Kadetki SPS Sparta Braniewo po raz trzeci najlepsze w Łebie - Dobry znak przed Mistrzostwami Polski

Kadetki SPS Sparta Braniewo okazały się najlepszym zespołem tegorocznego Maratonu Piłki Siatkowej w Łebie. W turnieju wzięło udział 20 zespołów podzielonych na 4 pięciozespołowe grupy. Tylko zwycięzcy grup grali o miejsca 1-4. W międzynarodowej stawce braniewianki zaprezentował dobrą grę, a był to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi sie w czwartek (9 marca) ćwierćfinałami Mistrzostw Polski

W 1/2 finału turnieju braniewianki pokonały Wieżyce Stężyce 2:0, a w finale w takim samym stosunku pokonały słowackie Nove Mesto nad Wahem. MVP zespołu Sparty uznano libero Natalię Jurczykowską, a MVP całego turnieju Natalię Goch. Warto dodać, że to trzecie zwycięstwo z rzędu rok po roku w łebskim turnieju siatkarek Sparty. Pozostali reprezentanci naszego województwa zajęli dalsze miejsca.