W lidze kadetek – Z kondycją iławianek coś nie tak, Chemik SMS Olsztyn, SMS Ostróda i Truso Elbląg bez straty seta, Młodziczki po selekcji

W lidze wojewódzkiej kadetek pracowity tydzień miały siatkarki MKS Kris Bus Zryw-Volley Iława, które rozegrały dwa mecz i oba przegrały, przy czym można zauważyć było pewną prawidłowość. Iławianki znakomicie zaczynały i w pewnym momencie gra załamywała się, tak jakby brakowało sił. Z tym nie maja problemów znakomicie spisujące się zawodniczki Chemika SMS Olsztyn, SMS Ostróda i Truso Elbląg, które nie straciły nawet seta.

Młodziczki są już po turniejach rozstawieniowych, które uformowały V i VI ligę. W wyższej zagrają zespoły SMS Ostróda i UKS Absolwent Sport Club Olsztyn. Start do fazy zasadniczej 27 października

Kadetki

Grupa A

MKS Kris Bus Zryw-Volley Iława - UMKS Mikro Ełk 2:3 (25:22, 25:10, 17:25, 14:25, 6:15)

Kadetki Zrywu w tym meczu stanęły przed szansą pierwszego zwycięstwa w drugiej kolejce ligi, grając koncertowo przez dwie partie meczu. Niestety przed rozpoczęciem trzeciego seta meczu trener siatkarek Zrywu przestrzegał swoje zawodniczki że jeszcze ten mecz nie jest wygrany i że przeciwniczki nie maja w tym momencie nic do stracenia i wiele do wygrania. Kolejne sety meczu to metamorfoza kadetek Mikro i brak mocy w szeregach iławianek, stąd zwycięstwo gości 3:2.

Skład Zrywu: Dominika ZAPADKA kapitan zespołu, Nikola SOŁOBODOWSKA, Ewelina JARNICKA, Paulina KREJA, Natalia LEWKO, Maria TASARZ oraz Paulina CICHOWSKA i Maja POMORYN. TRENERZY: Mieczysław i Małgorzata Pietroczuk.

DSC 6291

MKS Kris Bus Zryw-Volley Iława - SMS Ostróda 0:3 (20:25, 22:25, 14:25)

Przed dużym wyzwaniem stanęły kadetki MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława ponownie grając przed własną publicznością. Rywalem w sobotę 19 października 2019 roku w hali sportowej „Mechanik” był mocny zespół SMS Ostróda. Iławianki nawiązały wyrównaną grę w dwóch pierwszych setach spotkania, ale zabrakło umiejętności i mocy w końcówkach. Potem ostródzianki niepodzielnie panowały na boisku.

Trener Mieczysław Pietroczuk kolejny przegrany mecz boli nas ale i uczy. Teraz już jestem pewien że braki kondycyjne obnażają się w grze głównie w przypadku naszych wiodących zawodniczek, które odpowiadają za moc zespołu. Teraz czekam na dogodny moment w rozgrywkach ligowych na pierwsze tzw. przeładowanie motoryką i mam nadzieje że będzie to szansa na poprawę gry całego zespołu. Wciąż ubolewamy nad faktem że z różnych względów nie możemy przed sezonem wspólnie przygotowywać się do rozgrywek trenując na zgrupowaniu bądź na obozie sportowym. Mam nadzieję że pod tym względem wrócimy do dobrych tradycji naszego klubu.

Skład MKS ZRYW-VOLLEY Iława zagrały w składzie: - Dominika ZAPADKA kapitan zespołu, Nikola SOŁOBODOWSKA, Ewelina JARNICKA, Paulina KREJA, Natalia LEWKO, Maria TASARZ oraz Paulina CICHOWSKA i Maja POMORYN. TRENERZY: Mieczysław i Małgorzata Pietroczuk.

Grupa B

LKS WEL Lidzbark - MKS Truso Elbląg 0:3 (21:25, 7:25, 9:25)

UKS Olimp Bartoszyce - UKS Salos Ełk II 3:1 (23:25, 25:20, 25:12, 25:13)

Grupa A

SMS Ostróda - UKS Olimpijczyk Szczytno 2:1 (21:25, 25:15, 15:7)

KS Perła Olecka - SMS Ostróda 0:2 (15:25, 19:25)

UKS Olimpijczyk Szczytno - KS Perła Olecka 2:1 (25:22, 15:25, 16:14)

1 SMS Ostróda 2 4 4:1

2 UKS Olimpijczyk Szczytno 2 3 3:3

3 KS Perła Olecka 2 2 1:4

Grupa B

UKS Green Volley Ełk II - UKS Warmiss Volley Olsztyn 2:1 (25:20, 14:25, 15:6)

UKS Absolwent Sport Club Olsztyn - UKS Green Volley Ełk II 2:0 (25:14, 25:21)

UKS Warmiss Volley Olsztyn - UKS Absolwent Sport Club Olsztyn 0:2 (4:25, 13:25)

UWAGA !!! TRWA JESIENNY NABÓR SIATKARSKI 2019

ROZPOCZNIJ SWOJĄ WIELKĄ PRZYGODĘ Z SIATKÓWKĄ !!!

MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława ogłasza nabór !!!

Trenerzy Małgorzata i Mieczysław Pietroczuk zapraszają dzieci i młodzież na zajęcia z piłki siatkowej dziewcząt i chłopców.

Oto szczegóły zajęć grup szkoleniowych:

SZKÓŁKA PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW - MINISIATKÓWKA

- uczniowie szkół podstawowych (klasy III–VI);

GRUPA MŁODZICZKA, MŁODZIK

- uczniowie szkół podstawowych (klasy VII-VIII)

- zajęcia odbywają się w każdy wtorek i czwartek w godzinach 16:30–18:30.

Zapisy i zajęcia odbywają się w hali sportowej "Mechanik" Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie przy ul. Mierosławskiego 10

Wysoki poziom sportowy, ale głównie działania wychowawcze kształtujące charaktery dzieci i młodzieży - tak wyglądają zajęcia treningowe w Zryw-Volley Iława.To klub, którego zawodniczki i zawodnicy często sięgali po zaszczytne sportowe trofea, ale w ich przygodzie ze sportem liczy się nie tylko rywalizacja. To także takie piękne wartości jak przyjaźń, uczciwość, wytrwałość, współpraca, punktualność, pracowitość i wiele innych - podkreślają trenerzy i zapraszają dzieci oraz młodzież na treningi w klubie pasjonatów siatkówki.

DSC 6233

Zajęcia prowadzą trenerzy Małgorzata i Mieczysław Pietroczuk.

Zainteresowanych uczniów i rodziców prosimy o kontakt telefoniczny z trenerami:

Małgorzata Pietroczuk (693 730 038), Mieczysław Pietroczuk (po godzinie 15:00 tel. 601 309 697).