Awangarda Volley Liga po finałach - LOGBARTRANS mistrzem Elbląga

Fot. MOSiR Elbląg

Zawodnicy zespołu LOGBARTRANS zostali siatkarskimi mistrzami Elbląga. W finale Awangarda Volley Ligi gładko pokonali Mar-El Instalacje Elektryczne 3:0. Natomiast brązowe medale trafiły do siatkarzy ekipy Dream Team, która po dramatycznym meczu pokonała 3:2 obrońców tytułu ZNP Elbląg.

Tak jak można się było spodziewać, najważniejszym atutem drużyn walczących o mistrzostwo Awangarda Volley Ligi było, oprócz umiejętności siatkarskich, także doświadczenie. W wielkim finale spotkały się zespoły LOGBARTRANS i Mar-El Instalacje Elektryczne. Obecność tej pierwszej drużyny nie była wielką niespodzianką, gdyż w rundzie zasadniczej był to jedyny team bez porażki. Natomiast Mar-El Instalacje Elektryczne w drodze do finału wyeliminował obrońców tytułu drużynę ZNP Elbląg.

Pierwszy set finału zakończył się wyraźnym zwycięstwem drużyny LOGBARTRANS 25:17. Jej zawodnicy kontrolowali przebieg gry i nie pozwolili rywalom na rozwinięcie skrzydeł. Set drugi zaczął się nieoczekiwanie. Mar-El Instalacje Elektryczne po kilku minutach prowadził już 7:2. Wtedy do odrabiania strat wzięli się faworyci , którzy pokazali kilka znakomitych zagrań i szybko z nawiązka odrobili straty. Było 13:9 na ich korzyść. Dalsza walka na parkiecie to klasyczna wymiana ciosów, która zakończyła się po myśli LOGBARTANS, czyli zdobyciem drugiego seta 25:19.

Świadomi wagi trzeciej partii , która mogła być ostatnią, zawodnicy Mar-El Instalacje Elektryczne w dużym skupieniu i starannie przygotowywali każdą akcję punktową i w ten sposób wysunęli się na prowadzenie 11:5. Była to już przewaga pozwalająca myśleć o sukcesie. Ale siatkarze LOGBARTRANS włączyli piąty bieg i w kilka minut doprowadzili do remisu 13:13 Już do końca meczu żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć od przeciwnika na więcej niż 2 punkty.. LOGBARTANS nie wykorzystał pierwszej piłki meczowej przy stanie 24:22, jednak już druga próba zakończyła się sukcesem

W meczu o trzecie miejsce spotkali się przegrani z meczów półfinałowych, tj. ZNP Elbląg i Dream Team. Mecz był bardzo wyrównany, walka na siatce toczyła się punkt za punkt i dopiero końcówka seta pierwszego należała do drużyny ZNP, która rozstrzygnęła ją na swoją korzyść 25:21. Podobnie wyglądała druga odsłona meczu, którą wygrali ,,nauczyciele’ 25:20. I kiedy zanosiło się na powtórzenie wyniku z rundy zasadniczej , kiedy to ZNP wygrał w trzech krótkich setach 3:0, nastąpił nieoczekiwany zwrot sytuacji. Dream Team zagrał zgodnie ze swoją nazwą i zdemolował ZNP 25:11. Po tym nokaucie „nauczyciele” dość długo dochodzili do siebie, bo set czwarty także toczył się pod dyktando Dream Team, który prowadził już 21:11. Widmo tie-breaku podziałało ożywczo na zespół ZNP który zdobył 10 punktów w serii i doprowadził do wyniku 23:21 dla Dream Team. Ten pościg kosztował jednak sporo sił siatkarzy ZNP i to Dream Team zdobył decydujące punkty wygrywając czwartego seta 25:21. Tym samym set piąty stał się faktem. W nim uwidoczniła się przewaga będącego na fali zespołu Dream Team, który decydującą odsłonę ,,finału pocieszenia’’ wygrał 15:10 i mógł cieszyć się ze zdobycia trzeciego miejsca w rozgrywkach Awangarda Volley Liga 2018/2019.

Po ostatnim meczu nastąpiło uroczyste zakończenie sezonu, wręczenie statuetek i medali. Trofea, medale i nagrody dla uczestników turnieju finałowego wręczył Krzysztof Fedak, kierownik Działu Organizacji Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Statuetki za trzy pierwsze miejsca zostały zaprojektowane, wykonane i ufundowane przez firmę KOLEX Hale Stalowe. Dodatkowo, trzy pierwsze drużyny otrzymały nagrody finansowe ufundowane przez sponsora tytularnego ligi, hurtownię budowlaną oraz salon łazienkowy Awangarda. Zwycięzcy rozgrywek LOGBARTRANS otrzymali bon upominkowy o wartości 900 zł, który decyzją drużyny zostanie przekazany na rzecz elbląskiej Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej nr 1 przy ulicy Chrobrego, siatkarze Mar-El Instalacje Elektryczne otrzymali bon w kwocie 600 zł, a Dream Team, który zajął miejsce trzecie, wzbogacił się o 300 zł.

Więcej zdjęć można obejrzeć w galerii na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – mosir.elblag.eu

57

Wyniki turnieju finałowego:

o 3 miejsce:

ZNP Elbląg – Dream Team 2:3 (25:21, 25:20, 11:25, 21:25, 10:15)

o 1 miejsce:

LOGBARTRANS – Mar-El Instalacje Elektryczne 3:0 (25:17, 25:219, 25:23)

Skład zwycięskiej drużyny LOGBARTRANS: Cherek Zbigniew, Guzowski Rafał, Koterwa Daniel, Kowal Piotr, Malinowski Piotr, Marcinkiewicz Wojciech, Myśliński Grzegorz, Narewski Marcin, Samulewski Wojciech, Walędzik Marcin.

Tekst i fot. MOSiR

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn