Energa Truso nadal bez seta – Przebłyski są, ale to za mało

Siatkarki II-ligowego zespołu Energa Truso Elbląg poniosły w środę (9 października) trzecią porażkę bez zdobytego seta. Tym razem przegrały na własnym boisku z Pałacem II Bydgoszcz 0:3 (-23,-20,-15). Był to najmocniejszy przeciwnik z dotychczasowych, i mimo że elblążanki miały przebłyski dobrej gry, to jednak nie zdołały przynajmniej urwać jednej partii, choć niewiele brakowało.

Energa Truso Elbląg – Pałac II Bydgoszcz 0:3 (23:25, 20:25, 15:25)

Energa Truso Elbląg: Paulina Markowicz, Edyta Fiedorowicz, Katarzyna Szostak, Aleksandra Frąckiewicz, Iza Wąsik, Gabriela Jachimczyk, Agnieszka Kowalczyk(l), Alicja Szaruga (l) oraz Julia Łukaczyk, Ada Dziąbowska. W kadrze meczowej były też: Agnieszka Wawro, Zuzanna Katyszewska, Klaudia Wilamowska, Martyna Tarmasewicz.

Drużyna z Elbląga zagrała w silniejszym składzie niż kilka dni temu w Policach i od razu poziom gry wzrósł. W pierwszym secie gospodynie były bardzo blisko zwycięstwa. Prowadziły 23:22, jednak w końcówce popełniły tzw. błędy własne (złe rozegranie i dwukrotne dotknięcie siatki przy bloku) i to się zemściło. W następnej odsłonie Truso też nawiązało walkę, ale w drugiej części partii rywalkom udało się odskoczyć. Mając trzy zawodniczki powyżej 190 cm ich przewaga na siatce był wyraźna. Trzeci ser to już dominacja gości

Start w tegorocznym sezonie jest dla zespołu elbląskiego bardzo trudny. Jedyna nadzieja w tym, że zespół powoli konsoliduje się. Czekamy nie tylko na wygranie pierwszego seta, ale też na pierwsze zwycięstwo.

SMS Police – Spójnia Stargard 0:3 (16:25, 19:25, 21:25)

UKŻPS Kościan Wieżyca Stężyca 1:3

UKS ZSMS Poznań - Sokół Mogilno 3:2 (25:20, 14:25, 16:25, 25:18, 15:11)

Energetyk II Poznań - SKF Politechnika Poznańska 3:0 (25:18, 25:19, 25:15)

Truso Elbląg - Pałac II Bydgoszcz 0:3 (23:25, 20:25, 15:25)