Koniec sezonu w PLUS LIDZE – Nie ma mistrza, Indykpol AZS ósmy

Fot. plus liga

Tak jak przypuszczaliśmy więcej meczów w tym sezonie siatkarskiej PLUS LIGI już nie będzie. 25 marca Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki S.A. poinformował, że rozgrywki ligowe Plus Ligi, w sezonie 2019/2020 zostały zakończone. Wydanie takiej decyzji poprzedziło posiedzenie Rady Nadzorczej PLS S.A., które przeprowadzono drogą elektroniczną. Wcześniej odbyły się także konsultacje z przedstawicielami akcjonariuszy spółki.

Oto najważniejsze decyzje

W PlusLidze postanowiono zakończyć sezon rozgrywkowy 2019/2020 na tym etapie, jaki rozegrany został do 12 marca 2020 roku, a więc bez pełnej fazy zasadniczej sezonu 2019/2020. W związku z tym Zarząd zdecydował, że nie zostanie przyznany tytuł mistrza Polski, a ustalona zostanie kolejność drużyn w tabeli według liczby zdobytych punktów meczowych, bez ukończenia fazy zasadniczej rozgrywek. Indykpol AZS Olsztyn zajął w tej sytuacji ósme miejsce. Trzy czołowe drużyny w klasyfikacji otrzymają prawo rywalizowania w Lidze Mistrzów sezonu 2020/2021. Dodatkowo ustalono, że ostatnia w tabeli rozgrywek drużyna PlusLigi BKS Visła Bydgoszcz traci uprawnienie do udziału w rozgrywkach PlusLigi oraz status klubu – członka PlusLigi.

O prawo gry w sezonie 2020/2021 w PlusLidze ubiegają się dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn, czyli Stal Nysa i BBTS Bielsko-Biała. Oba kluby zostaną poddane szczegółowemu audytowi przez zewnętrzny podmiot. W przypadku, gdyby wyżej wymienione zespoły nie spełniły wymogów (pierwszeństwo awansu według wyższego miejsca klasyfikacji końcowej KRISPOL 1. Ligi, po spełnieniu wymogów regulaminowych), takiemu samemu audytowi poddana zostanie Visła Bydgoszcz, która tym samym będzie wówczas miała szansę pozostać w PlusLidze.

Źródło PZPS

Końcowa kolejność PlusLigi w sezonie 2019/2020

1. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - udział w Lidze Mistrzów

2. Verva Warszawa Orlen Paliwa - udział w Lidze Mistrzów

3. PGE Skra Bełchatów - udział w Lidze Mistrzów

4. Jastrzębski Węgiel - Challenge Cup

5. Trefl Gdańsk

6. GKS Katowice

7. Cerrad Enea Czarni Radom

8. Indykpol AZS Olsztyn

9. MKS Ślepsk Malow Suwałki

10. Aluron Virtu CMC Zawiercie

11. MKS Będzin

12. Cuprum Lubin

13. Asseco Resovia Rzeszów

14. BKS Visła Bydgoszcz - spadek do I ligi

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn