W DLPS już rewanże - Auto Handel, ekipa z charakterem

Fot. nadesłane

W 3 kolejce rundy rewanżowej XXVI edycji DLPS (13-14 lutego) lider rozgrywek dobromiejski Auto-Handel stracił pierwszy punkt w spotkaniu z AKS Kormoran Olsztyn, a najmłodsi zawodnicy z MKS SP1 wygrali swój pierwszy mecz. Ciekawie też było w potyczce Reszta Świata - Lasy 2 . Nie przyniósł jedynie emocji mecz Abram Team Olsztyn - Barczewo. Zespół Pawła Polechońskiego pozwolił na ugranie rywalom tylko 50 punktów.

Jednak najwięcej emocji i dobrej siatkówki dostarczył mecz pomiędzy zespołami kandydującymi do zwycięstwa w lidze AKS Kormoran Olsztyn i Auto-Handel Dobre Miasto. Do grona faworytów zaliczany jest jeszcze olsztyński Abram Team, ale po stracie trzech punktów z powodu nie rozegrania meczu w 2 kolejce z Oldboysami szanse zmalały. W czwartkowy wieczór (13 lutego) oglądaliśmy dobre widowisko siatkarskie pomiędzy liderem a wiceliderem rozgrywek. Oba zespoły wystąpiły w prawie optymalnych składach. AKS Kormaran : Paweł Żmudziński, Mateusz Pietrzak, Bartosz Jarus, Krystian Wojtkewicz, Maciej Stuka , Paweł Reda. Auto- Handel : Przemysław Polechoński, Mariusz Kozłowski, Michał Bakuła, Michał Głowacz Kamil Koszewski, Arkadiusz Bursa, Artur Głowacz, Wojtek Pałejko. Od samego początku meczu byliśmy świadkami bardzo wyrównanej gry. Pierwsze dwa sety dla AKS Kormoran do 20 i 24. Paweł Żmudziński dobrze rozgrywał na środek do Surowika i Stuki, na skrzydła i drugą linię do Wojtkiewicza, Redy i Jarusa ,którzy rzadko się mylili i zdobywali punkty najczęściej w pierwszej akcji. W obronie dobrze sobie radził Pietrzak grający na pozycji libero. W trzecim secie nadal trwała dobra pasa olsztynian którzy nadawali ton grze i byli już bliskiej wygranej za 3 punkty. Prowadzili 20:18. Jednak doświadczeni i równie dobrze grający zawodnicy Auto- Handlu doprowadzili do wyrównania, a zawodnikom AKS zabrakło koncentracji w końcówce seta. W tym momencie Krystian Wojtkiewicz kilka razy przestrzelił w ataku. AKS nie odpuszczał i doprowadził do remisu 23:23. Jednak ostatnie słowo w tym ważnym dla losów meczu secie należało do Przemka Polechońskiego i kolegów którzy wygrali do 23. Zawodnicy Auto-Handlu poczuli krew. Dopadli rywala i już nie wypuścili go z uścisku, zwyciężając ostatecznie 3:2.

Historie meczów Auto-Handlu z silnymi zespołami grającymi w dobromiejskiej lidze są bardzo podobne. Na wygraną mobilizowały się takie zespoły jak olsztyńskie Chemik czy Emigranci, lidzbarski Wenglorz czy wielokrotnie Team Cresovia Górowo Ilaweckie. Najczęściej prowadziły 2:0, ale Auto-Handel potrafił odwrócić losy spotkań i wygrywał cały mecz 3:2. Tak było i tym razem.

va5

Tego samego wieczoru równolegle rozgrywano mecz między najmłodszymi i najstarszymi zespołami: MKS SP1 Dobre Miasto i Orłami Dobre Miasto. W małej sali przyszkolnej lepiej poradzili sobie adepci siatkówki prowadzeni przez Macieja Zielińskiego i wygrali z Orłami 3:2. Już w pierwszym meczu byli bliscy zwycięstwa z Orłami lecz przegrali w teabreaku. Jest to pierwsza wygrana tego zespołu w lidze dobromiejskiej i zasłużona, ponieważ młody zespół z meczu na mecz spisuje się lepiej. A o takich nazwiskach jak: Kacper Sienkiewicz, Wiktor Pusz, Maciej Szumny, Jakub Sienkiewicz, Maciej Kołodziejek, Artur Matskyan czy Mateusz Bujanowski jeszcze usłyszymy.

va4

W piątek 14 lutego rozegrano tylko jeden mecz, ponieważ zawodnicy Czarnego Lotosu z powodów zdrowotnych poprosili o przełożenie spotkania . W ostatniej potyczce tej kolejki między zespołem lidzbarskim „Reszta Świata” a dobromiejskim „Lasy-2” byliśmy świadkami kolejnego 5-setowego meczu. Faworyzowani leśnicy przegrali z zespołem Matuesza Wróblewskiego 2:3. Pierwsze dwie partie wygrane do 18 i 22 „uśpiły” czujność leśników. którzy w secie trzecim popełnili zbyt dużo błędów. Natomiast ambitnie grający przeciwnicy poprawili skuteczność przede wszystkim w bloku i od początku prowadzili 5-6 punktami. W końcówce poderwali się leśnicy i doprowadzili do remisu 22:22. Jednak trzy ostatnie punkty zdobył zespół „Reszta świata” i zasłużenie wygrał seta. W tym meczu po raz kolejny sprawdziło się powiedzenie że jeżeli nie wygrywasz 3:0 to przegrywasz mecz 2:3. Kolejne sety dla „Reszty świata” wygrane do 20 i 14. W meczu wyróżnił się Mateusz Pencarski. Zazwyczaj trzyma wysoki poziom, ale w tym meczu zagrał rewelacyjne w każdym elemencie gry. Gratulacje dla Matusza Wróblewskiego i zespołu za zwycięstwo i coraz lepszą grę .

Informację przygotował 16 lutego 2020 r. Andrzej Kuptel

va3

Tabela

1 Auto Handel 12 35 36:5

2 AKS Kormoran 13 29 32:15

3 Abram Team 12 24 26:14

4 Lasy 2 11 22 25:14

5 Oldboy's 10 19 23:16

6 Czarny Lotos 11 18 22:18

7 Reszta Świata 12 18 21:24

8 Barczewo 12 5 7:32

9 MKS 13 4 10:38

10 Orły 12 3 9:35

Wyniki 3 kolejki rundy rewanżowej:

Abram Team Olsztyn – Barczewo 3:0 ( 17,15,18),

AKS Kormoran Olsztyn – Auto Handel Dobre Miasto 2:3 ( -20,-24, 23, 20, 12),

MKS SP1 Dobre Miasto- Orły Dobre Miasto 3:2 ( 22,19,-23,-26,7),

Lasy-2 Dobre Miasto - Reszta Świata Lidzbark Warm. 2:3 ( 18,22, -22, -20,-14)

va1

AKS rozegrał awansem mecz z MKS SP1. Zaległe mecze to mecz rundy zasadniczej pomiędzy Lasami 2 a Oldboys i mecz 3 kolejki rundy rewanżowej -Czarny Lotos – Oldboys.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn