W sobotę finał Awangarda Volley Ligi – Czy debiutant bez kompleksów zagrozi faworytowi?

Fot. MOSiR Elbląg

Zespoły LOGBARTRANS i Mar-El Instalacje Elektryczne zmierzą się w walce o złote medale siatkarskich rozgrywek Awangarda Volley Liga, organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Finałowy turniej rozegrany zostanie w najbliższą sobotę, 13 kwietnia.

W kończącym się właśnie sezonie, prym w lidze wiodły nie jak dotychczas dwie drużyny, a cztery ekipy, co pokazuje, że poziom rozgrywek znacznie się podniósł. W wielkim finale spotkają się tym razem zespoły LOGBARTRANS i Mar-El Instalacje Elektryczne. I o ile obecność siatkarzy LOGBARTRANS nie dziwi, bo praktycznie co roku meldują się w finale, to obecność ekipy Mar-El jest już pewnego rodzaju niespodzianką. Drużyna, która debiutuje w lidze, bez żadnych kompleksów wdarła się na podium rozgrywek organizowanych przez MOSiR.

Zdecydowanie łatwiejszą drogę do finału mieli ubiegłoroczni wicemistrzowie ligi. LOGBARTRANS w półfinale spotkał się z Dream Team. I mimo, że rywale ambitnie walczyli i starali się przeciwstawić bardziej doświadczonym przeciwnikom, to LOGBARTRANS „załatwił temat” w trzech setach. Najbardziej wyrównana była druga partia zakończona wynikiem 25:23. Dwie pozostałe kończyły się wynikiem 25:19.

Prawdziwy bój stoczyły natomiast dwaj pozostali uczestnicy półfinału, czyli siatkarze ZNP i Mar-El Instalacje Elektryczne. Tu do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break, a pięciosetowa walka była bardzo zacięta i mordercza. Mecz lepiej rozpoczął Mar-El, który pierwszego seta wygrał 25:21. To najwyraźniej podrażniło ZNP, które w drugim secie niemal zgniotło rywali, wygrywając 25:11. Także trzecia partia padła łupem nauczycieli, którzy wygrali 25:21 i w całym meczu wyszli na prowadzenie. Jednak im dłużej trwało spotkanie, tym coraz lepiej na boisku radzili sobie siatkarze Mar-El. W czwartej, jakże wyrównanej partii, zwyciężyli 25:23 i o wszystkim musiał decydować tie-break. W nim więcej sił zachowali zawodnicy Mar-El, zwyciężając 15:11 i w całym meczu 3:2.

Zapowiada się ciekawa walka o tytuł mistrzowski i choć na papierze faworytami są siatkarze zespołu LOGBARTRANS, to w najważniejszym meczu sezonu Mar-El nie pozostaje bez szans i może ponownie sprawić niespodziankę.

Nim jednak poznamy mistrzów siatkarskiej ligi, kibice obejrzą potyczkę o trzecie miejsce w którym spotkają się przegrani z meczów półfinałowych, tj. Dream Team i ZNP Elbląg. To powinien być kolejny tego dnia ciekawy mecz , tym bardziej, że obrońcy tytułu – siatkarze ZNP będą chcieli zrehabilitować się za półfinałowe niepowodzenie i sezon zakończyć na podium. Jedno jest pewne, że czekają nas duże emocje, w których ważną rolę będą odgrywały takie składowe jak: umiejętności, doświadczenie, wiek zawodników, predyspozycja dnia i tak zwana chłodna głowa.

Która z drużyn stanie ostatecznie na najniższym stopniu podium, przekonamy się niebawem. Finałowy turniej Awangarda Volley Ligi rozegrany zostanie w sobotę (13 kwietnia) w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR przy al. Grunwaldzkiej. Mecz o 3 miejsce rozpocznie się o godz. 11:00, natomiast finał zaplanowano na godz. 13:00. Po ostatnim meczu odbędzie się uroczysta dekoracja oraz wręczenie nagród. Zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki do odwiedzenia w sobotę hali i wspierania dopingiem swoich ulubionych drużyn.

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u w zakładce Awangarda Volley Liga . Sponsorem Elbląskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej jest Salon Łazienkowy i Hurtownia Budowlana Awangarda.

Wyniki półfinałów:

ZNP Elbląg - Mar-El Instalacje Elektryczne 2:3 (21:25, 25:11, 25:21, 23:25, 11:15)

LOGBARTRANS - Dream Team 3:0 (25:19, 25:23, 25:19)

Tekst i fot. MOSiR

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn