji 3:0 dla BAS Białystok

AZS UWM Olsztyn: Rafal Maluchnik, Sebastian Kostrubski, Dawid Sokołowski, Wiktor Mielczarek, Mateusz Poręba, Mateusz Lewoc, Jakub Ciunajtis (l) oraz Adam Świdroń, Oliwier Kubacki, Maciej Petelczyc

Mecz do złudzenia przypominał potyczki sprzed dwóch tygodniu w Białymstoku. Na dystansie olsztynianie prowadzili równa walkę, nawet prowadzili, jednak w końcówkach widać było większą dojrzałość siatkarzy z Podlasia. Przy naszym aktualnym potencjale był to rywal nie do przejścia, zwłaszcza w wielomeczu. Czkawką odbił się głęboki kryzys w drugiej części fazy zasadniczej rozgrywek. Spadliśmy na czwarte miejsce, a to oznaczało, że trafimy na bezkonkurencyjny w tej grupie BAS Białystok. Teraz większość zawodników przygotowywać się będzie do Akademickich Mistrzostw Polski, w których kortowianie chcą powalczyć o finał i zająć w nich czołowa lokatę..

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn