W Iławie i Biskupcu z Tunezją - Bez presji, towarzysko, ale bardzo przyjemnie

W miniony weekend (27/29 grudnia) siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrali dwa towarzyskie spotkania z reprezentacją Tunezji, która przygotowuje sie do turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich. W rozegranym w piątek (27 grudnia) w Iławie meczu akademicy przegrali 2:3 (20,24,-20,-22,-15). W niedzielę w Biskupcu odbył się rewanż zakończony nietypowym  wynikiem -  remisem 2:2 (22,21,-18,-14)

Iława

Indykpol AZS Olsztyn – Reprezentacja Tunezji 2:3 (25:20, 26:24, 20:25, 22:25, 15:17)

Indykpol AZS Olsztyn : Paweł Woicki, Mateusz Poręba (13), Paweł Pietraszko (11), Dawid Sokołowski (8), Wojciech Żaliński (23), Ramigiusz Kapica (20), Michał Żurek (libero) oraz Tomasz Kowalski, Mateusz Mika

Reprezentacja Tunezji:Aguerbi (5), Ben Slimene (5), Karamosli (17), Nagga (4), Moalla (17), Mbarki (3), Saddem (libero) oraz Karamosli (8), Ayache (4), Bongui (11),Ben Tara (8),

Olsztynianie wystąpili bez swoich cudzoziemców: Robberta Andringi, Seyeda i Jana Hadravy. Dwaj pierwsi walczyć będą o paszporty olimpijskie, Czech natomiast leczy kontuzje. Była więc okazja zagrać w krajowym zestawieniu, bez wielkiej presji, a to zawsze jest z korzyścią dla zawodników drugiego planu.

Mecz był zacięty. Wydawało się, że akademicy odniosą pewne zwycięstwo, bowiem wygrali przekonująco dwie pierwsze partie. W trzeciej goście grali z minuty na minute lepiej. W końcówce odskoczyli na 23:19 i było już tylko 2:1. Tunezyjczycy poszli za ciosem , doprowadzając do tie breaka. Tu jednak olsztynianie od razu przejęli inicjatywę. Gdy objęli prowadzenie 9:3 wydawało się, że sprawa jest przesądzona. W męskiej siatkówce trudno zaprzepaścić taką przewagę. A jednak. AZS pofolgował na tyle, że Tunezyjczycy odrobili starty i wygrali zacięta końcówkę.

80703162 3056949420982348 922141727697928192 o

Biskupiec

Indykpol AZS Olsztyn – Reprezentacja Tunezji 2:2 (25:22, 25:21,18:25,14:25).

Indykpol AZS Olsztyn: Paweł Woicki, MateuszPoręba (18), Paweł Pietraszko (8), Dawid Sokołowski (11), Wojciech Żaliński (6), Remigiusz Kapica (15), Michal Żurek (libero) oraz Paweł Pietkiewicz (4), Tomasz Kowalski (1), Michał Kozłowski (1), Jakub Zabłocki (libero)

Reprezentacja Tunezji: Aguerbi (6), Ben Silmene (5), Karamosli I. (17), Nagga (7), Moalla (8), Mbarki (1), Saddem (libero) oraz Karamosli H., Ben Cheikh, Bongui, Ben Tara (7)

Przed spotkaniem szkoleniowcy obu ekip umówili się na rozegranie czterech setów, dlatego mecz zakończył się nietypowym wynikiem 2:2. W pierwszych dwóch partiach trwała zacięta walka, w której akademicy dobrze spisywali się w końcówkach. Od trzeciego seta zarysowała się przewaga gości. Trener Paolo Montagnani w czwartej partii wprowadził m.in Michała Kozłowskiego, Tomka Kowalskiego Jakuba Zabłockiego. Na początku dublerzy dawali sobie radę, ale w późniejszej fazie Tunezyjczycy opanowali sytuacje i pewnie wygrali do 14.