W II lidze – Truso: Pomysłu starczyło na półtora seta, Chemik: Tie break był blisko

W II lidze siatkarek przed własna publicznością zaprezentowały się w sobotę (18 stycznia) siatkarki Energa Truso Elbląg, które przegrały niestety w Sokołem Mogilno 1:3 (22,-22.-14,-13). Początek był obiecujący, ale pomysłu na grę starczyło na półtora seta. Potem już dominowały rywalki. UKS Chemik Olsztyn przegrał na wyjeździe z Łaskovią.1:3 (-18,-17,22,-21). Tie break był w zasięgu.

Energa Truso Elbląg -Sokół Mogilno 1:3 (25:22, 22:25, 14:25, 13:25)

Energa Truso Elbląg: Paulina Markowicz, Julia Łukaczyk, Katarzyna Szostak, Ola Frąckiewicz, Ada Dziąbowska, Gabriela Jachimczyk, Agnieszka Kowalczyk (l) oraz Martyna Tarmasewicz (l), Małgorzata Jaworska, Edyta Fiedorowicz, Klara Kuczyńska, , w składzie były jeszcze: Klara Wilamowska, Zuzanna Katyszewska i Agnieszka Wawro.

Elblążanki rozpoczęły w doskonałym stylu. Pierwszego seta rozstrzygnęły po zaciętej walce, w drugiej odsłonie też radziły sobie całkiem dobrze. Ale do czasu. W połowie seta nastąpiło tąpnięcie i z każdą minutą przewaga zespołu z Mogilna rosła. Druga i trzecia partia to już sportowa egzekucja. W pewnym momencie siatkarki Truso przestały realizować swój plan, do tego przyplątały się błędy własne i efekt był fatalny. Inna sprawa, że w ubiegłym tygodniu zawodniczki trenowały w kratkę, przeziębienia miały niewątpliwie wpływ na dyspozycje fizyczną siatkarek z Elbląga.

Pałac II Bydgoszcz - SKF Politechnika Poznańska 3:1 (23:25, 25:23, 25:19, 30:28 )

Truso Elbląg - Sokół Mogilno 1:3 (25:22, 22:25, 14:25, 13:25)

Gedania Gdańsk - UKŻPS Kościan 3:0 (25:21, 25:22, 25:21)

Energetyk II Poznań - Spójnia Stargard 3:0 (25:21, 25:13, 25:17)

UKS ZSMS Poznań - Wieżyca Stężyca 0:3 (22:25, 21:25, 13:25)

11 SMS Police 15 3 6:42

Łaskovia Łask – UKS Chemik Olsztyn 3:1 (25:18, 25:17, 22:25, 25:21)

UKS Chemik Olsztyn: Weronika Wrzesińska, Julia Gach, Patrycja Komenda, Izabela Rzodkiewicz, Monika Kobylińska, Oliwia Ekstowicz, Izabela Żukowska (l) oraz Magdalena Borkowska, Nikoletta Perzanowska, Weronika Poczynek.

Pierwsze dwie odsłony zdecydowanie należały do Łaskovii. Ale olsztynianki nie poddały się. W trzeciej odsłonie znacznie poprawiły jakość gry, a przede wszystkim nawiązały walkę. Wyraźnie uwierzyły w swe możliwości i w trzecim secie długo prowadziły. Niestety w końcówce popełniły kilka banalnych błędów, a rywalki to błyskawicznie wykorzystały. A szkoda bo istniała realna szansa by doprowadzić do tie breaka i zdobyć przynajmniej punkt.

Sparta Warszawa - Krótka Mysiadło 3:0 (25:15, 25:13, 25:8)

LTS Legionovia Legionowo - Nike Węgrów 3:0 (25:15, 25:16, 25:14)

BAS Białystok - NOSiR Nowy Dwór Maz. 0:3 (18:25, 13:25, 20:25)

Łaskovia Łask - Chemik Olsztyn 3:1 (25:18, 25:17, 22:25, 25:21)

Ósemka Siedlce - AZS LSW Warszawa 3:2 (23:25, 25:15, 19:25, 25:17, 15:13)