Ćwierćfinał MP kadetów 2019/20 – Bez awansu: SMS Ostróda - 3, AZS UWM - 4, IKS Atak 5 miejsce

W niedzielę (1 marca) zakończyły się ćwierćfinały Mistrzostw Polski kadetów w siatkówce. Żademu z trzech zspołów  Warmii i Mazur nie udało się awansować do półfinału. Zawodnicy SMS Ostróda mimo dwóch zwycięstw w grupie, w "4" nie sprostali Wifamie i Nowidowi, zajmując trzecie miejsce. AZS UWM Olsztyn grając u siebie był czwarty, a  IKS Atak Elbląg w Wałbrzychu  zajął 5 miejsce pokonując na pożegnanie Budowlankę Toruń 3:2.

Regulamin jest prosty. Sześć zespołów w grupie podzielono na dwie podgrupy, gdzie obowiązuje system każdy z każdym. Po dwa najlepsze zespoły przechodzą do finału turnieju z zaliczeniem spotkania z pierwszej fazy. Tam każdy spotyka się z dwoma przeciwnikami z drugiej podgrupy. Ze stworzonej tabeli, dwie najlepsze ekipy otrzymają przepustki do półfinału Mistrzostw Polski

86757851 2354965264793392 2448898465648869376 n

Wałbrzych

IKS Atak Elbląg

Michał Muraszko, Igor Decyk, Igor Zaroda, Michał Rożankowski, Alex Siwik, Jakub Król, Aleksander Tywoniuk, Wiktor Banach, Marcel Kędła, Robert Król, Krystian Sikora, Bartosz Jaśkielewicz, Oskar Woźny, Adam Topolewski, Oliwier Woźniak. Trener Piotr Kowal

podgrupa A

Czwartek (27 lutego)

Chełmiec Wałbrzych - Lechia Tomaszów Maz. 0:3 (17:25, 22:25, 16:25)

Piątek (28 lutego)

Lechia Tomaszów Maz. - Budowlanka Toruń 3:0 (25:12, 25:22, 25:15)

Budowlanka Toruń - Chełmiec Wałbrzych 0:3 (14:25, 9:25, 11:25)

1 Lechia Tomaszów  2  4  6:0

2 Chełmiec Wałbrzych 2  3  3:3

3 Budowlanka Toruń  2  0  0:6

podgrupa B

Szamotulanin Szamotuły - KaEmKa Starogard Gdański 3:0 (25:15, 25:16, 25:22)

KaEmKa Starogard Gdański - Atak Elbląg 3:2 (18:25, 23:25, 25:21, 25:23, 17:15)

Siatkarze IKS Atak byli bardzo blisko zwycięstwa. Prowadzili w setach  2:0. W trzeciej partii stracili inicjatywę, gra się wyrównała, potem jednak końcówki wygrywali rywale, w tym tie break 17:15.

Atak Elbląg - Szamotulanin Szamotuły  0:3 (22:25, 18:25, 17:25)

1 Szamotulanin Szamotuły 2  4  6:0

2 KaEmKA Starogard Gdański 2  3  3:5

3 IKS Atak Elbląg  2  2  2:6

Sobota (29 lutego)

o 5 miejsce: Budowlanka Toruń - IKS Atak Elbląg 2:3 (25:18, 25:16, 16:25, 21:25, 7:15)

Brawa dla elblążan. Przegrywali 0:2, ale walczyli do końca i spotkała ich nagroda.

Strefa finalowa

Lechia Tomaszów - KaEmKA Starogard Gdański 3:0 (25:19, 25:17, 25:16)

Chełmiec Wałbrzych - Szamotulanin Szamotuły 0:3 (20:25, 20:25, 23:25)

Niedziela (1 marca)

Chełmiec Wałbrzych - KaEmKA Starogard Gdański 3:1 (26:24, 25:15, 24:26, 25:21)

Lechia Tomaszów - Szamotulanin Szamotuły 3:0 (25:22, 25:21, 25:21)

AZS UWM Olsztyn:

Kamil Szwed, Maksymilian Sadowski, Oliwier Kotecki, Adam Ndiaye, Oliwier Tłoczkowski, Adrian Grodź, Kacper Meldner, Piotr Kozłowski, Kuba Petryna, Hubert Zbonikowski, Patryk Tomaszuk, Wiktor Markowski, Dominik Marlęga, Bartosz Bogdański, Jakub Rydelin, Damian Jabłoński, trener Sergiusz Salski

Podgrupa A

czwartek (27 lutego)

AZS UWM Olsztyn - Gwardia Wrocław 0:3 (13:25, 17:25, 19:25)

Akademicy przegrali w fatalnym stylu, a mecz z przerwami trwał niewiele ponad godzinę.Było to spotkanie z cyklu "do jednej bramki", w którym olsztynianie w zasadzie nie nawiązali nawet walki. Po dwóch wysoko przegranych setach w trzeciem objęli prowadzenie 3:0 i zaświtała nadzieja, że los sie odwróci. Za chwilę goście zdobyli pięć oczek pod rząd i wszystko wróciło do normy. Trudno było doszukać sie choć jednego pozytywnego elementu w grze AZS-u. Być może zawodników zjadła trema, ale czy to jest usprawiedliwienie? Przed piątkowym meczem z Czarnymi trudno być optymistą. Chyba, że nastąpi metamorfoza.

Gwardia Wrocław - Czarni Radom 3:0 (25:16, 25:16, 25:17)

Czarni Radom AZS - UWM Olsztyn 1:3 (31:29, 15:25, 10:25, 21:25)

Był to mecz o wejście do czwórki. Olsztynianie znów zaczęli nerwowo. Przegrali seta na przewagi, choć były przebłyski dobrej gry.  Na szczęście " zaskoczyli" od drugiej partii i tak już było do końca. Przejęli zupełnie kontrolę nad meczem i zdominoali Czarnych. Awansowali więc do czwórki, ale z porażką. Stają przed arcytrudnym zadaniem by pokonać Jastrzębski Węgiel. Muszą się wznieść na wyżyny swoich umiejętności.

1 Gwardia Wrocław  2  4  6:0

2 AZS UWM Olsztyn  2  3  3:4

3 Czarni Radom  2  2  1:6

podgrupa B

Jastrzębski Węgiel - Astra Nowa Sól 3:0 (25:15, 25:13, 25:20)

Astra Nowa Sól - Bronek Koszalin 3:1 (19:25, 25:23, 25:19, 25:21)

Bronek Koszalin - Jastrzębski Węgiel 0:3 (15:25, 14:25, 16:25)

1 Jastrzębski Węgiel  2  4  6:0

2 Astra Nowa Sól  2  3  3:4

3 Bronek Koszalin 2  2  1:6

o 5 miejsce: Czarni Radom - Bronek Koszalin 3:0 (25:20, 25:19, 25:15)

Strefa finału

Gwardia Wrocław -Astra Nowa Sól 3:0 (25:8, 25:22, 25:20)

AZS UWM Olsztyn - Jastrzębski Węgiel 0:3 (20:25, 10:25, 18:25)

Nie mieliśmy złudzeń. Jastrzębski Węgie l-  kandydat do medalu Mistrzostw Polski w pełni to potwierdził. Akademicy byli w tym meczu tylko tłem, podobnie jak w pierwszym z Wrocławiem. Z tej grupy przy aktualnych umiejętnościach wyjść olsztynianie nie mogli.

AZS UWM Olsztyn - Astra Nowa Sól 0:3 (14:25, 19:25, 23:25)

Akademicy zakończyli turniej na czwartym miejscu. Przebieg imprezy udowodnił, że tej drużynie brakuje bardzo dużo do krajowej czołówki. Smutny to wniosek, bowiem trudno oczekiwać sukcesów w kat. kadetów i juniorów także w najblizszych sezonach.

Gwardia Wrocław - Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:20, 22:25, 22:25, 21:25)

SMS Ostróda

Miron Piwowarczyk, Michał Wolak, Hubert Siwkowski, Jakub Siwkowski, Jakub Kostkowski, Remigiusz Chrobak, Wiktor Lemański, Paweł Grusanc, Dawid Puzio, Wiktor Zawadzki, Adrian Baranowski, Wojtek Bondar, Mateusz Antczak. Trenerzy: Grzegorz Białek, Jakub Michalak

Podgrupa A

SMS Police - SMS Ostróda 1:3 (25:20, 19:25, 24:26, 19:25)

Doskonałe otwarcie SMS Ostróda. Wprawdzie pierwszy set należał do gospodarzy, ale gdy ostródzianie pozbyli się tremy i poznali parametry hali przejęli inicjatywę. Wyrównali na 1:1. Najważniejsza była trzecia, bardzo zacięta partia. Goście wytrzymali końcówkę wygrywając decydujace piłki. To wyraźnie wzmocniło ich morale, W czwartej odsłonie przejęli kontrole nad meczem i odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo

SMS Ostróda Volley-Tęcza Gubin/Krosno Odrzańskie 3:0 (25:12, 26:24, 25:12)

Kolejny bardzo dobry występ ostródzian, którzy awansowali do czwórki ze zwycięstwem. To duży kapitał. Mecz z Tęczą pod dyktando SMS. Jedynie w drugim secie rozgorzała walka. Ostródzianie wygrali trudną końcówkę, a potem wszystko poszło jak po maśle. W finale turnieju będzie ciężko, bowiem Norwid i Wifama należą do faworytów. Tymczasem Częstochowa przegrała 2:3 z Dunajcem Nowy Sącz i najprawdopodobniej znajdzie sie poza "4"

Volley-Tęcza Gubin/Krosno Odrzańskie - SMS Police 0:3 (21:25, 20:25, 21:25)

1 SMS Ostróda  2  4  6:1

2 SMS Police 2  3  4:3

3 Volley-Tęcza Gubin-Krosno Odrzańskie 2  2  0:6

podgrupa B

Wifama Łódź - Dunajec Nowy Sącz 3:0 (25:13, 25:23, 25:18)

Dunajec Nowy Sącz - Norwid Częstochowa 3:2 (26:24, 23:25, 25:22, 23:25, 15:11)

Norwid Częstochowa - Wifama Łódź 3:0 (26:24, 26:24, 25:22)

1 Norwid Częstochowa 2  3  5:3

2 Wifama Łódź 2  3  3:3

3 Dunajec Nowy Sącz  2  3  3:5

o 5 miejsce: Volley-Tęcza Gubin-Krosno Odrzańskie - Dunajec Nowy Sącz

Strefa finałowa

SMS Ostróda - Wifama Łódź 0:3 (24:26, 21:25, 19:25)

Ostródzianie rozegrali dobre spotkanie. Szkoda szczególnie przegranej pierwszej partii, bo to w duzym stopniu ustawiło grę.  Wiadomo było, że w podgrupie B sa bardzo mocne drużyny. Trzeba w niedziele walczyć z Norwidem. Skoro wygrał z nimi Dunajec...

SMS Police - Norwid Częstochowa 0:3 (9:25, 17:25, 12:25)

SMS Police - Wifama Łódź 0:3 (23:25, 20:25, 14:25)

SMS Ostróda - Norwid Częstochowa 1:3 (13:25, 20:25, 25:20, 22:25)

Niezłe spotkanie w wykonaniu SMS. Ostródzianie mimo wysoko przegranej pierwszej partii podjeli walkę i stali sie równorzędnym rywalem. Oczywiście w decydujących momentach faworyci zagrali na wyższych obrotach i trudno było ich powstrzymać. W sumie wystep SMS Ostróda dobry, trzecie miejsce też sie liczy, choc nie daje awansu.