Ćwierćfinały MP Kadetów 2017 – Bez awansu, AZS UWM i Absolwent trzecie, Ostróda czwarta

W niedzielę (12 marca) turnieje ćwierćfinałowe Mistrzostw Polski kadetów w siatkówce. Grały: SMS MLKS Foto Ola Ostróda , UKS Absolwent Sport Club Olsztyn i AZS UWM Olsztyn. W komplecie awansowały do czwórek, ale niestety w sobotę cała trójka przegrała spotkania, tracąc szanse na awans do połófinału MP. W Ostródzie w meczu o 3 miejsce Absolwent pokonał SMS 3:1. Natomiast w Bydgoszczy AZS UWM po zwycięstwie nad Suwałkami też na trzeciej pozycji,

Najpierw drużyny zagrają w dwóch podgrupach (każdy z każdym). Po dwie ekipy wchodzą do czołowej czwórki z zaliczeniem spotkania grupowego. W II fazie spotkają się z rywalami drugiej podgrupy i po sporządzeniu tabeli dwa najlepsze zespoły uzyskają awans. Ekipy z trzecich miejsc w podgrupach zmierzą się o 5 lokatę w turnieju ćwierćfinałowym.

Ostróda

Podgrupa A

Czwartek (9 marca)

BAS Białystok -Metro Warszawa 0:3 (14:25, 18:25, 19:25)

piątek (10 marca)

Absolwent Olsztyn -Metro Warszawa 1:3 (25:21, 11:25, 10:25, 17:25)

Zaczęło się wspanialw od zwycięstwa olsztynian w pierwszym secie. Podziałało to na rywali jak płachta na byka. Odwrócili diametralnie sytuację i od drugiej partii niepodzielnie panowali na parkiecie.

BAS Białystok - Absolwent Olsztyn 1:3 25:22, 18:25, 20:25, 17:25)

Olsztynianie zaczęli wprawdzie niemrawo, ale od drugiego seta dyktowali warunki i nie odpuścili do końca. Tym samym awansowali do czolowej czwórki z jedna porażką. co zadania nie ułatwia. Obiecali, że dadzą z siebie wszystko.

1 KS Metro Warszawa  2  4  6:1

2 Absolwent Olsztyn  2  3  4:4

3 BAS Białystok  2  2  1:6

Podgrupa B

SMS Ostróda - Trójka Nakło 0:3 (21:25, 18:25, 18:25)

Gospodarze zagrali słabiej niż zazwyczaj, natomiast rywale nie popełniali błędów i choć w ich akcjach brakowało błysku, to jednak punktowali częściej i skuteczniej. Siatkarze SMS byli spięci, jakby stremowani. Oby w nastepnych spotkaniach zapomnieli o presi i zagrali nha miarę swych możliwości.

Piątek (10 marca)

UKS Centrum  Augustów - Trójka Nakło 0:3 (13:25, 13:25. 13:25)

SMS Ostróda - UKS Centrum Augustów 3:1 (25:22, 21:25, 25:19, 25:14)

Ostródzianie nie zmarnowali szansy i pokonując Augustów znaleźli się w czwórce, gdzie zmierzą się z Absolwentem i KS Metro Warszawa. Żeby awansować muszą oba spotkania wygrać. Bardzo trudne zadanie. Może kibice pomogą.

1 Trójka Nakło  2  4  6:0

2 SMS MLKS Foto Ola Ostróda  2  3  3:4

3 UKS Centrum Augusdtów  2  2  1:6

Sobota (11 marca)

o 5 miejsce : BAS Białystok - UKS Centrum Augustów 3:0 (25:23, 25:17, 25:22)

Sobota

KS Metro Warszawa - SMS MLKS Foto Ola Ostróda 3:1 (25:19, 24:26, 25:16, 25:15)

Warszawiacy postawili zbyt wygórowane waunki jak na możliwości ostaródzian. Gospodarze walczyli, wygrali nawet seta, ale różnica w potencjale obu zespołów była zbyt duża.

Absolwent Olsztyn - Trójka Nakło 2:3 (25:18, 14:25, 25:21, 13:25, 9:15)

Siatkarze olsztyńscy postawili się faworytowi, zgodnie z zapowiedzią walczyli do ostatniej piłki, ale nie dali rady. Od czwartej partii zarysowała się przewaga faworytów, którzy nie grali może błyskotliwie, ale bardzo równo. Absolwent jak jak Ostróda stracił szanse na awans, w niedziele zagra z gospodarzami o 3 miejsce.

Niedziela (12 marca)

Absolwent Olsztyn - SMS MLKS Foto Ola Ostróda 3:1 (20:25, 25:14, 25:23, 25:17)

W meczu derbowym lepszy tym razem Absolwent, ale był to tylko mecz pocieszenia.

KS Metro Warszawa - Trójka Nakło 3:2 (25:19, 25:16, 22:25, 20:25, 15:11)

Podgrupa A

MOS Wola Warszawa SUKSS Suwałki 3:0 (25:23, 25:21, 25:21)

Koset Grudziądz - SUKSS Suwałki 0:3 (17:25, 22:25, 12:25)

MOS Wola Warszawa - Koset Grudziądz 3:0 (25:14, 25:20, 25:17)

1 MOS Wola Warszawa  2  4  6:0

2 SUKSS Suwałki   2  3  3:3

3 Koset Grudziądz  2  2  0:6

Podgrupa B

Chemik Bydgoszcz AZS UWM Olsztyn 3:0 (26:24, 25:22, 25:12)

Decydujący okazał sie pierwszy set przegrany przez akademików "na przewagi". Nioepomyślna końcówka wyraźnie podcięła skrzydła olsztynianom, którzy z każdą minutą tracili wiarę. O ile w drugiej partii toczyli jeszcze równa walkę, o tyle w trzeciej zupełnie stanęli w miejscu i nie zdołali sie już otrząsnąć.

MKS MDK Warszawa - AZS UWM Olsztyn 0:3 ( 21:25, 22:25, 24:26)

Nareszcie możemy być w pełni zadowoleni z siatkarzy AZS. Wprawdzie w czwartkowym meczu z Chemikiem były przebłyski niezłej gry, ale w piątkowym spotkaniu z MKS MDK - rywalem z najwyższej półki osztynianie zagrali znakomicie zarówno na dystansie jak i w koncówkach. Ta wygrana ma wymowę i prawie gwarantuje udział w czwórce. Szkoda tej wczorajszej porażki.

Chemik Bydgoszcz - MKS MDK Warszawa 3:0 (25:18, 25:19, 26:24)

1 Chemik Bydgoszcz  2  4  6:0

2 AZS UWM Olsztyn  2  3  3:3

3 MKS MDK Warszawa  2  2 0:6

o 5 miejsce: Koset Grudziądz - MKS MDK Warszawa 0:3 (9:25, 19:25, 20:25)

Półfinały

MOS Wola Warszawa - AZS UWM Olsztyn 3:2 (9:25, 21:25, 25:22, 25:22, 15:7)

Żal straconej szansy. Olsztynianie prowadzili 2:0, a w pierwszej partii wręcz zdeklasowali silnym przecież rywali.. Warszawiacy się odbudowali od trzciej odsłony nawiązali walke i wygrywali końcówki. W tie breaku zdenerwowani akademicy nie dali rady. Szkoda. Pozostała gra o tzrecie miejsce.

SUKSS Suwałki - Chemik Bydgoszcz 0:3 (13:25, 17:25, 15:25)

SUKSS Suwałki - AZS UWM Olsztyn 1:3 (17:25, 25:22, 16:25, 18:25)

Bardzo pewne zwycięstwo AZS UWM na osłodę. Ale żal pozostał bo awans na pewno był w zasięgu.

MOS Wola Warszawa - Chemik Bydgoszcz 0:3 (19:25, 23:25, 22:25)