VII Ogólnopolski Turniej „2” o Puchar Małgorzaty Glinki Lębork – Na podium MOSiR Gizycko i Wilczek Wilkowo, blisko IKS Atak Elbląg

W weekend (8/9 czerwca) w Lęborku odbył się VII Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców w kategorii „dwójek” roczników 2008 i młodszych. Zaproszono po 36 drużyn z całej Polski. Warmię i Mazury reprezentowały Mistrzynie Województwa: MOSiR Giżycko (Oliwia Jankowska /Lena Poczynek) i wicemistrz LUKS „Wilczek” Wilkowo (Amelia Fydrych / Sonia Klecan). Zagrali też: dziewczęta chłopcy z IKS Atak Elblag

Był to bardzo dobrze zorganizowany turniej, obsadzony mocnymi zespołami praktycznie z całej północnej Polski. Jednocześnie takie rozgrywki, na dwa tygodnie przed Mistrzostwami Polski Kinder +Sport to ostatni sprawdzian przed finałami w Zabrzu

Drużyny zostały podzielone na 6 grup po 6 zespołów i grały systemem „każdy z każdym”. W turnieju dziewcząt grupie „E” zagrały: Giżycko; AS Trefl I; Tłuszcz I; Kołobrzeg III; Wasilków II; Suchanik III, a grupie „B” startował zespół z Wilkowa walcząc z: Libero Łebień; Jasieniak Gd. III; SPSZbąszynek I; Suchanik Gd. I; Tłuszcz II.

op15

Oba zespoły z Warmii i Mazur wygrały wszystkie mecze grupowe i zajęły pierwsze miejsca w grupie co dało im awans do grona zespołów walczących o miejsca 1-6 (UKS Jasieniak Gd. I; LUKS „Wilczek” Wilkowo; UKS Set Wasilków I; GAS Gdynia; MOSiR Giżycko; Zatoka Puck). Już po południu pierwszego dnia rozpoczęły się mecze finałowe. W tym dniu doszło do derbów, a mecz zakończył się zwycięstwem Giżycka, Następnego dnia dokończono finały. Ostatecznie dziewczęta z MOSiR Giżycko pokonały cztery zespoły, a w meczu finałowym uległy Mistrzowi Województwa Pomorskiego – Jasieniak Gd. i zajęły II miejsce w turnieju. Wilkowo też zmieściło się na podium (3 miejsce) pokonując: Wasilków I, Gdynię i Puck a przegrywając z Jasieniakiem I i Giżyckiem. Wyróżnienia indywidualne otrzymały” Oliwia Jankowska – MOSiR Giżycko i Sonia Klecan – SP Wilkowo. Zespoły dziewcząt IKS Atak Elbląg znalazły się w drugiej dziesiątce.

op24

Dobrą formę potwierdzili chłopcy z elbląskiej sekcji (bliźniaki” Dominik i Mateusz Bożejewicz) . Przed tygodniem wygrali turniej dwójek w Bydgoszczy (Dominik został MVP imprezy) z udziałem 12 ekip, w Lęborku zajęli wysokie czwarte miejsce, gdzie konkurencja była dużo mocniejsza. W każdym razie do Zabrza na finały Kinder+Sport elblążanie mogą jechać bez kompleksów.