Półfinał Akademickich MP Olsztyn 2019 – UWM najlepszy na własnych śmieciach, powtórka mile widziana

Fot. indykpol azs olsztyn facebook

W weekend (12/14 kwietnia) w halach: Urania i kortowskiej odbywał się półfinałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce mężczyzn. W rywalizacji uczestniczyło 12 drużyn z uczelni warszawskich, łódzkich, białostockich i olsztyńskich (UWM i OSW). Cztery najlepsze uzyskały przepustki do imprezy finałowej. Turniej wygrał UWM Olsztyn, oby powtórzył sukces w imprezie głównej . OSW na 12 miejscu.

Grupa A

UWM Olsztyn: Rafał Maluchnik, Oliwier Kubacki, Maciej Petelczyc, Adam Świdroń, Mateusz Poręba, Mateusz Lewoc, Jakub Ciunajtis, Mateusz Olbryś, Krystian Wojtkiewicz, Tomasz Narkun, Karol Jankiewicz, Grzegorz Krzan

Piątek 12 kwietnia

Społeczna Akademia Nauk Łódź – Wyższa Szkoła Menedżerska Warszawa 2:0 (27:25,25:18)

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie – Społeczna Akademia Nauk Łódź 2:0 (25:19,25:13)

Sobota 13 kwietnia

Wyższa Szkoła Menedżerska Warszawa – Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie 0:2 (19:25, 16:25)

Tabela

1. UWM Olsztyn 2 4 4:0

2. SAN Łódź 2 3 2:2

3. WSM Warszawa 2 2 0:4

Grupa D

OSW Olsztyn: Piotr Stasiewicz, Bartosz Bezdziecki, Aleksander Wiśniewski, Dawid Wiśniewski, Łukasz Iwaszko, Łukasz Dziedzic, Rafał Ogonowski, Mateusz Piotrowski

Piątek 12 kwietnia

Uniwersytet Warszawski – Politechnika Warszawska 1:2 (24:26,25:23,8:15)

Olsztyńska Szkoła Wyższa – Politechnika Warszawska 0:2 (14:25, 19:25)

Sobota 13 kwietnia

 Uniwersytet Warszawski – Olsztyńska Szkoła Wyższa 2:0 (25:10, 25:19)

Tabela

1. Politechnika Warszawska 2 4 4:1

2. Uniwersytet Warszawski 2 3 3:2

3. OSW Olsztyn 2 2 0:4   

Ćwierćfinał (1/8)

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Uniwersytet Warszawski2:0 (25:17, 25:21)

Półfinał

- Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie 0:2 (19:25, 21:25)

Finał

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Politrchnika Łódzka 2:0 (25:15, 25:16)

Strefa 9/12

WSM Warszawa - OSW Olsztyn 2:0 25:19, 25:10)

o 11 miejsce

Politechnika Białostocka - Olsztyńska Szkoła Wyższa 2:0 (25:23, 25:22)

Klasyfikacja końcowa

1.UWM Olsztyn

2.Politechnika Łódzka

3. SAN Łódź

4. ALK Warszawa

5. WAT Warszawa

6. UW Warszawa

7. Politechnika Warszawska

8. AszWoj Warszawa

9. SGH Warszawa

10. WSM Warszawa

11. Politechnika Białostocka

12. OSW Olsztyn

 

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn